اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 1,500 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

آن پایین چه خبر است

«سام» و «دِیو» یه مأموریت دارن. اون‌ها باید زمین رو بکنن تا یه چیز خارق‌العاده پیدا کنن!

برای همین  شیرکاکائو و بیسکوئیت باغ‌وحشی‌شون رو برمی‌دارن و آماده‌ی ماجراجویی می‌شن...

اما پیدا کردن اون چیز خارق‌العاده به این راحتیا هم نیس!

به‌نظرت اونا موفق می‌شن یا نه؟!

تولید کننده
پرتقال لوگوی تولید کننده

8 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

40
9786008347170
مک بارنت
آناهیتا حضرتی
رقعی
ترجمه
5 تا 7

معرفی کتاب:

سم و دیو، سوراخی حفر میکنند و مطمئن هستند که آنها قرار است چیزی فوق­العاده پیدا کنند. اما هر چه بیشتر حفر میکنند، بی اینکه بدانند، بیشتر آن چیزهای فوق­العاده را از دست میدهند. این کتاب جالبی است که نیاز به دامنه توجه خوبی دارد تا به طور کامل درک شود. این کتاب چیزی دارد که در بیشتر کتابهای مصور فراموش شده است؛ همین تفاوت اندک است که باعث شده همیشه آن را تحسین کنم.

من به خصوص طوری که که هر صفحه فقط اندکی با اخریی متفاوت است را دوست دارم، باعث میشود خواننده دقت بیشتری در هر صفحه خرج کند. همین باعث میشود که کتاب برای خواننده­ی بزرگتر، بیشتر از خوانندگان بسیار جوان و کودک که ممکن است در هنگام خواندن داستان بیشتر آماده­ی گشتن در اطراف باشد، مناسب باشد، اما این اصلا نکته­ی منفی­ای نیست.

من فکر می کنم راهی که متن به منظور انعکاس عمق و شکل سوراخ در پی گرفته است، لمسی بسیار هوشمندانه است که فقط یک لایه اضافی به کتاب به عنوان یک کل اضافه میکند. طوری که که داستان به آرامی پیشرفت میکند، به آرامی حس خوب تعلیق میدهد، آیا سم و دیو چیزی پیدا خواهند کرد، و اگر چنین است، چه چیزی؟ تصاویر به شکلی فوق­العاده در درک، با متن مطابقت دارند.

من فکر می­کنم این کتاب با طراحی هوشمندانه و داستانی خوب، برای خوانندگان بزرگسالکتاب مصور عالی است. طوری که در آن تصاویر نشان میدهد که آنها سنگ­ها بزرگ را از دست دادند، یک شکوفایی عالی است که به کل داستان حس خوب شوخ طبعی می­دهد.

اگر کودکتان خواندن مطلب در مورد حفره­ها در باغچه را دوست دارد، پس نگاهی به "یک چیز" اثر ربکا کاب بیندازید.

"سام" و "دِیو" یک مأموریت دارند. آن‌ها توی زمین یک چاله می‌کنند و پایین و پایین‌تر مي‌روند تا یک چیز خارق‌العاده پیدا کنند.

____________________________________________________________________________________________________

معرفی نویسنده:

مک بارنت

نویسنده پرفروش نیویورک تایمز است که کتاب­های او برای کودکان بیش از یک میلیون نسخه در ایالات متحده فروخته و به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده است. کتاب­های تصویری او شامل دوهمکاری با جان کلاسن است که برنده­ی افتخار کالدکات شده است: "آن پایین چه خبر است" که همچنین برنده­ی جایزه­ی ای.بی وایت شده است، و "نخ اضافه"، که برنده­ی هر دو جایزه­ی بوستون گلوب هورن بوک و جایزه­ی ای.بی وایت شده است.

"لئو: داستان شبح" نوشته­ی کریستین رابینسون، و "راسو" با تصویرسازی پاتریک مک دانل, نام دو تا از ده بهترین کتاب مصور سال 2015 از نیویورک تایمز را به خود اختصاص داده­اند. رمان­های مک شامل مجموعه­ی "برادرانبریکسون" ازرمان­های رازآلود و مجموعه­ی "وحشتناک دو" هستند. او در اوکلند زندگی می­کند.

"[مک بارنت] یک نویسنده­ی جوان بزرگ برای کتاب جوانان است. اگر کتاب او را نخوانده­اید، به جایی بروید و این کار را انجام دهید. کتاب­های جوانان، آینده­ای غنی و من به جرات می­گویم بی حد و حصر دارند — هر کسی که غیر این را می­گوید را داخل چاه بیندازید— و مک در آینده بی حد و حصر، جای مرکزی را دارد. علیه او و یا هر کسی مثل او شرط نبندید."— دیو اگرز

"[در کتاب بارنت] هیچ راه حل جادویی­ای برای هیچ مشکلی وجود ندارد: شخصیت­ها مانند ما با مشکلات خود دست و پنجه نرم می­کنند. دنیا مکانی دشوار و در عین حال خوب است، و نیازی به لنزهای قرمز رنگ دیگر کتاب­های کودکان که در شرایط می­گذارند تا با چیزهای بد مقابله کند." _ یییون لی

"او معتقد است که کتاب تصویری می­تواند پایان­های پوچ و درهم و برهم داشته باشد، و این است که 'زندگی پوچ است و بچه ها این را میدانند. ’"--سان فرانسیسکو کرونیکل

نشانه­های کتاب مصر- سپتامبر 2015

اسکول لایبرری ژورنال- آوریل 2015

تد- سپتامبر 2014

بیایید مشغول شویم- سپتامبر 2014

هنر کتاب مصور- آگوست 2014

اتوبوس شماره پنج- آپریل 2014

نوازنده­ی ارغنون- اکتبر 2013

غوغای کتاب- ژوئن 2013

بررسی کتاب کودکان- سپتامبر 2012

اسکول لایبرری ژورنال- می 2010

 ____________________________________________________________________________________________________

 چند مطلب منتشر شده در رسانه:

یادداشت منتشر شده در سایت کیرکوس درباره کتاب ان پایین چه خبر است

وقتی سم و دیو یک گودال می­کنند، خوانندگان با "چیزی فوق­العاده" رو به رو میشوند.

از سوی دیگر، برای پسرها اینگونه نیست. همانطور که آنها با همراهی سگ بی باکشان، راه خود را به داخل زمین حفر می­کنند، تلاششان برای پیدا کردن چیزی فوق­العاده، آنها را با درد و خنده به جواهرات دفن شده نزدیک میکند. خوانندگان موقعیت برتری دارند، چرا که تصاویر مقطع آن جواهرات زیر خاک را دور از دسترس بیل نشان می­دهد.

هر بار که آنها به یکی نزدیک می­شوند، این پسران شلخته به شکلی دیوانه­وار مسیر خود را تغییر میدهند. حفر آنها، تونل کنی در جهات مختلف، و هر تلاش، (به خوانندگان) جواهرات بزرگتری را نشان می­دهد که هنوز از آنها فرار میکنند. خسته که می­شوند، به خواب میروند، اما سگ برای استخوانی که از آن زیر احساس میکند، حفر میکند. به شکل غیر منتظره­ای، زمین به پوچی میرسد، و هر سه از فضای خالی سقوط میکنند "تا اینکه در خاک نرم فرو می­آیند." در نگاه اول به نظر می­رسد آنها به جایی که از آن شروع کرده­اند، برگشته­اند:

به مانند قبل درخت کوچکی درصفحه­ی راست کتاب ایستاده است و خانه­ای با یک ایوان در صفحه­ی سمت چپ است. توجه کنید، خوانندگان متوجه خواهند شد که درخت اینجا بار گلابی دارد، در صورتی که درخت آغاز داستان، درخت سیب بود. دیگر جزئیات متفاوت(اردکبادنمابه جای مرغ؛ گل آبی به جای قرمز؛ یک قلاده­ی گربه آبی به جای قرمز)نشان می­دهند که آنها ناخواسته به بعد دیگری افتاده­اند.

بیچاره سم و دیو. و خوشا به حال خوانندگان. (کتاب مصور. 4-8 سال)

 ____________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت پابلیشرز ویکلی درباره کتاب ان پایین چه خبر است

لحن کمیک بارنت، وقتی فعالیت­های آمریکایی ناب کودکی— حفر یک چاله غول پیکر را روایت می­کند، خشک­ترین است. نثر خشک او، جملات اخباری خوانندگان قدیمی را تقلید می­کند: "روز دوشنبه، سم و دیو، یک سوراخ حفر کردند. سم پرسید 'کی دیگه حفر نمیکنیم؟' دیو گفت: 'ما تو ماموریت هستیم.' "

پسران کلاسن، با چهره­های یکسان عاری از بیان و اصطلاحات شفاف، بیل­های خود را به سبک گوتیک آمریکایی نگه داشته­اند، و به حرکت بعدی خود فکر می­کنند. مقطع زمین نشان می­دهد که آنها بیشتر و بیشتر پایین می­روند و وقتی خوانندگان الماس­های غول پیکر دفن شده در زیرزمینی می­بینند، در حالی که تونل سم و دیو، همه­ی انها را از دست داده است، تنش طنز فوران میکند: "پس دیو از یک راه و سم از راه دیگری رفت. اما آنها هیچ چیز فوق­العاده­ای پیدا نکردند."

با این حال، پیگیری سگشان از یک استخوان کوچک، آنها را بیشتر به پایین، احتمالا از طریق زمین و خارج از "طرف دیگر" هدایت می­کند. آنها دوباره در حیاط خلوت خود فرود می­آیند — و یا نه؟ بارنت وکلاسن(نخ اضافی) قبل از خوانندگان چشم انداز فوق­العاده­ای از گنج­های زیرزمینی میدهند، اما آنها را با پاداشی حتی بزرگتر رها میکنند: یک نتيجه­ی به شدت غیرعادی و باز. سنین 4 – 8. عامل: خانه­ی نویسندگان، استیون مالک. (اکتبر)

  ____________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت هورن بوک درباره کتاب ان پایین چه خبر است

این ماجرا به اندازه کافی ساده شروع می­شود: "روز دوشنبه سم و دیو، سوراخی حفر کردند." پسران (به جز رنگ کلاه خود و و کوله پشتی همیشه در صحنه سم غیر قابل تشخیص هستند) مجهز به شیر شکلات، کوکی­های حیوانات و اشتیاقی برای پیدا کردن "چیزی فوق­العاده" هستند. افسوس، سم و دیو، چیزی از زیر خاک بیرون نمی­آورند، به سنگهای قیمتی که نقطه چشم انداز درون زمین هستند، نزدیک می­شوند، در حالی که بی اعتنا هستند و فقط از دست می­دهند.

در نهایت این دوستان برای استراحت متوقف می­شوند، در حالی که سگ همراهشان، به خاطر یک استخوان حفر میکند و سهوا باعث از هم گسیختگی خاک کف زیرزمین میشود، که کاشفان به "پایین، پایین، پایین،" و به زمینی که شبیه به حیاط خودشان است، سقوط میکنند. پس از بازرسی دقیق­تر، متوجه میشویم که این خانه کاملا مانند قبل نیست؛ تعدادی تفاوت­های ظریف برای این دو بی­چاره غیر قابل تشخیص است، اما بینندگان مطمئنا متوجه خواهند شد.

انتخاب درست واژگان بارنت ("شیر شکلاتی سم و دیو تمام شد. / اما آنها به حفر کردن ادامه دادند. / آنها آخرین کوکی حیوانات را هم تمام کردند./ اما به حفر کردن ادامه دادند.") و فضای سفید فراوان، خوانندگان را ثابت نگه میدارد. مقطع تصاویر کلاسن، با متن اندک و طنز تصویری، یک دید موش کور از عملیات زیرزمینی ارائه میدهد. همانند کتابهای قبلی، کلاسن برای انتقال معنا با شایسته ترین حرکت چشم، مهارت زیرکانه­ی خود را نشان میدهد.

چقدر پایان بدون کلمه­، که نگاه آشنای سگ و گربه برای طرفداران کلاسن را نشان میدهد، مناسب است؛ تمام چیزی که برای نتیجه­گیری نیاز است، موسیقی متن "منطقه­ی گرگ و میش" است. که در بهترین راه ممکن، شگفت­انگیز است.

  ____________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت نویورک ژورنال بوک درباره کتاب ان پایین چه خبر است

"گاهی بهترین داستا­ن­ها آنهایی هستند که اشاره­ی واضح نمیکنند، بلکه ما را مهبوت نگه می­دارند، و در این مورد به ما اجازه می­دهند خودمان به یک پایان برسیم."

"آن پایین چه خبر است" با هوش و ذکاوت و خلاقیت آشکار خود الهام بخش و فریبنده است.

مک بارنت، نویسنده­ی برنده­ی جایزه، این داستان را در نظم کوتاه و قابل درکی نوشته است که بیشتر با تصاویر شوخ نویسنده و تصویرگر برنده­ی جایزه، جان کلاسن، تقویت شده است. آنها با هم کتابی خلق کرده­اند که خوانندگان در همه­ی سنین را سرگرم می­کند و شما را از اینکه بعد چه اتفاقی می­افتد، حتی پس از نتیجه­گیری داستان، متحیر نگه میدارد.

کودکان به سادگی از خواندن این کتاب هیجان­زده می­شوند زیرا این داستان شامل حفر گودال است. کدام کودک می­تواند در برابر کتابی درمورد حفر یک چاله­ی بزرگ و خاکی شدن مقاومت کند؟ سم و دیو بیچاره در جستجوی گنجینه­های ناشناخته گودالشان را عمیق­تر و عمیق­تر در زمین حفر میکنند، در حالی که با وقت­های استراحت بی وقت، تغییرات جهت درست حساب نشده، و بدشانسی، مدام نشانه­ها را از دست می­دهند. به نظر نمی­رسد این دو جوان گنج گریزانی را که در جستجوی آن هستند را بیابند.

سگ کوچک سام و دیو، که در ماجراجویی حفر گودال به آنها می­پیوندد، آرامشی کمیک به داستان می­دهد، زیرا به نظر می­رسد او چیزهایی میداند که انها نمی­دانند. تصاویر یک داستان جانبی را روایت می­کند، که به خواننده راهنمایی می­کند که این سگ کوچک دقیقا می­داند که گنجینه­ها کجا هستند... ای کاش می­توانست به سم و دیو بگوید!

پس از حفاری خسته کننده، سم و دیو تصمیم می­گیرند بیشتر استراحت کنند، سگ باهوش و مصر آنها به حفر کردن ادامه می­دهد. خیلی زودی، نه تنها او استخوانی خوشمزه برای جویدن پیدا میکند، بلکه در می­یابد که شاید آنها کمی زیادی حفر کرده­اند. همه آنها شروع به افتادن از سوراخ می­کنند.

"سم و دیو، افتادند پایین، پایین، پایین، تا اینکه در خاک نرمی فرود آمدند."

سم گفت "خوب،"

دیو گفت "خب، خیلی فوق­العاده بود."

در نگاه اول به نظر می­رسد که آنها دوباره به حیاطی که در آن شروع به حفر گودال کردند، افتاده­اند، اما آیا این چنین است؟ آیا این حیاط و خانه­ی آنها است؟ آیا چیزی تغییر کرده است؟ این جایی است که راز داستان آغاز می­شود، درست در پایان.

"آن پایین چه خبر است" یک داستان ساده در مورد دو دوست جوان که گودالی در جستجوی "چیزی فوق­العاده" حفر می­کنن، نیست بلکه یک ماجراجویی، با کشف احساس تعيين، طنز، پیش بینی، ناامیدی و حتی تعجب است — که همه خواننده را از صفحه اول تا آخر مجذوب می­کند.

گاهی بهترین داستا­ن­ها آنهایی هستند که اشاره­ی واضح نمیکنند، بلکه ما را مهبوت نگه می­دارند، و در این مورد به ما اجازه می­دهند خودمان به یک پایان برسیم.

  ____________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت اسکول لایبرری ژورنال درباره کتاب ان پایین چه خبر است

اگر شما "آن پایین چه خبر است"، نوشته­ی مک بارنت و جانکلاسنرا نخوانده­اید، ممکن است هنوز نخواهید این پست را بخوانید.

اما قطعا "آن پایین چه خبر است" (انتشار در 14 اکتبر) را بخوانید. کتاب خوبی است. چندین طنز گسترده عالی دارد، و همچنین یک پایان چالش برانگیز که خوانندگان را به فکر وامیدارد. در حافظه­ی اخیر من، واقعا یکی از بهترین نتیجه گیری­ها در کتاب­های تصویری با پایان باز است. من در حال حاضر شش نظریه از اینکه در پایان "آن پایین چه خبر است" دقیقا چه اتفاقی می­افتد را از احتمال کم به زیاد میگویم.

نظریه #1: نظریه­ی سگ یک راهنما است.

در این نظریه، سگ همراه سم و دیو یک راهنما است، او سعی دارد پسران را به مسیر درستی هدایت کند (توجه کنید که سگ همیشه به راهی که به جواهرات می­رسد اشاره میکند)، با این حال آنها گوش نمیکنند و در نهایت هر بار سنگ­های قیمتی را از دست میدهند. بنابراین هنگامی که سگ/راهنما را در پایان کتاب زمین را حفر میکند، پسران در برزخ فرود می­آیند. اوه، و آن در صفحه­ی اول چگونه است؟ یک درخت سیب؟ *اشاره به صدای پسر دیوانه* آیا باغ بهشت است؟!

نظریه #2: نظریه نمایش تمدنترومن

پسران به جهان زیرزمینی مشابه با دنیای خود سقوط میکنند. تنها مشکل؟ جزئیات وجود ندارند. اساسا، اگر فیلم "نمایش ترومن" را دیده باشید، دقیقا همین شکلی است. آسمان، آسمان نیست – یک گنبد عظیم با نورپردازی هماهنگ توسط اد هریس است. گربه، یک گربه بازیگر است. سم و دیو، به یک نمایش واقعیت بزرگ وارد شده­اند. توطئه­ی استدلالگران کوه آب و هوا (که معتقدند سایه دولت در کوهی در ویرجینیا وجود دارد) به احتمال زیاد به این تفسیر کشیده خواهد شد.

نظریه #3: نظریه سفر حماسی

در این فرض (در این یکی با اعتبار به همسرم) پسران دقیقا به همان جایی که از آن شروع کردند، برمی­گردند، اما سفر حماسی آن در حفر کردن (همانند سفرهای حماسی­ دیگر) نگاه آنها به جهان را برای همیشه تغییر میدهد. از این رو "مشابه، اما متفاوت" یادآور خانه و حیاط در پایان است.

نظریه #4: نظریه آن روی دیگر جهان

شاید یکی از سخت­ترین نظریه­ها در معنا دادن باشد، با این حال نسبتا محتمل به نظر می­رسد. سم و دیو زمین را حفر کردند و دلیل اینکه همه چیز در پایان کمی متفاوت به نظر میرسد، این است که آنها متفاوت هستند. این روی دیگر جهان است.

نظریه #5: نظریه 'این­ها همه یک خواب بود، مرد'

درست قبل از احمقانه ترین بخش کتاب چه اتفاقی برای پسران می­افتد؟ آنها در سوراخ می­خوابند. اگر تلویزیون، فیلم­ها و کتاب­ها به من چیزی آموخته باشند، این است که اگر شخصیت به خواب میرود و چیزهای دیوانه­واری شروع به اتفاق می­کند، ممکن است یک خواب باشد. همچنین پشتوانه­ی این تئوری، این واقعیت است که وقتی پسران در حیاط فرود می­آیند، از لباس­های کثیف به لباس­های نسبتا تمیزتری می­رسند.

نظریه #6: نظریه واقعیت متناوب

من حدس می زنم این چیزی است که اکثر کودکان و بزرگسالان در آن وارد خواهند شد. این نظریه به نظر من محتمل­تر می­رسد. زمانی که سم و دیو به قدر کافی عمیق حفر میکنند، به طرف دیگر جهان منتهی نمیشوند، بلکه در واقعیت دیگری به پایان میرسند. هنگامی که شما ببینید که چگونه خانه و حیاط در پایان تقریبا عین همان قبل هستند، مفهوم جهان موازی معنا میدهد. این همچنین می­تواند تئوری جهان دیگری نامیده شود.

   ____________________________________________________________________________________________________________________

نویسنده،مک بارنت و نویسنده/تصویرگر کانادایی، جانکلاسن،تیم رویایی که آخرین بار در کار "نخ اضافی"برنده­ی جایزه وافتخار کالدکات، برای داستانی موثر قابل توجه همکاری کردند که مطمئنا اثری لذت­بخش است. همانند کتاب سابق بارنت و کلاسن، درخشش "آن پایین چه خبر است" در اثر متقابل با متن به طرز فریب آمیزی ساده، آنچه شخصیت­ها میدانند و آنچه تصویر شده است، می­باشد.

سم و دیو، همراه با سگ بسیار باهوش خود، ماموریتی برای "یافت چیزی فوق­العده" راه می­اندازند. آنها شروع به حفر میکنند، و سنگ­های بزرگ را از دست می­دهند – اولین بار در سری شوخی­های بصری که طنز خالص هستند. با یک میان وعده شیر شکلات و بیسکوییت حیوانی، برادران به این نتیجه می­رسند که دلیل اینکه آنها چیزی پیدا نکرده­اند این است که دارند مستقیم حفر میکنند. پس آنها به راست می­پیچند، از هم جدا می­شوند و در جهت مخالف هم حرکت میکنند. داستان اینگونه پیش می­رود، با سا و دیو، وقتی از نزدیکی سنگهای عظیم فزاینده دور میزنند، در حالی که سگشان بزرگ­تر و سردرگم­تر می­شود و آنها نمی­توانند بفهمند آنچه زیر پای آنهاست، چیست.

وقتی پسران از تلاش خسته می­شوند، به خواب می­روند. سگ همراهشان نقطه­ای را درست در زیر جایی که آنها استراحت می­کنند، برای یک استخوان حفر میکند، و ناگهان همه­شان درون خاک، بعد هوا و سپس حیاطی می­افتند و داستان شروع می­شود. (سم متحیر است "فوق­العاده بود.")

به نظر می­رسد این پایان همه چیز باشد، اما بچه­های باهوش متوجه تفاوت­های ظریف بین صفحات باز و یادداشت نهایی را میدانند: مرغ بادنما حالا اردک شده است؛ رنگ و شکل و موقعیت گل گلدان متفاوت است؛ قلاده­ی گربه تغییر کرده است؛ و درخت سیب، حالا یک درخت گلابی است.

آیا این­ها همه یک رویا بود؟ آیا آنها به واقعیت دیگری سقوط کردند؟ پایان کتاب، با یک تصویر پر از معانی درونی، که بچه­ها را به اندازه­ی خنداندنشان، به فکر فرو می­برد و کاری کلاسیک از کلاسن است که موثر می­باشد. آماده باشید تا یک کتاب مورد علاقه­ی دیگر را به مجموعه­ی خود اضافه کنید.   ____________________________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت نشنال ریدینگ کمپین درباره کتاب ان پایین چه خبر استپ

عنوان همه چیز را می­گوید. سم و دیو، یک گودال حفر کردند. و در واقع، این همه­ی کاری است که میکنند. اما وقتی حفاری میکنند، اتفاقات بسیار عجیب و غریبی رخ می­دهد. لایه­های این کتاب لذت بخش با متن غیر صمیمانه­ی مک بارنت و طنز تصویری با نگاه شوخ طبعانه، داستان را با برداشت­های دیگر ارائه میکند. کلمات به شکل فریب آمیزی ساده هستند، و عمدا تصاویر جان کلاسن را نادیده میگیرند.

سم و دیو، پیمان بسته­اند که تا زمانی که "چیزی فوق­العاده" پیدا نکرده­اند، دست از کندن برندارند. سگ کوچک هم مانند خوانندگان چیزهای فوق­العاده­ی زیادی را میبیند، اما پسران نه. بسیاری در شگفت هستند که چگونه شوخی­ها تا پایان ادامه دارد، اما پایان به شکل آزاردهنده­ای باز می­ماند. طرفداران "این کلاه من نیست" اثر جان کلاسن، عاشق "آن پایین چه خبر است خواهند شد." شخصیت­های او که به سادگی در سبزی و قهوه­ای زمین کشیده شده­اند، راه خود را در صفحات حفر میکنند.

سگ به سادگی با چشمان ارزش احساسات را نشان می­دهد؛ هرکسی می­تواند ابروهای بالا رفته از سر ناباوری او را احساس کند، حتی اگر ابرویی نداشته باشد. وقتی داستان پیشرفت میکند، وضعیت تقریبا مسخره می­شود و والدین و کودکان لذت خواهند برد. "آن پایین چه خبر است" یک کتاب عالی است؛ کتابی که بعد از صدمین تکرار هم خسته کننده نیست. توجه- مطمئن شوید که به صفحه­ی پایانی به دقت نگاه کنید.   ____________________________________________________________________________________________________________________

جوایز:

برنده­ی افتخار کالدکات

برنده­ی جایزه­ی ای.بی وایت

برنده­ی جایزه­ی ایرما بلک

برنده­ی جایزه­ی کتاب واندا گاگ

کتاب پرفروش نیویورک تایمز

کتاب قابل توجه نیویورک تایمز

بهترین کتاب کودکان واشنگتن پست در سال 2014

بهترین کتاب مصور PBS در سال 2014

بهترین کتاب گاردینت سال 2014

بهترین کتاب هیاهوی هورن در سال 2014

بهترین کتاب کیرکوس 2014

بهترین کتاب پابلیشرز ویکلی 2014

منتخب بهترین 100 کتاب گلوب اند میل

بهترین کتاب مصور هافینگتون پست 2014

بهترین کتاب مصور بازفید 2014

اتحادی برای سرویس کتابخانه تا منتخب کودکان

اولین و بهترین کتاب تورنتو پابلیک لایبرری 2014

بهترین کتاب ریدینگ تودی در سال 2014

منتخب جونیور لایبرری گیلد

 ____________________________________________________________________________________________________________________

پدر و مادر باید بدانند که برنده­ی کتاب افتخار سال 2015، آن پایین چه خبر است، اثر مک بارنت (نخ اضافی) و تصویرساز هنرمند برنده­ی جایزه، جان کلاسن (این کلاه من نیست، نخ اضافی) داستان دو پسر است (ما نمیدانیم که آنها برادر هستند و یا دوست) که یک گودال در نزدیکی خانه و یک درخت حفر میکنند و نمی­خواهند تا زمانی که "چیزی فوق­العاده" پیدا میکنند، متوقف شوند.

آنها عمیقا در زمین حفاری می­کنند و فقط الماس­های بزرگ و بزرگتر را از دست می­دهند و سرانجام به طرف دیگر سقوط میکنند که در آن همه چیز با جایی که از آن شروع کردند، به نظر یکسان می­رسد—تقریبا. این کتاب برای خوانندگان جوانان و بزرگسالانی که آن را با صدای بلند میخوانند، معمایی جالب است. نمونه­ای دیگر از شوخ طبعی دمدمی بارنت و کلاسن.

 

داستان چیست؟

سام و دیو، از خانه­ای گذشتند (خانه­ آنها؟ یکی از آنها؟)، با لاله­ای سرخ در یک گلدان باریک در ایوان و گربه­ای با قلاده­ی قرمز. آنها بیل­هایی را حمل میکنند و در کنار یک درخت سیب، اقدام به حفاری یک سوراخ میکنند. دیو می­گوید "ما تا زمانی که یک چیز فوق­العاده پیدا نکنیم، متقف نخواهیم شد". آنها با سگ خالدار خود در کنارشان به حفر عمیق­تر ادامه میدهند، و خوانندگان با تصویر مقطعی زمین خواهند دید، که سم و دیو با تغییر مسیرهای خود، جدا شدن، و حفر کنار، مدام الماس­های خاک شده در زمین را از دست میدهند.

و با هر پیچ و چرخش، الماس­های از دست رفته بزرگ و بزرگتر می­شوند. پسران مستقیم تا پایین حفر میکنند، اما خسته میشوند و به خواب میروند. سگشان زمین را برای یک استخوان حفر میکند و پشت سرش پسرها از سوراخ به فضایی خالی سقوط میکنند، "تا اینکه در یک خاک نرم فرود می­­آیند." همه چیز به نظر شکل قبل است--جز درخت که حالا یک درخت گلابی است، گلدان گل که حالا پهن­تر است و یک گل آبی دارد که شبیه به قلاده­ی آبی گربه است، و بادنمای خانه که از مرغ به اردک تغییر یافته است. چییییی؟

آیا خوب است؟

کیفیت

این ماجراجویی عجیب و غریب درمورد روزمره­ترین فعالیت کودکان است—بیایید یک سوراخ بکنیم—و تبدیل به یک رویارویی عجیب و غریب با بعد دیگر میشود. نویسنده، مک بارنت، که به خاطر حس شوخ طبعی پیچیده­اش شناخته شده است، میگوید که بچه­هایی که سوالات بزرگتر از سنشان می­پرسند، وقتی در حال حفاری هستند، فکر میکنند: اگر به کندن ادامه بدهیم چه؟ به مرکز زمین می­رسیم یا از آن طرف کره­ی زمین سر در می­آوریم؟ "آن پایین چه خبر است" پاسخ، متن حیله گرایانه­ی بارنت و تصویرسازی جان کلاسن است.

بچه ها به عنوان حفارانی که الماس­ها را از دست داده­اند، داد و فریاد میکنند، و وقتی متوجه میشوند که این جهانی که پسران به ان منتهی شده­اند از آن که از آن امده­اند متفاوت است، از پیدا کردن تفاوت­های ظریف در آن، لذت میبرند. برخی از پایان باز لذت میبرند و برخی از نتیجه­ی بُعد دیگر. دیگران ممکن است سر خود را بخارانند.

خانواده­ها می­توانند درمورد آن حرف بزنند....

  • خانواده­ها می­توانند در مورد حفر گودال صحبت کنند. آیا شما واقعا می­توانید از زمین به آن سوی آن حفر کنید؟ چه چیز درمورد حفر گودال­ها سرگرم کننده است؟
  • درمورد طنز کتاب "آن پایین چه خبر است" چه فکر می­کنید؟ آیا اینکه یک داستان پایانی باز برای برداشت داشته باشد، جالب است؟
  • از بعدی دیگر، پایان دیگری برای داستان بنویسید که تقریبا شبیه جایی که شما زندگی می­کنید باشد.

 ____________________________________________________________________________________________________________

 جستجو: کتاب برای کودک 4 و 5 ساله در ژانر تصویری| qc2f |کتاب برای نوآموز 6 و 7 ساله در ژانر تصویری| qc3f|کتاب برای نوآموز 6 و 7 ساله در ژانر ماجراجویانه|qc3p|کتاب برای کودک 4 و 5 ساله در ژانر ماجراجویانه|qc2p|


  • برچسب های مرتبط: