اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 2,600 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

زنان در علم

آیا می توانید چند دانشمند برجستۀ زن را در رشته هایی مانند علوم، ریاضی، پزشکی یا مهندسی نام ببرید؟ به نظر شما سهم زنان در پیشبرد علم چقدر است و چرا ما زنان دانشمند را کمتر می شناسیم؟ کتاب «زنان در علم» داستان‌های زندگی بعضی از این دانشمندان را تعریف می‌کند، از یونان باستان تا روزگار کنونی، زنان دانشمندی که در مواجهه با «نه»، گفتند «اگر میتوانی جلوی مرا بگیر!»

تولید کننده
فاطمی ( طوطی ) لوگوی تولید کننده

موجود است همین حالا خریداری کنید

افزودن به لیست دلخواه

5 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

128 صفحه
9789643189839
1397
اول
راشل ایگنوتوفسکی
ماندانا فرهادیان
خشتی
ترجمه
13 تا 16 سال

امروزه همه ماری کوری را می‌شناسند؛ اما در طول تاریخ، زنان مهم و بزرگ زیادی در حوزه‌های علم، فناوری، مهندسی، و ریاضیات وجود داشتند. بسیاری از آنها در زمان خودشان به آن اندازه که باید، شناخته و مطرح نشدند و فراموش شدند. وقتی به فیزیک فکر می‌کنیم، نباید فقط اسم آلبرت انیشتین را ببریم، بلکه باید از اِمی نوتر، نابغه ریاضی، هم یاد کنیم. همه باید بدانیم که این روزالیند فرانکلین بود که ساختار مارپیچ دوگانه DNA را کشف کرد، نه جیمز واتسون و فرانسیس کریک.
وقتی پیشرفت‌های فناوری رایانه‌ای را تحسین می‌کنیم، علاوه بر استیو جابز یا بیل گیتس باید از گریس هوپر، که برنامه‌نویسی نوین را به وجود آورد، هم یاد کنیم. در سراسر تاریخ، بسیاری از زنان به خاطر علم همه‌ چیزشان را به خطر انداختند.مریم میرزاخانی، پژوهشگر ریاضی و تنها زن و تنها ایرانی برنده مدال فیلدز نیز در میان چهره‌های این کتاب دیده می‌شود. میرزاخانی در سال ۲۰۱۴ به خاطر کار بر «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ای آن‌ها» برنده مدال فیلدز شد، که بالاترین جایزه در ریاضیات است. وی تنها زن و تنها ایرانی برندهٔ مدال فیلدز است. مریم میرزاخانی در دوران تحصیل در دبیرستان فرزانگان تهران، برندهٔ مدال طلای المپیاد جهانی ریاضی در سال‌های ۱۹۹۴ (هنگ‌کنگ) و ۱۹۹۵ (کانادا) شد و نخستین دختری بود که در المپیاد ریاضی ایران طلا گرفت و به تیم المپیاد ریاضی ایران راه یافت. سپس در سال ۱۹۹۹ مدرک کارشناسی خود را در رشتهٔ ریاضی از دانشگاه شریف و دکتری خود را در سال ۲۰۰۴ از دانشگاه هاروارد به سرپرستی کورتیس مک‌مولن، از برندگان مدال فیلدز، گرفت.

کتاب «زنان در علم» داستان‌های زندگی بعضی از این دانشمندان را تعریف می‌کند، از یونان باستان تا روزگار کنونی، زنان دانشمندی که در مواجهه با «نه»، گفتند «اگر میتوانی جلوی مرا بگیر!»

ما هر روز یه کتاب رو توی اینستاگرام کتابم کو لایو میگذاریم و بخشی از کتاب رو با هم میخونیم. با هم لایو کتاب  زنان در علم رو ببینیم:

اینم آدرس اینستاگرام کتابم کو :instagram.com/ketabamkoo
به ما سر بزنید


  • این کتاب در مورد زنان موفق صحبت می کنه این کتاب رو برای دخترم سفارش دادم به موقعه به دستم رسید و عالی بود ممنون از کتابم کو

    • برچسب های مرتبط: