اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 2,000 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

چه کار می کنی با یک فکر نو

وقتی یک فکر بکر توی سرت داری،
می‌توانی بهش توجه نکنی.
می‌توانی جدی‌اش نگیری

یا بگویی این مال من نیست.
اما می‌دانی اگر به جای این کارها
کمی برایش وقت بگذاری،
چه می‌شود؟

2000020,000 تومان

موجود

افزودن به لیست دلخواه

10 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

معرفی کتاب:

وقتی یک فکر بکر توی سرت داری، 
می‌توانی بهش توجه نکنی. 
می‌توانی جدی‌اش نگیری 

یا بگویی این مال من نیست. 
اما می‌دانی اگر به جای این کارها
کمی برایش وقت بگذاری، 
چه می‌شود؟

___________________________________________________________________________________________________________

معرفی نویسنده:

کوبی یامادا

______________________________________________________________________________________________

معرفی مترجم:

فرمهر منجزی

___________________________________________________________________________________________

چند مطلب منتشر شده در رسانه:

نقد منتشر شده در پابلیشرز ویکلی درباره کتاب چه کار میکنی با یک فکر نو

"کامپندیوم" ناشر هدیه، مستقر در سیاتل، که بیشتر برای محصولات هدیه­اش شناخته شده است تا کتاب­هایش، اخیرا پرفروشترین کتاب مصور "چه کار میکنی با یک فکر نو" را داشته است، که رئیس و مدیر عامل شرکتکامپدیوم،کوبی یامادا آن را نوشته است. با وجود این واقعیت که آن اولین بار بود که یامادا کتاب کودکان می­نوشت، موفق آمیز بود و بیش از 300000 نسخه از تاریخ انتشار آن از ژانویه سال 2014 فروخته است. این کتاب که توسط می بسوم تصویرسازی شده است، داستان یک ایده را می­گوید که کودکی آن را با جهان به اشتراک می­گذارد.

یامادا میگوید " من اغلب کتاب نمی­نویسم، چون معمولا مشغول کسب و کار هستم، اما آن وقت به عقب برمی­گردم و کلاه خلاقیتم را به سر می­گذارم، به خصوص اگر درمورد یک پروژه خاص احساس الهام بکنم. این یکی از مواردی بود که نیاز بود گفته شود."

یامادا که از سال 1992 در کامپندیوم بوده است، از همان آغاز آن را به عنوان کتاب کودک دید. "من واقعا آن را شکل این تخم مرغ کوچک تصور کردم و این طور بود که ما آن را تصویرسازی کردیم. این تبدیل به یک نماد سرگرم کننده برای ایده شده است. وقت­های زیادی هست که ما یک ایده داریم و در آغاز بسیار شکننده است، نمی­دانیم خوب است یا نه و از خودمان سوال می­پرسیم. من بسیار معتقدم که ایده­ها یکی از ابزار بزرگ ما هسستند تا روی جهان تاثیر بگذاریم. من می خواستم این را طوری انتقال دهم که بچه­ها بفهمند که می­توانند به ایده های خود ايمان داشته باشند، از آنها محافظت کنند، و به رشد آنها کمک کند. ایده داشتن بسیار مهم است زیرا جهان توسط ایده­ها شکل گرفته است. هر چیزی که در اطراف خود می­بینید، یک بار یک ایده بوده است."

یامادا نمونه­ای از تصویرگری بسوم را از طراحی­های مدادی روی پوستر خرگوشی که در جنگل وارونه پیانو می­نواخت، دیده بود و گفته است که "نمی­توانستم آنها را از ذهنم بیرون کنم. او دلیل بزرگی برای چرایی نوشتن این کتاب بود. در تمام مدتی که می­نوشتم او را در حال تصویرسازی تصور می­کردم." این هم اولین کتاب کودک بسوم است. یامادا گفت که بسوم اهل چین است و انگلیسی بلد نیست؛ او از طریق یک مترجم موافقت کرد که کتاب را تصویرسازی کند. و کتاب با بزرگسالان نیز طنین انداز است. یامادا گفت "بزرگترین شگفتی و لذت من این است که بچه­های بزرگتر و بزرگسالان این پیام را لمس و از آن الهام گرفته­اند. ما از هزاران نفر آنها و حتی شرکت­های بزرگ مانند جنرال الکتریک و گوگل و دانشگاه­ها شنیده­ایم که تعداد زیادی از کتاب را خریداری کرده­اند و به کارکنان داده­اند."

یامادا کامپندیوم را به عنوان ناشری توصیف می­کند که یک "شرکت هدیه در قلب متمرکز بر الهام" است، که عناوین و محصولات آن به طور معمول در سراسر خرده فروشان مانندبوتیک کوچک آنتروپولوجی و مغازه­های هدیه و موزه فروخته شده­اند.

اما با این عنوان اخیر، کامپندیوم با بازارهای جدید هم تقسیم می­شود. هنگامی که عنوان برنده جایزه کتاب کودکاناسکاندیوزیسال 2014، بخشی از جوایز کتاب دولت واشنگتن، برای کتاب­های مصور شد، یامادا گفت که کتابداران به او گفته­اند "این تنها کتابی بود که در در سیستم ما برای خرید برای کتابخانه­ها نبود. [کامپندیوم] هرگز قبل از این به سیستم کل کتابخانه نهادی وارد نشده بود.بنابراین ما چندی یاد گرفتیم تا آن را در دسترس کنیم. این برای ما خوب است که به بازارها و مخاطبان مختلف معرفی شویم." کامپندیوم توسط APG، در نشویل، توزیع می­شود و نیز در حدود 100 هدیه مستقل نمایش داده می­شود.

همچنین این یک فروشنده بزرگ برای خرده فروش بارنز اند نوبل بوده است. بنیامین روبی، خریدار کتاب کودکان در بارنز اند نوبل، گفت که آنها در مورد این عنوان بسیار هیجان زده بودند. روبی گفت: "ما فکر می­کردیم این یک داستان الهام بخش، خلاق، و بسیارنقل کردنی است که مشتریان ما با آن ارتباط برقرار خواهند کرد، بنابراین ما از زمان انتشار آن، یک فشار بازاریابی و تبلیغاتی تهاجمی برای کتاب خود قرار دادیم".

زنجیره آن را به عنوان کتاب کودکان برتر برای تعطیلات خواند و از 7 آوریل تا 18 مه 2015 آن را به قیمت ویژه $7.99 با خرید هر یک کتاب کودک ارائه داد. روبی گفت "این یک ارتقاء مداوم است که ما یک کتاب را انتخاب و آن را به عنوان ارزش ویژه با عنوان برجسته شده ارائه میدهیم" و افزود که ترویج "چه کار میکنی با یک فکر نو"بسیار موفق بود.

موفقیت این کتاب برای روبی تعجب آور نبود، چون کامپندیوم در گذشته کتاب­های مصور موفقی منتشر کرده است، اما این کتاب قطعا جدا از آنها است. روبی گفت"این همیشه هیجان انگیز است که کتابی را ببینیم که فکر می­کنیم باید در کتابخانه­ی هر کودک باشد و این چیزی است که ما را درباره این کتاب هیجان زده کرد".

علاوه بر این تمام فروشگاه­های بارنز اند نوبل در دوم ماه می یک "وقت داستان" در سراسر کشور برگزار کردند که شامل "چه کار میکنی با یک فکر نو" هم بود. خرده فروش، برای ادامه­ی حمایت از عنوان با تبلیغات اضافی از طریق تابستان، پاییز و فصل تعطیلات برنامه دارد. روبی گفت "ما همه­ی تلاش خود را کردیم تا اطمینان یابیم که آن را در دست بسیاری از مشتریانی که ممکن است قرار دهیم."

یامادا بخشی از موفقیت این کتاب را به این واقعیت که خلاقیت، نوآوری، تکنولوژی و جنبش سازی مباحث بزرگ این روزها هم برای صنعت و هم برای کودکان، به خصوص با توجه به آموزش و پرورش، مدیون است. او اخیرا در پانل در گاراژ نوآوری در آموزش 2015 در کنفرانس آموزش صحبت میکرد.

"آنها فکر می­کنند این کتاب واقعا در جایی که ما باید در آن آموزش ببینینم، محصور شده است. ما باید این تفکر که دارد کشور و جهان را به جای بعدی می­برد، پرورش دهیم و چگونه آن فرهنگ را ایجاد کنیم؟ چگونه یک محیط امن برای ایده­ها بسازیم و بررسی کنیم که کجا باید نمود بیرونی پیدا کنند و کارها را به همان جهت انجام دهیم؟ فکر کردن به این که احتمالا اصالت عینیت و پاداش نهایت، قابل توجه است. این چه چیزی را به کودکان می­اموزد؟" وی افزود که ایده ها در مرحله شکننده خود می­توانند "با یک چشم گرداندن وحتی یک بازدم کشته شوند. اگر در هر سنی برای شما چنین اتفاقی بیافتد، ناراحت کننده است، اما اگر به عنوان یک کودک برای شما اتفاق بیافتد، واقعا غم انگیز است، به دلیل اینکه می­تواند الگوهایی ایجاد کند که شاید برای رشد و آنچه شما می­توانید در طول عمر خود انجام دهید، بهترین نباشد."

علاوه بر پشتیبانی بارز اند نوبل، یامادا گفت که موفقیت این کتاب تا حد زیادی از طریق کلمه­ بوده است. او گفت "خود عنوان، صدها هزار نسخه فروخته است، و از بازخورد تازه فقط شروع کار است. من فکر می­کنم دلیل اینکه مردم با آن در ارتباطند، این است که آنها خودشان ایده­هایی دارند، بنابراین می­توانند خودشان را در شخصیت­ها ببینند. انیشتین یک بار گفت ذهنی که به یک ایده­ی جدید باز می­شود، هرگز به اندازه اولیه باز نمی­گردد. هنگامی که شما یک ایده را می­بینید، یک بار که اینجا باشد، همه چیز را تغییر می­دهد. فکر نکردن به یک ایده، غیرممکن است."

 

 

___________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در محله کیرکوس درباره کتاب چه کار میکنی با یک فکر نو

کودک با نگرانی و اضطرابی که با یک مشکل غیرمنتظره می­آید، در کشمکش است.

تیم مسئولکتاب "چه کار میکنی با یک فکر نو"(2014) ، در تعادل فوق­العاده­ی متن و تصویر، با دیگر کتاب الهام بخش کودکان بازمی­گردند تا آنها احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند.کودکی درمورد مشکلی که او را رها نمی­کند، آشفته است: «ای کاش فقط ناپدید می­شد. من هر چیزی را که می­شد از آن پنهان شوم، امتحان کردم. من حتی راهی برای پنهان کردن خودم یافتم.اما باز هم مرا پیدا کرد.» این روایت کوتاه و مستقیم، با تصاویر خاکستری کمرنگ با آبرنگ و مداد، همراه است. شکل قهوه ای رنگ کودک جدا از پس­زمینه است و توسط مقدار زیادی فضای سفید احاطه شده است، که از لحاظ بصری مشکل را، که به عنوان ابری طوفانی به رنگ بنفش بالای سر بلندی به تصویر کشیده است، جدا میکند.

با رشد ابر طوفانی، رنگ ذره ذره اضافه می­شود و رنگ آن بیشتر اشباع می­شود. کودک با یک کوله پشتی و چتر، سعی میکند تا از مشکل فرار کند، در حالی که طوفان می­چرخد، و در نقاط پراکنده در سراسر صفحاتلبریز می­شود. وقتی کودک تصمیم می گیرد برای حل مشکل با آن گلاویز شود و می­فهمد که آن برای فرصتی جستجو نشده یک قول دارد، صفحات به رنگ زرد روشن می­­شوند.

یک روش ساده و موثر برای کمک به کودکان برای مقابله با یکی از موضوعات پیش پا افتاده­ی زندگی که هنوز مملو از شرایط عاطفی است. این کتاب لایق آن است که در کتابخانه در کنار کتابهای سوفی "مولی بنگ" قرار گیرد.

 

___________________________________________________________________________________________

یادداشت ریتا گریوی درباره کتاب چه کار میکنی با یک فکر نو

"این داستان یک ایده درخشان و"کودکی" است که کمک می­کند تا آن را به جهان بیاورد. با رشد اعتماد به نفس "کودک"، ایده هم رشد می­کند. و سپس، یک روز اتفاق جالبی می­افتد. این داستان مناسب هر کسی، در هر سنی است، که تا به حال یک ایده داشته است که به نظر می­رسید کمی بیش از حد بزرگ، عجیب و غریب، و دشوار باشد. این داستان، الهام بخش شما است تا به استقبال آن ایده بروید، به آن فضایی برای رشد بدهید، و ببیینید بعد چه اتفاقی می­افتد. چون ایده­ی شما هر جایی نمی­رود. در واقع این تنها شروع است."

به عنوان یک داور برای این کتاب، من اینجا از جلد کتاب نقل می­کنم. شاید تقلب باشد، اما بهتر از این نمی­توانستم بگویم.

این کتاب را یکی از دوستان به من داد، و خواندنش مثل این بود که کسی سرم را شکافته باشد و درونش را نگاه کرده باشد، و سپس قلبم را باز کرده باشد و آن جا را هم نگاه کرده باشد. این داستان، کلمه به کلمه از ایده­ی من می­گوید... www.RumblStrips.com. تا مدت­ها "من طوری برخورد کردم که انگار متعلق به من نیست". "اما آن مرا دنبال کرد." " بزرگتر شد. و ما با هم دوست شدیم." بقیه­اش را می­سپارم به شما تا خودتان کشف کنید.

کتاب "چه کار میکنی با یک فکر نو؟"یک کتاب کودکان است که همه ما می­توانیم به آن مربوط باشیم. واژه­های ساده و تصاویر زیبا، روح من را در روزهایی که احساس نالایقی، خستگی و ترس می­کنم، بلند خواهد کرد. و من مطمئن بودم که در ماه ژوئن آینده دخترکی می­آید که من آن را از همان ابتدا با شما به اشتراک می­گذارم.

 

__________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت چیلدرن رایترز گیلد درباره کتاب چه کار میکنی با یک فکر نو

review by Jennifer Ann

بررسی شده توسط جنیفر آن

چه کار میکنی با یک فکر نو؟

یک ایده­ی قابل توجه در هر لحظه می­تواند به فکر شما برسد، اما شما با آن چه کار می­کنید؟ پسر کنجکاو داستان " چه کار میکنی با یک فکر نو؟" نوشته­ی کوبی یامادا، فکر می­کند که ایده­ی قابل توجهی که به فکر او می­رسد، مانند تخم مرغی که پا دارد و تاجی روی سرش هست، عجیب و غریب و شکننده است!

برای این پسر، ایده به نظر متفاوت و عجیب و غریب می­رسد. در واقع او اولین بار از آن دور می­شود و وانمود می­کند که به او تعلق ندارد. اما ایده­اش، بر خلاف دنیای خاکستری اطراف او، با امکاناتی می­درخشد و او را دنبال می­کند. حالا پسر باید چه کار کند؟ دیگران درمورد این ایده چه خواهند گفت؟ پسر احساس نامشخصی دارد و وانمود می­کند همه چیز در دنیایکسل کننده­ی اوهمان است که بود. راستش، پسر می­داند که از وقتی ایده­اش پیدا شده است، هیچ چیز مثل قبل نیست، چون ایده او منحصر به فرد است و برای پسر شادی بیشتری از آنچه تا به حال می­دانسته به ارمغان می­آورد.

با کلی توجه، پسر و ایده با هم رشد می­کنند و به بخشی از زندگی یک دیگر تبدیل می­شوند. با این حال، وقتی پسر ایده­اش را به دیگران نشان می­دهد، دردسرها شروع می­شوند. آنها به ایده می­خندند، فکر می­کنند که آن اتلاف مطلق وقت است و ادعا­ می­کنند که آن هرگز به هیچ کاری نخواهد آمد. پسر جوان باید شجاعت پیدا کند و منحصر به فرد بودن و امکان ایده خود را قبول کند و به آن ايمان پیدا کند.

کتاب "چه کار میکنی با یک فکر نو؟" خوانندگان را وامی­دارد تا بلافاصله به دنبال پاسخ باشند، چون ما اغلب از خودمان همین سوال را در مورد ایده­های قابل توجهمان می­پرسیم.

لحن روایت یامادا از دیدگاه یک پسر جوان است که بازتاب درونیش خواننده را به رابطه نزدیک با افکار و احساسات او جلب می­کند. با کشمکش­های او، ما پاسخ به این سوال مهم در همه­ی ابعاد را کشف می­کنیم که حکمت و بصیرت قدرتمند را فراهم می­کند.

تصویرگر، می بسوم، با بهره­گیری از رنگ خاکستری روی عادی بودن و رنگ تاکید می­کند تا غیرعادی بودن را مجسم کند. همچنین بسوم خاکستری و رنگ را در طول داستان ادغام می­کند و رنگ های روشن را با روشنایی و امکانات بی پایان یک ایده­ی ویژه مرتبط می­کند.

او دنیای خاکستری از واقعیت روزانه را به تصویر می­کشد که در عین حال مملو از امکانات قابل تصور است! همچنین بسومدر سراسر صفحات انتخاب شده در داستان، از یک ساعت به عنوان نماد زمان استفاده می­کند.

هنگامی که پسر جوان حجم زیادی از زمان را بر روی ایده­اش صرف می­کند که باعث رشد و تکامل آن در طی یک دوره می­شود، این صفحات در داستان علامت گذاری می­کنند.

کودکان و بزرگسالان بعد از خواندن این داستان احساس راحتی بیشتری مورد میزبانی و حفظ ایده­های جدید خود خواهند داشت، مهم نیست که در ابتدا چقدر بی معنی و غیر قابل دسترس باشند. هر کس می­تواند باور کند که ایده­ی خاص او نیز شایستگی دارد.

"چه کار میکنی با یک فکر نو؟" خوانندگان را به داشتن چشم اندازی مثبت به منظور امتحان ایده­های جدید و فرصت به آنها تشویق می­کند. مهم­تر از همه، به ما یادآوری می­کند که به ایده­هایمان قدرت بدهیم تا رشد کنند و تا زمانی که ما انعطاف پذیر باقی بمانیم، تبدیل به هر چیز ممکنی بشوند.

یامادا وبسوم جمع شده­اند تا یک ایده­ی انتزاعی را در نظر بگیرند و آن را حتی برای جوانترین خوانندگان خود قابل تصور کنند. خوانندگان جوان لزوم قدرت و انعطاف پذیری ایده­ی خود برای رشد را تحسین خواهند کرد.

همچنین، آنها پیشرفت یک ایده از طریق رد و پذیرش را تجربه خواهند کرد که بر قدرت باور به خود تاکید می­کند."چه کار میکنی با یک فکر نو؟" اهمیت یک ایده فوق العاده و اینکه چگونه می­تواند نه تنها بر ما بلکه همه­ی آدمهای اطرافمان تاثیر بگذارد را بیان می­کند. بهتر از همه اینکه خوانندگان جوان هم آن را یاد می­گیرند!

 

یادداشت منتشر شده درباره کتاب چه کار میکنی با یک فکر نو در سایت چیلدرن بوک ریویو

چه کار میکنی با یک فکر نو ؟ نوشته­یکوبییامادا | نقد کتاب

هر چند وقت یکبار، کتاب مصوری بیرون می­آید و هر خواننده­ای را به انتظارات مجددشان از اینکه یک کتاب مصور چه چیزی را انجام و ارائه می­دهد، چالش می­کشد. کتاب در این رده شامل خلاقیت، تمرکز، حواس، پیچیدگی، تصاویر استادانه و الهام است. "چه کار میکنی با یک فکر نو" نوشته­ی کوبی یامادا و تصویرسازی می بسوم، یک چنین کتاب مصوری است.

" چه کار میکنی با یک فکر نو" در مورد پسری است که ایده­ای دارد که به شکل تخم مرغ طلایی تاج گذاری شده با پا نشان داده شده است. پسر درمورد این دو پای طلایی عجیب و غریب، خاستگاه و هدف آن، و جای آن در جهان در شگفت است. وقتی پسر مطمئن نبود که با ایده چه کار کند، ناراحت بود و بنابراین تلاش کرد آن را انکار کند.

اما ایده مصمم است و ترک نمی­کند، در واقع آن در حال رشد به نظر می­رسید و سرانجام، پسر به داشتن این ایده در اطراف عادت می­کند. وقتی پسر با این ایده راحت­تر می­شود، بطور آزمایشی شروع به اشتراک گذاری آن با دیگران می­­کند. همانطور که پسر شک داشت، خیلی­ها با نگاه­های عجیب به ایده، به آن می­خندند، اما پسر ثابت قدم می­ماند.

وقتی اعتماد به نفس بیشتری پیدا می­کند، پسر تصمیم می­گیرد از مخالفان خود چشم­پوشی کند و ایده را پرورش و به آن عشق بورزد، تا جایی که نمی­تواند زندگی را بدون آن تصور کند. پسر متوجه می­شود که ایده­اش به او احساس زنده بودن و نیز چشم اندازی متفاوت در نگاه به زندگی می­دهد. با توجه و فداکاری پسر، ایده به زیبایی جهان را تغییر می­دهد و برای همیشه بخشی از همه چیز در اطراف او می­شود.

تصاویر ظریف می بسوم در "چه کار میکنی با یک فکر نو" کاملا با روایت زیبا و پیام کوبی یامادا همراه است. وقتی داستان آغاز می­شود و این ایده معرفی می­شود، صفحات دارای تصویرسازی­های ماهرانه­ی مدادی، با عمق قابل توجه و نور نشان داده شده­اند.

در ابتدا استفاده کمی از رنگ شده است، اما وقتی پسر شروع به گرم کردن ایده­ی خود می­کند، رنگ بیشتری معرفی می­شود. با این حال، روشن است که روایت نشان می­دهد که پسر هنوز کاملا ایده خود را نپذیرفته است. در نهایت، زمانی که پسر ایده را قبول می­کند، دنیا عوض می­شود و رنگ همه جا هست و در صفحات زنده است. پیشرفت رنگ، روش فوق­العاده­ای برای به تصویر کشیدن عروج اهمیت ایده در زندگی این پسر است.

پیام "چه کار میکنی با یک فکر نو" روشن است و ایده­ها را با صبر و پشتکار پرورش می­دهد، مهم نیست چقدر بزرگ باشند یا کوچک، مهم نیست که منحصر به فرد و یا محبوب باشند، و آنها رشد می­کنند تا جهان را تغییر دهند. این پیامی است که قبلا از معلمان، رهبران کسب و کار، پدر و مادر و مربیان شنیده­ایم.

آنچه باعث منحصر به فردی این پیام می­شود، راه ساده اما زیبای تحویل آن، در روایت و تصویرسازی از طریق چشم و صدای کودکی بی­گناه و امیدوار است. "چه کار میکنی با یک فکر نو" یک کتاب دیدنی و جذاب برای تمام سنین است و گنجی فوق­العاده برای کتابخانه هر خانه یا مدرسه است.

این کتاب را به مجموعه خود اضافه کنید: "چه کار میکنی با یک فکر نو"

درباره­ی نویسنده

کوبی یاماداخالق بسیاری از کتاب­های هدیه­ی الهام بخش و ایده­ها و همچنین رئیس کامپندیوم، شرکت شگفت­انگیزی از مردم شگفت­انگیز که در آن کارهای شگفت­انگیز انجام می­دهند، است. او با خوشحالی، با عشق زندگی­اش دو فرزند فوق­العاده بامزه­شان در سرزمین ماهی­های سالمون پرنده که او در تمام طول روز به ایده­های خود ايمان دارد، زندگی می­کند. او فکر می­کند که احتمالا او خوش شانس­ترین آدم در این سیاره است.

درباره­ی تصویرگر

می بسوم حرفه خود به عنوان طراح شخصیت را پس از فارغ التحصیلی از موسسه هنرهای زیبا سیچوان، در سیچوان چین آغاز کرد. سپس تصمیم گرفت عشقش به تصویرسازی را ادامه دهد، و در حال حاضر تمام وقت به عنوان تصویرگر کودک کار می­کند. او با استفاده از لوازم سنتی- هم آبرنگ و هم مداد- برای ایجاد بافت و نور در تصاویر فریبنده­ی خود استفاده می­کند.

___________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده درباره کتاب چه کار میکنی با یک فکر نو در سایت اینویزیبل منتور

کتاب "چه کار میکنی با یک فکر نو" نوشته­ی کوبییامادا یک کتاب کودک است؛ اما کتابی است که هر فرد بزرگسالی باید آن را بخواند. داستان ساده است، اما طوری است که هر کس می­تواند به راحتی به آن ارتباط پیدا کند، من می­دانم که می­توانم. وقتی کتاب را می­خواندم، احساس می­کردم کوبییامادا با من صحبت می­کند و فهمیده که من درگیر چه چیزی هستم و چه چیزی را پشت سر گذاشته­ام. چند بار تا به حال اجازه داده­اید ایده­ای در سر بمیرد، چون از اینکه روی آن انرژی بگذارید ترسیده بودید؟

 قبلا هم به این اشاره کرده­ام، اما سال­ها پیش، زمانی که اولین بار که به ایده­ی "مربی نامرئی" رسیدم، همکاری به من گفت که این ایده جلوتر از زمان خودش است. تا 18 ماه هیچ کاری نکردم، تا اینکه تصمیم گرفتم وبلاگ "مربی نامرئی" را ایجاد کنم. در کتاب "چه کار میکنی با یک فکر نو"،کوبی یامادا شما را از مراحل بارور شدن یک ایده به زمانی که آن خودش در زندگی جای می­گیرد و همه جا هست، می­برد.

7 درس کلیدی از کتاب "چه کار میکنی با یک فکر نو؟"

 1. وقتی ایده­ای دارید، آن را حفظ کنید.
 2. چند وقتی را صرف ایده­ی خود کنید تا یاد بگیرید و درک کنید که واقعا به چه معنا است.
 3. زمانی را برای کار روی ایده­ی خود بگذارید، حتی اگر فکر می­کنید که ممکن است دیگران شما را تمسخر کنند.
 4. همانطور که روی ایده­تان کار می­کنید، زمانی را به پرورش آن، و جایی مشخص را برای رشد آن اختصاص دهید.
 5. در حالی که آن در حال رشد است، ایده­تان را بررسی کنید تا بفهمید چه رازهایی دارد.
 6. هنگامی که ایده ریشه گرفت و قوی شد، گامی به عقب بردارید و اجازه دهید افزایش یابد.
 7. ممکن است ایده­ی شما جهان را عوض کند، پس هرگز ایده­ای را قبل از این که به آن فرصتی برای رشد دهید، از بین نبرید.

چرا کتاب "چه کار میکنی با یک فکر نو؟" را دوست دارم؟

کتاب به سادگی نوشته شده است، با این حال چند درس عمیق دارد. این کتاب به من یادآوری می­کند تا به ایده­هایم فرصت بدهم، روی آنها کار کنم، و فقط درموردشان حرف نزنم.

من کتاب "چه کار میکنی با یک فکر نو؟" نوشته­ی کوبی یامادا را توصیه می­کنم، چون ارزش خواندن را دارد و می­توانید در عرض چند دقیقه این کار را انجام دهید.

از اینجا شروع کنید --من می خواهم به شما در شروع سفر یادگیریتان کمک کنم. امروز "چالش کتابخوانی مربی نامرئی 2015" را بخوانید و سپس به گروه فیسبوک چالش کتابخوانی بپیوندید، تا ایده­هایی را که از کتابهایی که خواندید به هم ربط دهیم!

در ضمن، ممنون از وقتی که می­گذارید. ممنون از این که این پست را به اشتراک می­گذارید، و ممنون از اینکه از طریق لینکداین، فیسبوک، توییتر و پینترست با من در ارتباطید! بزرگترین فکر نوی شما تا به امروز چه بوده است؟

تهیه شده توسط اویل بکفورد–برای کمک به رشد و شکوفایی حرفه­ای. شما هرگز تنها نیستید!

 

یادداشت منتشر شده در پابلیشرز ویکلی درباره کتاب چه کار میکنی با یک فکر نو

یامادا وبسومکتاب "چه کار میکنی با یک فکر نو" را با داستان پسری گرفتار یک مشکل، که بسوم آن را به عنوان یک ابر بنفش آویزان بر بالای سر پسر تصویر می­کند، دنبال می­کنند. پسر می­گوید: "من آن را نمیخواستم. من آن را درخواست نکردم. من واقعا دوست نداشتم مشکلی داشته باشم، اما آنجا بود."

پسر با یک ماهی پرنده نقره­ای است که مانند پرستوها سریع حرکت میکند، سرگردان است. خیلی زود ابر تبدیل به طوفان می­شود: "هر چه بیشتر از مشکلم دوری کردم، بیشتر آن را همه جا دیدم."

