اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 1,500 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

کلاه شادی

شادی، یک کلاه چندطبقه‌ی رنگی‌رنگی است که بی‌خبر پشت در خانه‌ا‌ت سبز می‌شود؛ آن‌هم وقتی‌که هیچ حوصله نداری. این کلاه خواستنی مال خودِ خودت است و جالب اینکه هرچه تکه‌هایش را به دیگران ببخشی، تمام نمی‌شود. شادی همین است: بهترین چیز دنیا؛ به‌شرطی که با دیگران تقسیمش کنی.

تولید کننده
پرتقال لوگوی تولید کننده

6 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

36
9786008347941
برایان وُن
مریم بنایی
رقعی
ترجمه
5 تا 7

معرفی کتاب:

شادی، یک کلاه چندطبقه‌ی رنگی‌رنگی است که بی‌خبر پشت در خانه‌ا‌ت سبز می‌شود؛ آن‌هم وقتی‌که هیچ حوصله نداری. این کلاه خواستنی مال خودِ خودت است و جالب اینکه هرچه تکه‌هایش را به دیگران ببخشی، تمام نمی‌شود. شادی همین است: بهترین چیز دنیا؛ به‌شرطی که با دیگران تقسیمش کنی.

_________________________________________________________________________________________________________

معرفی نویسنده:

برایان وُن

http://www.brianwon.com/about/

برایان برنده قبل از ساخت کتاب­های کودکان، به عنوان پادو، فروشنده­ی کفش، کتابدار کتابخانه،مدیر هنری و طراح، کلاه­های زیادی به سر کرد. اولین کتاب او، "کلاه شادی!"، توسطهووتن هريس هارکوت منتشر شده است.

برایان که بومی شیکاگو است، قبل از تاسیس تلویزیون ملی، یک شرکت طراحی و انیمیشن، از دانشگاه مرکز هنر طراحی کالیفرنیا با ترم نهم افتخاری، فارغ التحصیل شد.

جوایز برایان شامل مدال نقره­ی انجمن تصویرگران و تندیسآموزشیاز انجمن نویسندگان و تصویرگران کتاب کودکان می­باشد. او در حال حاضر با همسر و پسر جوانش در جنوب کالیفرنیا زندگی می­کند.

 

____________________________________________________________________________________________

معرفی مترجم:

مریم بنایی

_____________________________________________________________________________________________

چند مطلب منتشر شده در رسانه:

یادداشت منتشر شده در سایت کیرکوس درباره کتاب کلاه شادی

بررسی کیرکوس

 

در این داستان که درباره­ی لذت به اشتراک گذاشتن است، تمام حیوانات ترشرو هستند تا اینکه یک سورپرایز روزشان را روشن می­کند. فیل با ابروهای گره خورده پا به زمین می­کوبد و پایین می­رود. یک ابر سیاه با خط ناخوانا بالای سرش شناور است. اما زمانی که پشت در یک هدیه پیدا میکند، عصبانیتش به لذت تبدیل می­شود— یک کلاه بلند و بسیار احمقانه متشکل از بسیاری کلاه دیگر است که رو یکدیگر انباشته شده­اند.

خوشبختانه، فیل آن را به سر می­گذارد و می­گوید "کلاه شادی!" او مایل است آن را به دیگران نشان دهد، از خانه­ای به خانه­ی دیگر می­رود، کلاه­ها را یکی یکی توزیع میکند و دوستان بدخلقش را سر شوق می­اورد.وقتی همه­ی کلاه­های فیل تمام می­شود، همه با هم همکاری می­کنند تا یک هدیه­ی جدید برای زرافه درست کنند. آثار هنری که در یک در یک پالت نقاشی پاستل انجام شده، جذاب و سرزنده است و میراث ماری بلر در همه جا دیده می­شود.

همه چیز — از ترکیب شخصیت تا روشی که تصاویر در ارتباط با نوع قرار دارند — خوب طراحی شده است. وون به خصوص با تعریف، فرم و رنگ بازی می­کند. همانطور که هر حیوان بدخلق معرفی شده است، کمتر تعریف می­شود: لاک پشت یک پوسته است، جغد یک شبح و شیر یک غار تاریک است. اما وقتی حیوانات به مهمانی کلاه میروند، آنها را در فرم بیانی و کامل ظهور می­کنند. این داستان دلنشين، اعمال کوچکی که زندگی را بهتر می­کند را جشن می­گیرد— و همه را سر کیف می­آورد. (کتاب مصور. 3-7)

 

_________________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت پابلیشرز ویکلی درباره کتاب کلاه شادی

 

در اولین کار وون، او راهی را بیان می­کند که یک هدیه ساده و کمی توجه از دوستان، تقریبا خواص درمانی جادویی دارد. وون کتاب را با این جمله و تصویر فیلی با ابروهای اخم کرده و خط­های سیاه روی پیشانی­اش شروع می­کند: "وقتی فیل بیدار شد، بسیار ترشرو بود."

زنگ در به صدا در می­آید. او غر می­زند: "برو گم شو! من حوصله ندارم!". اما تحویل، جعبه­ای پر از کلاه است و فیل شاد می­شود و پس از آن، آنها را روی یک پشته­ی بلند می­گذارد: "به گورخر نشان می­دهم!" کار خوب او مانند تاثیر قطعات دومینو است. گورخر و حیواناتی که بعد از او می­آیند، همه ترشرو هستند، هر کس یک کلاه می­گیرد و شادی گسترش می­یابد.

سبک یکپارچه­سازی وون از رنگ های خاموش استفاده می­کند و به فرم­ها با سایه­های سبک آبرنگ، حجم می­دهد. کلاه جغد یک نوع کلاه فارغ التحصیلی با سایه بان است، در حالی که کلاه فیل هم پرنده­ی کوکو دارد و هم گلدان جایزه­ی دستی. وقتی حیوانات به غار شیر می­رسند، او می­گوید: "این کلاه را دوست دارم، اما وقتی دوستمان زرافه ناراحت است، نمی­توانم خوشحال باشم. چه کار می­توانیم بکنیم؟" خوانندگان پاسخ به این یکی را خواهند فهمید.

 

_________________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت «فیل‌های همیشه خوشحال» درباره کتاب کلاه شادی

 

یک صبح دوشنبه دلگیر است و شما در خط رانندگی استارباکس هستید و آرزو می­کنید که هر جایی باشید، جز مسیر کارتان. اما وقتی می­ایستید تا پنجره را بررسی کنید، روزتان بی­اندازه روشن می­شود، چون میفهمید که ماشین جلویی شما پول یک قهوه را برای شما پرداخت کرده است. و بنابراین شما به نوبه خود برای ماشین پشتی پرداخت می­کنید- و امیدوارید که این کار دوباره و دوباره ادامه یابد. این بهترین است، درست است؟ این چیزی است که من هر بار که کتاب را می­خوانم به آن فکر میکنم. غیر ممکن است که کتاب عزیز "کلاه شادی" نوشته­ی برایان وون را بخوانید و لبخند نزنید— و مناسب شما و کودکانتان است. این کتاب فریادهای از سر شادی دارد، حتی زمانی که حیوانات نشان داده شده در داخل صفحات، در بدخلق­ترین حالت خود باشند.

"کلاه شادی" با بیدار شدن یک فیل شروع می­شود که به شکل بدی بدخلق است. افسوس، هدیه­ای در پشت در خانه­اش یک کلاه جدید جالب را نشان می­دهد، و این به شکل قابل توجهی حال فیل را خوب می­کند. آنچه در ادامه می­آید، مقدمه­ای برای چند حیوان ترشروی دیگر است، وقتی فیل و بقیه کلاه را به اشتراک می گذارند، هر یک به نوبه خود دیگری را شادتر می­کند. این کتاب به خوبی مفهوم بخشیدن را نشان می­دهد، و حتی به جوانترین خوانندگان یاد می­دهد که اعمال ساده آنها می­تواند دنیای اطراف آنها را روشن کند.
من این داستان شیرین و تصاویر پر جنب و جوش آن را تحسین می­کنم، و فکر می­کنم این به ویژه به این دلیل شگفت انگیز است که از کتابهای معمولی که توجه را برای نشستن و گوش دادن جلب نمی­کند، جدا شده است. متن حداقلی، تکراری و قابل پیش بینی است. کودکان به سرعت قادر خواهند بود تا با دو عبارت اصلی کتاب--"برو گمشو، من حوصله ندارم!" و "کلاه شادی!"-- ارتباط برقرار کند که به کودکان اجازه می­دهد تا به شرکت کنندگانی فعال در داستان تبدیل شوند و راه مناسبی برای تعامل، حتی با بی میل­ترین خوانندگان، فراهم می­کند. مهمتر از همه، این تعامل کمک می­کند تا مهارت­های اولیه خواندن را تقویت کند.

هر کتابی که کودکان را به مشاهده خود به عنوان خواننده تشویق کند، مستحق جایی در کتابخانه­ی شما است. آفرین به این کتاب­های لذت بخش - و "کلاه شادی"!

 

_________________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت bookbag درباره کتاب کلاه شادی

 

کمک به دیگری، بهترین راه برای این است که آنها احساس خوبی پیدا کنند و چه راهی بهتر از یک کلاه تازه برای این کار است؟ من خودم می­توانم به چند چیزی فکر کنم، اما برای فیل، گورخر، لاک پشت و بقیه، کلاه دادن، لذت دیگری است.

برای کار روی کتاب­های کودکان، من چندان پر سر و صدا نیستم که روی سطحی کار کنم که برای خواندن بزرگسالان هم مناسب باشد؛ برای آنها معنی ندارد. در عوض، این کتابها باید مستقیما کودک را هدف قرار دهند و اگر بزرگسالان هم آن را دوست داشتند، یک امتیاز است. "کلاه شادی"، نوشته و تصویرسازی شده توسط برایان وون، کتابی است که بیشتر مناسب کودکان است، در حالی که بزرگسالان درمورد محبوبیت آن کمی دستپاچه مانده­اند.

بیایید اول بزرگترین مسئله را از راه برداریم; کلاه شادی. در طول داستان بیش از یک کلاه وجود دارد، آیا نام آن نباید "کلاه­های شادی" باشد؟ حیوانات مختلف در نمایش برای ناراحت شدن ظاهر نمی­شوند، و من می­توانم بگویم که آنقدر که انها درگیر ماجراجویی­هایی که اتفاق می­افتد و تصاویر می­شوند، یک کودک نو پا نگران نمیشود.

داستان بسیار ساده است. تکرار رفتن پیش حیوانی متفاوت و تشویق آنها با کلاه. این کمی اساسی است، اما ثابت شده بسیار محبوب است، که یک کودک نو پا فقط به بازی خواندن نگاه می­کند. آنچه این می­تواند معنی دهد، این است که کتاب برای یک فرد بزرگسال بسیار تکراری است؛ مانند مجموعه کتاب "این مال من نیست". در پایان کتاب یک پیچ و تاب خوب است که تا کنون در داستان نقش بازی می­کند و همچنین به کودکان درس خوبی در مورد خودخواه نبودن و کمک به یکدیگر می­دهد.

آنچه"کلاه شادی" در پختگی مطلب عاقلانه کم دارد، از طریق تصاویر جذاب به دست می­آید. حس رنگ و مقیاس خوبی در طراحی­های وون وجود دارد و حتی ورق زدن کتاب نیز سرگرم کننده است. حیوانات به نظر بزرگ و پر شخصیت می­رسند، شما تقریبا می­توانید ببینید که آنها در هر صفحه به چه چیزی فکر می­کنند. نگاه حداقلی به این معنی است که موجودات ایستادگی می­کنند، ولی یکبار دیگر این تکرار خواندن را کمی مشکل می­کند، چون عناصری در پس زمینه برای اشاره وجود ندارد و کارها با هم مخلوط می­شوند.

به طور کلی، "کلاه شادی" یک داستان ساده است که به خوبی و زیبایی گفته شده است. پیام خوبی دارد، اما عدم پختگی در روایت (حتی برای کتاب کودکان) به این معنی است که ممکن است آن فقط برای مدت کوتاهی به نظر یک کودک نو پا جذاب باشد، قبل از اینکه آنها به دنبال چالش بیشتری باشند.

 

 

_________________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در سایت بوک وارز درباره کتاب «کلاه شادی»

 

فیل در حالتی بسیار بدخلق بیدار میشود، تا تنها بسته مرموز جلوی در را کشف کند. داخل بسته یک پشته کلاه رنگ روشن فوق العاده است! چگونه کسی می تواند با طبقه بندی شاد کلاهکه روی سرش خودنمایی میکند، بدخلق باشد؟

فیل بلافاصله کلاه خود را به دوستش گورخر نشان می­دهد، تنها برای اینکه که گورخر هم احساس افسردگی می­کند. فیل یکی از کلاه­های خود را به گور خر می­دهد، و فورا او را سر حال می­اورد. سپس این دو به کلاه خود را به لاک پشت نشان می­دهند، سپس به جغد، و بعد به شیر. هر یک از دوستان بدخلق یکی از کلاه­های شاد فیل را می­گیرند، که روحشان را به پرواز در می­آورد و حالشان را بهبود می­بخشد.

هنگامی که کلاه­های این گروه خوشحال تمام می­شود و میفهمند که دوستشان، زرافه ناراحت است، هر حیوانی کلاه خود را برای ایجاد پشته­ی با نشاط کلاه برای شادی دوستشان، هدیه می­کند.

این یک کتاب شگفت انگیز است. متن تکراری و مشارکتی، با خودداری ساده و شاد است که بچه­ها قطعا با عشق، با آن همراه خواهند شد – "کلاه شادی!" یک روح دوست داشتنی از دوستی و سخاوت است که هرگز احساس اجبار یا سنگینی نمی­دهد. و تصاویر رنگارنگ، نرم، تقریبا محصول الهام هستند، که واقعا لذت خالص دارند.

"کلاه شادی" واقعا برای هر مجموعه کتابخانه اجباری است و همچنین به راحتی می­تواند احساسی لذت بخش و یا دست نشانده برای حتی بیشتر وقت داستان­های سرگرم کننده باشد.

"کلاه شادی" و آفرین به برایان وون!

 _________________________________________________________________________________________________________

بررسی سرمقاله

از ناشر

"جشن نشاط آور دوستی و به اشتراک گذاری." — اسکول لایبرری ژورنال

"این داستان دلنشين، اعمال کوچکی که زندگی را بهتر می­کند را جشن می­گیرد— و همه را سر کیف می­آورد." — کیرکوس

"وون، اینکه یک هدیه ساده و کمی توجه از دوستان نزدیک، می­تواند خواص شفای جادویی داشته باشد را بررسی می­کند." — پابلیشرز ویکلی
"به افتخار اولین کار شادمانه­ی او کلاه از سر برمیداریم." – بوک لیست

 

اسکول لایبرری ژورنال

04/01/2014

 

حالا و دوباره همه با خلق و خوی بد از خواب بیدار می­شوند و فیل هم مستثنا نیست. هنگامی که صدای زنگ در میآید، از پله­ها پایین می­رود و فریاد می­زند "برو گم شو! من حوصله ندارم"— این اولینِ دو ترجیع در کتاب است، و با حروف بزرگ و سیاه چاپ شده است. فیل یک هدیه­ی غافلگیرانه پیدا می­کند : جعبه­ای از کلاه­های عجیب و غریب! کل پشته را بر روی سرش قرار می­دهد، و حالا هم فریادی از شادی سر می­دهد، "کلاه شادی!" ترجیع دوم، در حروف رنگارنگ بزرگ.

او به دیدار دوستش گورخر می­رود، که او هم ترشرو است. فیل به گورخر یکی از کلاه­ها را می­دهد، که فورا او را سر حال می­آورد. آنها پیش دوستان بد خلقشان، لاک پشت، جغد شیر و زرافه می­روند، به آنها کلاه و شادی می­بخشند، و وقتی هر حیوان به شادی می­پیوندد، تبدیل به یک رژه واقعی می­شود.

تصاویر مینیمالیستی وون، با اینکه دیجیتالی هستند، واقعا شبیه کار آبرنگی شده که به زیبایی به زمینه­ی سفید خود متمایل است. متن همراه با تصاویر، در سادگی و تکرار فرمولی، هماهنگ است، که این داستان را برای خوانندگان تبدیل به یک انتخاب خوب هم برای نوخوانان و هم وقت­های قصه، به خصوص اگر همراه با یک کلاه احمقانه ساختگی باشد، می­کند.

 

یک جشن نشاط آور از دوستی و به اشتراک گذاری که با چوب اخلاق بر سر خوانندگان نمی­زند.— یلنا الکسیوا- پوپووا در کتابخانه چاپاکوا، نیویورک

 

بررسی کیرکوس

 

2014-03-31

در این داستان که درباره­ی لذت به اشتراک گذاشتن است، تمام حیوانات ترشرو هستند تا اینکه یک سورپرایز روزشان را روشن می­کند. فیل با ابروهای گره خورده پا به زمین می­کوبد و پایین می­رود. یک ابر سیاه با خط ناخوانا بالای سرش شناور است. اما زمانی که پشت در یک هدیه پیدا میکند، عصبانیتش به لذت تبدیل می­شود— یک کلاه بلند و بسیار احمقانه متشکل از بسیاری کلاه دیگر است که روی یکدیگر انباشته شده­اند.

خوشبختانه، فیل آن را به سر می­گذارد و می­گوید "کلاه شادی!" او مایل است آن را به دیگران نشان دهد، از خانه­ای به خانه­ی دیگر می­رود، کلاه­ها را یکی یکی توزیع میکند و دوستان بدخلقش را سر شوق می­اورد.وقتی همه­ی کلاه­های فیل تمام می­شود، همه با هم همکاری می­کنند تا یک هدیه­ی جدید برای زرافه درست کنند. آثار هنری که در یک پالت نقاشی پاستل انجام شده، جذاب و سرزنده است و میراث ماری بلر در همه جا دیده می­شود.

همه چیز — از ترکیب شخصیت تا روشی که تصاویر در ارتباط با نوع قرار دارند — خوب طراحی شده است. وون به خصوص با تعریف، فرم و رنگ بازی می­کند. همانطور که هر حیوان بدخلق معرفی شده است، کمتر تعریف می­شود: لاک پشت یک پوسته است، جغد یک شبح و شیر یک غار تاریک است. اما وقتی حیوانات به مهمانی کلاه میروند، آنها را در فرم بیانی و کامل ظهور می­کنند. این داستان دلنشين، اعمال کوچکی که زندگی را بهتر می­کند را جشن می­گیرد— و همه را سر کیف می­آورد. (کتاب مصور. 3-7)

 

 _________________________________________________________________________________________________________

جستجو: کتاب برای کودک 4 و 5 ساله در ژانر تصویری | qc2f | کتاب برای نوآموز 6 و 7 ساله در ژانر تصویری | qc3f