در نهایت فکری به ذهن پسر می­رسد: در حالی که مسلح به عینک ایمنی است، موهایش از انرژی طوفان کنار زده شده، به قلب ابر می رسد و نور را پیدا می­کند: "فهمیدم چیز زیبایی درون آن هست. مشکل من حامل یک فرصت بود!"

با این حال، برخی از خوانندگان جوان ممکن است داستان را بیش از حد مبهم بیابند — تصور این که سوالاتی مانند "مشکل او چیست؟" و "او در چه مورد صحبت می­کند؟" پیش بیاید، آسان است—نثر الهام بخش یامادا و داستان عاشقانه­یبسوم ناثیر گذارند.. سنین 5-8.

___________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت نردی بوک کلاب درباره کتاب چه کار میکنی با یک فکر نو

چه کار میکنی با یک فکر نو؟ کوبی یامادا – بررسی ایزلاکانینگهام

هر چه بزرگتر می­شویم، اتفاقاتی برایمان رخ می­دهد.­ ما زمانی برای رویاپردازی داشتیم و اینکه از خودمان بپرسیم "اگر اینطور بود چه؟" آنگاه زمان بیشتری داشتیم تا به هر سناریو اجازه­ی اجرا بدهیم- تا فرو ریختن یا رشد آن را تماشا کنیم. حالا ما برای هیچ کاری زمان نداریم. زمانی برای برقراری ارتباط نداریم، مگر از طریق متن و نیمچه واژه­هایی مختصر.وقت نداریم ببینیم چه کسی به شهر آمده است یا آن کتاب­های روی هم انباشته شده را بخوانیم. و اکثر وقتها حتی زمانی برای فکر کردن نداریم. این اتفاقی است که می­افتد— با بالا رفتن سنمان دیگر فکر نمی­کنیم. اجازه میدهیم یک آدم مشهور، برنامه­ی تلویزیونی مورد علاقه­مان، یا اخبار شبانگاهی به ما بگوید که چه فکر کنیم. حتی اگر سرو صداها را خاموش کنیم و در نهایت صدای خودمان را از یک فکر اصیل بشنویم، ممکن است از خودمان بپرسیم، "حالا چه؟ چه کار میکنی با یک فکر نو ؟"

نویسنده، کوبی یامادا و تصویرگر،می بسوم، ما را در دوره محکومیت یک کودک در جشن کتاب مصور چه کار میکنی با یک فکر نو راهنمایی میکنند. جملات یامادا ما را از زمزمه شک به خود تا اعتماد به نفس و شادی بالا میبرد. تصاویر ظریف و آبرنگ بسوم به جهان رنگ می بخشد. داستان حول یک کودک، که نه مشخصا دختر و پسر است، شکل گرفته که همه میتوانیم با او ارتباط برقرار کنیم.

یک ایده از ناکجاآباد پیدا می­شود. با شکوه و روشن و به شکل تخم مرغ است و با تاجی طلایی آراسته شده است. به نظر لذت­بخش، اما هنوز کنجکاو است. هیچ توضیحی وجود ندارد که چرا آمده و چرا مانده است. چقدر عجیب و غریب. پوسته شکننده آن تنها با پاهایی لاغر نگه داشته شده­اند، پاهایی مانند پای پرندگان نیازمند مراقبت­های ظریفی هستند. کودک مطمئن نبود که آماده­ی چالش باشد، چرخید و رفت. یامادا می­نویسد: "طوری رفتار کردم که انگار متعلق به من نیست." اما تخم مرغ از نزدیک دنبالم آمد. این ایده بی رحم بود و کودک نمی­توانست آن را از خود دور کند.

پس از مشقت برای ایده، تلاش برای دور و پنهان نگه داشتن آن از ارزیابی دیگران، او متوجه می­شود که این تخم مرغ قرار نبود پنهان شود. آنقدر جادویی بود که مخفی نگه داشته شود؛ این ایده خواستار این بود که شناخته شود. اگرچه کودک میترسید آن را به دیگران نشان دهد، معتقد بود برخی او را دست کم خواهند گرفت و او هم به هر حال از آن پرده برداری می­کند.

برخی گفتند که آن گنگ و بی­فایده و یا حتی عجیب و غریب بود. اما این کودک به این بدبینی­ها گوش نداد. در عوض، او برای ایده­ش اراده کرد تا سالم رشد کند و قوی شود- که همینطور هم شد.و خیلی زود، "آن فقط بخشی از من نبود... حالا آن بخشی از همه چیز بود."

ای کاش وقتی جوانتر بودم می­توانستم این کتاب را بخوانم. ای کاش همه­ی آن وقتها من کودکان محله را جمع می­کردم تا زمین باشگاه وانجمن زیرزمینی خالی که در خیابان ما بود را حفر کنیم یا در محل انجمن اتاق زیر شیروانی ما دستبند دوستی درست کنیم، کسی به در تکیه می­داد و زمزمه می­کرد ، "بچه، تو یک ایده­ی عالی داری." و حالا که دارم آرزو می­کنم، ای کاش کسی به من نصیحت می­کرد که قدرت من، افکار من هستند، ضعف من تقلید است.

در حال حاضر ما صفحات لذت بخش کتاب "چه کار میکنی با یک فکر نو" را داریم تا ما را تشویق کند که باور کنیم امکانش هست که جای خود، هدف خود را پیدا کنیم.قطعا بسوم پس از فارغ التحصیلی از موسسه هنرهای زیبا سیچوان و اولین شروع کاریش به عنوان طراح شخصیت، جای خود را به عنوان تصویرگر کودکان پیدا کرد.

و یامادا نه تنها در این کتاب صحبت می­کند، بلکه به عنوان رئیس کامپندیوم، شرکتی بر پایه­ی امید و انگیزه و خلاقیت قدم برمی­دارد. این جایی است که شما در آن می­توانید محصولات نوآورانه مانند "کیت خنده­ی غلغلک هیولا" و کتاب دیگری از او، به نام "آن زن" پیدا کنید، که زنانی در زندگی ما را تحسین می­کند که چنین نقل قول­­هایی مانند زیر دارند:

او هر پایان را مانند یک شروع جدید می­بیند. او عضوی از بدنش را از دست داد، آن را پشت سر گذاشت و متوجه شد می­تواند پرواز کند.

پس چه چیزی در کتابخانه­ی شما پنهان شده است؟ چه آرزوی درازی در قلب شما نهفته است؟ و فکر می­کنید چه کسی این کتاب را دوست خواهد داشت؟

یادداشت منتشر شده در سایت بوک دراگون درباره کتاب چه کار میکنی با یک فکر نو

عمدتا سیاه و سفید آغاز می­شود... و سرانجام به طرز شگفتی به رنگ پر جنب و جوش، پر از انرژی خوشدل و تصمیمی مسری در می­آید.

شما نمی­توانید یک ایده­ی خوب را نادیده بگیرید، به خصوص اگر این کتاب عجیب، نوشته­ی نویسنده­ی الهام بخش، کوبی یامادا (که "فکر میکند احتمالا خوش شانس­ترین آدم روی سیاره است،" و گذشته­ی درخشانی دارد) و تصویرگر شادی­آور او، می بسوم، را بخوانید.

با شخصیت جوان ( او آنقدر هوشمندانه با ابهام کافی کشیده شده است که شما می­توانید درمورد جنسيّت او خودتان تصمیم بگیرید) در سمت راست آشنا می­شوید، در حالی که او با فکر نویش، در سمت چپ، آشنا می­شود. این که ایده شبیه به تخم مرغ طلایی است، حرف زیادی درمورد پتانسل­هایش دارد. اما قهرمان ما خیلی مطمئن نیست که چه چیزی خلق کرده است: بیان او در صفحات آغازین در داخل واقع کمی متفاوت است--است به جای لبخندی که رو جلد است، صفحه اول قطاری از عدم قطعیت های عجیب و غریب را با فقط تغییر یک خط ردیف می­کند. او در حقيقت در شگفت است "شما با ایده چکار می­کنید؟""

او که در ابتدا نامطمئن نیستید و گیج است، سعی می­کند آنچه را که "عجیب و غریب و شکننده" است را نادیده بگیرد. و با این حال " چیزی جادویی درمورد ایده­ی من وجود داشت. باید اعتراف کنم، وقتی که آن اطراف بود من احساس بهتر و شادتری داشتم." و بنابراین ایده با توجه سازنده­ی خود رشد می­کند، و حتی وقتی او را به عنوان "متفاوت، و عجیب و غریب و شاید کمی دیوانه" رد می­کنند، شانه خالی نمی­کند.قهرمان ما بهتر میداند، "جایی را خلق کند که برای رویاپردازی امن باشد."

با تشویق، هم ایده و هم سازنده­ی آن رشد میکنند، با تخیل، شگفتی و سرسختی تغذیه میکنند... تا اینکه قهرمان پاسخ درست به پرسش "چه کار می­کنی با یک فکر نو...؟" را پیدا می­کند. همه­ی ما شادمانه انگیزه می­یابیم! این نشاط دلربا را از اینجا شروع کنید!

___________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت تیچینگ چیلدرن فیلاسفی درباره کتاب چه کار میکنی با یک فکر نو

این داستانی در مورد یک کودک است که یک روز کشف می­کند که ایده­ای دارد. پسر متعجب است که این ایده از کجا آمده است. او از اینکه به دیگران در مورد ایده خود بگوید، می­ترسد زیرا ممکن است آنها فکر کنند که احمقانه است. وقتی تقریبا در مقابل ایده خود تسلیم می­شود، تصمیم به پرورش و تغذیه آن می­گیرد و سپس چیزی جادویی اتفاق می­افتد، این ایده به جهان می­اید و با خود تغییرات معجزه­آسایی می­آورد.

راهنمای بحث فلسفی

نوشته­ی کارول چندلر و مگان مورفی

"چه کار میکنی با یک فکر نو"داستانی است که برخی از جذاب­ترین پرسش­های فلسفی را نشان می­دهد. تصاویر لذت بخش و روایت محرک فکر این کتاب اجازه می­دهد تا خواننده با داستان آن مسحور شود. مفهوم یک ایده می­تواند برای درک کودک سخت باشد، بنابراین پیشنهاد می­شود که شما با آوردن مثال­هایی از مخترعان گذشته که ایده­هایشان به اختراع تبدیل شده است شروع کنید. برخی از پیشنهادات اینجا هستید: سارا گود، اولین کابینه تاشو را اختراع کرد، ویتکمب ال. جادسون اولین زیپ را ابداع کرد و ساخت، توماس ادیسون اولین لامپ را اختراع کرد، برادران رایت اولین هواپیمای موفق به پرواز را اختراع کردند، و در سال 2013زورابل در هفت سالگی، جوانترین فردی شد که نرم افزار بازی موبایل ایجاد کرد.

آیا می­توانید زمانی را به یاد آورید که شما یک بینش و فکر ناگهانی داشته­اید و تعجب کردید که "هی، این از کجا آمده است؟" و یا "وای، این واقعا جواب می­دهد!"؟ با این داستان فوق­العاده پسر جوانی ناگهان خود را با یک ایده می­یابد. ایده همه­جا پسر را دنبال می­کند و بخش عمده­ای از توجه او را جلب می­کند. هنگامی که ایده­ای ایجاد شود، اغلب فراموش کردن آن سخت است. ایده راهی برای چسبیدن به اطراف ما دارد، در پس ذهنمان آزارمان می­دهد.

با توجه ما، یک ایده می­تواند احساس واقعی بودن کند، انگار که زنده است. در داستان، پسر جوان متوجه می­شود که ایده­اش نیاز به توجه دارد. او شروع به اجرا و تغذیه­ی ایده­ی خود می­کند. این باعث می­شود پسر جوان به ایده­ی خود اهمیت دهد. با تشویق پسر، ایده شروع به رشد و بزرگترتر شدن می­کند. ایده­ها می­توانند یک عنصر هیجان با خود داشته باشند، و هنگامی که ما با ایده ­ها تعامل می­یابیم، به سوی هدف کشیده می­شویم.

با این حال، وقت­هایی هست که ما به توانایی خود و ایده­مان شک داریم. پسر جوان این نوع شک به خود را تجربه می­کند. وقتی ایده رشد می­کند، پسر درمورد خود و تردید اینکه آیا ایده­اش عملی است، نامطمئن می­شود.

چگونه است که ما تعیین می­کنیم یک ایده خوب یا بد است؟ چه چیز باعث می­شود یک ایده از دیگر افکاری که داریم، متفاوت باشد؟ چه چیزیی باعث می­شود یک ایده خلاق باشد؟ چه چیزی انگیزه­ی ما برای دنبال کردن ایده­های خلاق است؟ یکی دیگر از عناصر ایده خلاقیت آن است. داشتن یک ایده شامل فرایند خلاقی است که نیاز به توجه، تعهد و تلاش در برقراری ارتباط با چیزی هدفمند در زندگی دارد.

در نظر بگیرید چگونه ارزش­های مختلف فرهنگی روی پذیرش ایده­های دیگری تاثیر می­گذارد؟ آیا تنها اگر یک ایده استاندارد خاصی داشته باشد، مناسب است؟ مربیان چگونه می­توانند خلاقیت را در دانش آموزان تشخیص دهند و به آنها برای برقراری ارتباط با فرآیند تفکر خلاق کمک کنند؟ در داستان، پسر از این که دیگران بخندند و فکر کنند که ایده­اش احمقانه است و خوب نیست، می­ترسد.

چند نفر از ما می­تواند مواقعی در زندگیمان را به یاد آورد که ما ایده­مان را به دیگران ابراز کرده باشیم، تا آنها فقط به ما بگویند که خوبن یست و اتلاف وقت است؟ چه چیز یک ایده را ساده و دیگری را پیچیده­تر می­کند؟ گاهی اوقات ایده­های کوچک نه چندان خوب با ایده­های دیگر به منظور ایجاد ایده­های درخشان ادغام می­شوند!

به بسیاری از مخترعان مهم در طول تاریخ گفته شده که ایده­هایشان احمقانه است و با این حال آنها به آدم­های منفی­باف گوش نداده­اند، و در عوض ایده­هایشان را به ثمر رسانده­اند که تغییر مثبت قابل توجهی در جهان به وجود آورده­اند. به عنوان مثال، ادوارد جنر واکسن را ابداع کرد که میلیونها انسان را نجات داد و یا مهندس نورمن كريم اولین سمعک پوشیدنی را اختراع کرد.

یک دنباله­ی جالب برای کودکان که از آن لذت ببرند، یک تمرین است که در آن کودکان یک ایده­ی ابداع داشته باشند. آن­ها روی کاغذی کوچک بنویسند و یا رسم کنند. کاغذ را داخل تخم مرغ­های پلاستیکی عید پاک بگذارند. آنگاه می­توانند با ایده­ی ابداع خودشان نقش بازی کنند.

سوالات برای بحث های فلسفی

یک روز، پسر خود با ایده­ای می­یابد

 1. ایده چیست؟
 2. آیا می­توانید به نمونه­ای از چیزی که از ایده یک فرد نشات گرفته فکر کنید؟
 3. آیا کسانی را می­شناسید که ایده­های خود را معروف ساخته باشند؟
 4. آیا تا به حال خودتان ایده­ای پیدا کرده­اید؟
 5. چه احساسی داشتید؟ خوشحال؟ هیجان زده؟
 6. با ایده­تان چه کار کردید؟
 7. آیا فکر می­کنید که ممکن است خیلی ناگهانی به ایده­ای رسید؟
 8. فکر می­کنید این ایده­ها از کجا می­آیند؟

پسر از ایده دور می­شود و آن دنبالش می­کند.

 1. اگر شما سعی کنید از ایده­ها چشم پوشی کنید، آیا آنها شما را دنبال می­کنند؟

پسر سعی دارد از ایده­اش چشم پوشی کند، اما می­بیند نمی­تواند به آن فکر نکند.

 1. آیا تا به حال از اینکه ایده­تان را به کسی بگویید ترسیده­اید؟ چرا؟
 2. آیا فکر می­کنید که دیگران حق دارند به شما بگویند اگر فکر شما اشتباه است؟
 3. آیا این ایده­ها به نظر بیش از حد بزرگ یا خیلی سخت هستند؟
 4. چه چیزی یک ایده را مهم می­کند؟
 5. آیا چنین چیزی به عنوان یک ایده بد وجود دارد؟ و آیا ایده­های بد می­توانند تبدیل به ایده­های عالی شوند؟

پسر چیزی جادویی درباره­ی ایده خود پیدا می­کند و وقتی آن اطراف باشد، خوشحال است.

 1. چه چیز درباره­ی ایده­ها جادویی است؟
 2. تغذیه و رشد یک ایده و رشد آن به چه معنا است؟
 3. ایده داشتن چگونه می­تواند به شما احساس سرزندگی بیشتری بدهد؟

این ایده به دنیا می­آید.

 1. اگر ایده­ای گسترش ومنتشر یابد، دیگر مال شما نیست؟
 2. اگر شما یک ایده داشته باشید، چگونه شما آن را واقعی می­کنید؟
 3. هنگامی که ایده­ای زندگی خود را پیدا می­کند به چه معناست؟
 4. آیا می­توانید به راه­هایی فکر کنید که در آن ایده­ها به تغییر جهان کمک کرده باشند؟

جستجو:کتاب برای نوآموز 6 و 7 ساله در ژانر تصویری|qc3f|کتاب برای کودک 4 و 5 ساله در ژانر تصویری|qc2f

 • برچسب های مرتبط: