اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 700 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

روبی

روبی عنوان کتابی است از حدیث لزرغلامی که در 88 صفحه و توسط انتشارات افق در سال 1391 به چاپ رسیده است

موضوع اصلی این کتاب داستان های تخیلی است. از حدیث لزرغلامی، کتاب‌های دخترک فواره ای(هوپا (وابسته به شرکت هدایت و پرورش اندیشه))، کدو قلقله زن مشهور(شهر قلم)، نخودی و پیتزای فلفلی(شهر قلم)، نیز در بازار کتاب موجود می‎باشد.

تولید کننده
نشر افق لوگوی تولید کننده

96 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

88
9789643697198
1391
دوم
حديث لرز غلامي
رقعی
تالیفی

معرفی کتاب:

این روباه، به اصطلاح می خواهد مستقل باشد!
روباهی به اسم روبی می خواهد برای روزهای تابستان کاری پیدا کند تا از ناپدری اش پول توجیبی نگیرد.
مرغ و خروس ها هم باغ وحشی تابستانی راه انداخته اند تا جوجه های شان را با حیوانات آشنا کنند. برای همین دنبال یک روباه با حوصله می گردند که بتواند سه ماه تابستان را توی قفس سَر کند. 
و برای روبی هیچ کاری سخت تر از این نیست. اما همه می دانند وقتی روبی تصمیمی بگیرد، هیچ کس حریفش نمی شود.

حدیث لزرغلامی متولد 1360 و کارشناس علوم ارتباطات اجتماعی است. فعالیت ادبی و مطبوعاتی اش را از نوجوانی آغاز و تاکنون دو بار جایزه هایی از جشنواره ی کتاب سال مجله ی سلام بچه ها و جشنواره ی مطبوعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دریافت کرده است. 
کار جدید او نگارش فیلمنامه ی مشترکی است با وحید نیکخواه آزاد به نام دیو و دلبر.

____________________________________________________________________________________________________

گزیده ای از کتاب:

روبی محکم دمش را به زمین کوبید وگفت: "حرف آخرمه!"
مادر روبی نرم شد.
-حتی اگه تمام تعطیلات بفرستمت قطب، پیش شوهر خاله است تا شکار خرگوش قطبی یاد بگیری؟
روبی محکم تر دمش را کوبید به زمین وگفت:"مامی ...
من تو قطب سینه پهلو می کنم...بذار کاری رو بکنم که دوست دارم!"

____________________________________________________________________________________________________

گزیده ای از رمان روبی

روباه‌ها بدون دمشان خیلی بیچاره می‌شوند. اگر دمشان کاملا کنده شود، روی حرف زدنشان اثر می‌گذارد. بعضی‌‌هایشان لکنت زبان می‌گیرند. بعضی‌‌هایشان هم سر و ته حرف می‌زنند. تا به حال توی حرف زدن روباه‌ها همین مشکلات دیده شده. ولی معلوم نیست. شاید هم روزی دم روباهی کاملا کنده شود و او لال شود. تازه آن‌ها دنبال دم کنده شده‌شان همه جا می‌روند. دست خودشان نیست. حتی اگر دمشان را بیندازید توی سطل آشغال، سرشان را می‌اندازند پایین و می‌روند توی سطل آشغال. یعنی بگی نگی کمی مخشان عیب پیدا می‌کند. همه چیزشان به دمشان بسته است. بعی از روباه‌ها شانس می‌آورند و دم جدید در می‌آورند. بعضی‌‌هایشان هم بد شانس‌اند و تا آخر عمر همین جوری خل و چل باقی می‌مانند.

از کتاب روبی، نوشته‌ی حدیث لزرغلامی، نشر افق (کتاب‌های فندق)

____________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________

چند مطلب منتشر شده در رسانه:

یادداشت منتشر شده در لاک‌پشت پرنده درباره کتاب روبی

روبی روباه نوجوانی است که با مادر و ناپدری پولدار، اما خسیسش زندگی می‌کند. او با فرارسیدن تابستان تصمیم می‌گیرد کاری پیدا کند تا مجبور نباشد از ناپدری‌اش پول توجیبی بگیرد. پس از جستجوی بسیار در یک شغل عجیب استخدام می‌شود، اما مادرش این کار تازه‌ی او را دوست ندارد و سعی می‌کند جلوی او را بگیرد و با او درگیر می‌شود، اما در این درگیری دم روبی کنده می‌شود و او به بیماری «سر و تهی»، که مخصوص روباه‌های دُم‌کنده است، دچار می‌شود. روبی تمام جملات را سروته می‌گوید و این آغاز تابستان پر ماجرای او است.
روبی کمی با بقیه‌ی روباه‌ها متفاوت است و از نظر آن‌ها روباه کاملی نیست. در مدرسه به «روبی یک کلک» مشهور است، چرا که برخلاف روباه‌های دیگر تنها همان یک کلک روباه و زاغ را بلد است. اما او مصمم است مستقل شود و برای این آزادی و استقلال حتی حاضر است از دمش، که وزنه‌ی تعادل روباهی او است، بگذرد.
روبی داستان تمام نوجوانانی است که می‌خواهند مستقل و متفاوت باشند و برای این کار راهی طولانی و سخت در پیش دارند و در قدم نخست باید با خانواده‌ی خود روبه‌رو شوند. غلامی در این داستان، هرچند دنیایی خیالی که چاشنی طنزی قوی دارد آفریده‌است، اما عناصر این دنیا را با هوشمندی به‌گونه‌ای انتخاب کرده که به راحتی می‌توان محیط داستانی را با دنیای واقعی و شرایط یک نوجوان تطبیق داد. غلامی نوجوانان را دستِ‌کم نمی‌گیرد و از لحن و فضاسازی کتاب به خوبی پیدا است که آن‌ها را آگاه به شرایط و مشکلات اجتماعی و اقتصادی می‌داند.
روبی داستان انتخاب‌ها و تصمیم‌هایی است که یک نوجوان، برای بزرگ شدن، روزانه با آن‌ها روبرو است و پایان باز کتاب احترامی است که نویسنده به مخاطب نوجوانش و تخیل او گذاشته‌است.

_____________________________________________________________________________________________________

نگارنده

قسمت نخست: فاطمه مرتضایی فرد. قسمت دوم: پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان سال چهاردهم شماره ی ۱

روبی نام یک روباه نوجوان است. او روباه عجیبی است و با همه ی روباه ها فرق دارد. به قول خودش "دندونای من خرگوش خور نیستند و گنجشک هم بزور می خورند". مادر هم همیشه او را سرزنش می کند: "انگار تو شیر مادرت را نخوردی، چون هم دیر زوزه کشیدی و هم در درس کلک های روباه نمره هشت گرفتی".

او تنها یک کلک می داند و آن هم کلکی است که به کلاغ می زند. داستان از جایی آغاز می شود که روبی به هر دری می زند تا کاری پیدا کند تا زیر بار منت ناپدری اش نباشد. در باغ وحشی که توسط انجمن مرغ و خروس ها تأسیس شده به او کاری پیشنهاد می کنند. او باید مدت سه ماه برای بازدیدکنندگان باغ وحش در قفس زندگی کند. مادر از شنیدن این خبر برآشفته می شود. روبی هنگام فرار از دست مادر دمش را از دست می دهد. با کنده شدن دم، روبی وارونه حرف می زند. این اتفاق سبب محبوبیت بیشتر او می شود. پس از مطرح شدن او در رسانه ها سروکله جوجه ای کلک پیدا می شود که هم لکنت زبان دارد و هم شم اقتصادی قوی. او از این موقعیت استفاده کرده و به روباه یاد می دهد که چگونه رفتار کند. پس از مدتی دم روبی در می آید و صحبت کردن او طبیعی می شود ولی جوجه کلک به روبی یاد می دهد که دمش را بکند تا همچنان محبوب بماند اما این بار با کنده شدن دم، روبی دچار لکنت زبان می شود.
داستان طنزی است اجتماعی و به نقش رسانه های ارتباطی جدید مانند موبایل و ایمیل و غیره در زندگی انسان ها می پردازد.
 

روبی روباه نوجوانی است که با مادر و ناپدری پولدار، اما خسیسش زندگی می کند. او با فرا رسیدن تابستان تصمیم می گیرد کاری پیدا کند تا مجبور نباشد از نا پدری اش پول توجیبی بگیرد. پس از جست و جوی بسیار در یک شغل عجیب استخدام می شود، اما مادرش این کار تازه ی او را دوست ندارد و سعی می کند جلوی او را بگیرد و با او درگیر می شود، اما در این درگیری دم روبی کنده می شود و او به بیماری « سر و تهی»، که مخصوص روباه های دُم کنده است، دچار می شود.
روبی تمام جملات را سروته می گوید و این آغاز تابستان پر ماجرای اوست.
روبی کمی با بقیه ی روباه ها متفاوت است و از نظر آن ها روباه کاملی نیست. در مدرسه به « روبی یک کلک» مشهور است، چرا که برخلاف روباه های دیگر تنها همان یک کلک روباه و زاغ را بلد است. اما او مصمم است مستقل شود و برای این آزادی و استقلال حتی حاضر است از دمش، که وزنه ی تعادل روباهی او است، بگذرد.
روبی داستان تمام نوجوانانی است که می خواهند مستقل و متفاوت باشند وبرای این کار راهی طولانی و سخت در پیش دارند  و در قدم نخست باید با خانواده ی خود روبه رو شوند. غلامی در این داستان، هر چند دنیایی خیالی که چاشنی طنزی قوی دارد آفریده است، اما عناصر این دنیا را با هوشمندی به گونه ای انتخاب کرده که به راحتی می توان محیط داستانی را با دنیای واقعی و شرایط یک نوجوان تطبیق داد.
غلامی نوجوانان را دست کم نمی گیرد و از لحن و فضاسازی کتاب به خوبی پیدا است که آن ها را آگاه به شرایط و مشکلات اجتماعی و اقتصادی می داند.
روبی داستان انتخاب ها و تصمیم هایی است که یک نوجوان، برای بزرگ شدن، روزانه با آن ها روبه روست و پایان باز کتاب احترامی است که نویسنده به مخاطب نوجوانش و تخیل او گذاشته است.

 _____________________________________________________________________________________________________

یادداشت «فریبا دیندار» درباره رمان کودک «روبی»

تابستان که از راه می رسد، با خودم فکر می کنم وقت آن رسیده که به کارهای تازه فکر کنم. کارهایی که تا به حال انجام نداده ام. تابستان فرصت خوبی ست برای تجربه های تازه. درست مثل روبی که دلش می خواهد اتفاق های تازه ای را تجربه کند. روبی روباه کوچکی ست که امتحان هایش تمام شده و تابستانش از راه رسیده است و باید از این فرصت سه ماهه استفاده کند تا خرج مدرسه اش را در بیاورد. روبی همراه مادر و ناپدری اش زندگی می کند. نا پدری پولداری که خیلی خسیس است و روبی را دوست ندارد.

روبی با همه روباه هایی که می شناسید فرق دارد. چون او در یک خانواده ی روباهی کاملا متفاوت زندگی می کند، با قوانینی که مخصوص خودشان است.

با فرا رسیدن تابستان روبی دلش می خواهد کاری پیدا کند و برای مدرسه اش پول پس انداز کند. این جا دنیای روبی ست و همه چیز مخصوص خودش است، مثل حقوقی که قرار است بگیرد، حقوق روبی چند بال ِ پرنده است.

در این گوشه از جنگل روبی در حال پیدا کردن کار است و در آن طرف مرغ و خروس ها باغ وحش تابستانی راه انداخته اند که جوجه هایشان را با حیوانات مختلف آشنا کنند، برای همین دنبال یک روباه با حوصله می گردند که بتواند سه ماه تابستان را توی یک قفس سر کند. این کار درست است که خیلی سخت است، اما خب، یک فرصت مناسب است تا روبی را با تجربه های تازه رو به رو کند و روبی قبول می کند که سه ماه تابستان را دور از خانواده باشد و در قفسی بنشیند تا وقتی جوجه های کوچولو به باغ وحش آمدند یک روباه را از نزدیک تماشا کنند.

قصه ی روبی پر از اتفاق های هیجان انگیز و بامزه است، اتفاق هایی که چشم ها را از تعجب گرد می کند و آدم را به خنده می اندازد. هیچ می دانستید اگر دم روباهی کنده شود او ممکن است همه جمله ها را برعکس بگوید؟ یا ممکن است لکنت زبان پیدا کند. در صفحه ای از کتاب نوشته شده:

 "روباه ها بدون دم شان خیلی بیچاره می شوند. اگر دم شان کاملا کنده شود، روی حرف زدن شان اثر می گذارد. بعضی هایشان لکنت زبان می گیرند. بعضی هایشان بیخودی وسط جمله هایشان زوزه می کشند. بعضی هایشان هم سر و ته حرف می زنند. تا به حال توی حرف زدن روباه ها همین مشکلات دیده شده. ولی معلوم نیست. شاید هم روزی دم روباهی کاملا کنده شود و او لال شود. تازه آنها دنبال دم کنده شده شان همه جا می روند. دست خودشان نیست. حتی اگر دم شان را بیاندازید توی سطل آشغال، سرشان را می اندازند پایین و می روند توی سطل آشغال. یعنی بگی نگی کمی مخ شان عیب پیدا می کند. همه چیزشان به دم شان بسته است. بعضی از روباه ها شانس می آورند و دم جدید در می آورند. بعضی هایشان هم بدشانس اند و تا آخر عمر همین جور خل و چل باقی می مانند."

تازه! این یکی از اتفاق های عجیب غریب دنیای روباه هاست. چیزهای عجیب غریب تر و بامزه تری هم هست، مثلا آنها برای خوشبو شدن، به خودشان عطر مرغابی می زنند، یا برای استراحت روی کاناپه ی پوست خرگوش لم می دهند.

قصه ی روبی شخصیت های خیلی دوست داشتنی ای هم دارد. مثل جوجه ای که با لکنت حرف می زند، مثل مامان روبی که هر سوالی را سه بار پشت سر هم تکرار می کند یا آقای سگ شکاری که مسول انجمن پرندگان است.

روبی روباه کوچک بازیگوشی ست که با رفتن به باغ وحش اتفاق های بامزه ای را تجربه می کند و همین باعث می شود که او روباه خیلی خیلی مشهوری بشود.

داستان روبی آدم را خسته نمی کند. چون اتفاق های بامزه ای دارد که آدم را به خنده می اندازد.چون توی داستان روبی همه چیز تازه و جدید است و آدم با دنیای فانتزی روباه ها و مرغ و خروس ها آشنا می شود.

رمان "روبی" جدیدترین رمان نویسنده ی خوب کودک و نوجوان حدیث لزرغلامی است که رودابه خائف آن را با تصویرهای ساده و دوست داشتنی و بدون رنگ تصویرسازی کرده است.

 _____________________________________________________________________________________________________

"روبی" نوشته‌ی حدیث لرزغلامی به تصویرگری رودابه خائف از نشر افق به فهرست مجموعه "کلاغ سپید" (White Ravens) کتابخانه بین‌المللی مونیخ در سال 2013 راه پیدا کرد.

کتابخانه مونیخ هر ساله در مجموعه "کلاغ سپید" خود عنوان کتاب‌های انتخاب‌شده از کشورهای مختلف را که توسط متخصصان ادبیات کودک بررسی شده، منتشر می‌کند.
کتابخانه بین‌المللی کودکان و نوجوانان مونیخ هرساله به پژوهشگران و محققان سایر کشورها بورسیه پژوهشی نیز اعطا می‌کند.
بر اساس این گزارش، این کتابخانه یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های ادبی بین‌المللی کودک و نوجوان در دنیاست که در سال 1949 بنیان‌گزاری شده است.
در عین حال، تمامی فعالیت‌های این کتابخانه صرف گردآوری آثار ادبی کشورهای مختلف جهان و برقراری ارتباط هرچه بیش‌تر بین کودکان و نوجوانان می‌شود و کتاب‌هایی به 130 زبان دنیا در قفسه‌های آن وجود دارد.
برگزاری نشست‌های تخصصی در زمینه ادبیات کودک و نوجوان، ترجمه کتاب‌های خارجی به زبان آلمانی و سایر زبان‌ها، آشناسازی کودکان و نوجوانان با سبک­‌ها و سنت­‌های کشورهای مختلف، برپایی جلسه‌هایی برای ترغیب فرهنگ‌های مختلف برای مهم جلوه دادن پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان، از دیگر برنامه‌های این مرکز به شمار می‌رود. 

  _____________________________________________________________________________________________________

جستجو: کتاب برای نوآموز 8 و 9 و  10 ساله در ژانر داستان | qc4q | کتاب برای نوجوان 11 و 12 و 13 ساله در ژانر داستان | qc5q


  • من هم زیاد این کتاب رو دوست نداشتم


  • این کتاب خیلی کتاب خوبیه، پسر من خیلی دوستش داره


  • من کتاب روبی رو خوندم اما زیاد دوسش نداشتم


  • مامانم همیشه از کتابم کو واسم جایزه میخره و منم قول میدم که درسامو بخونم


  • خالم این کتاب رو واسه تولدم خرید و منم برای خواهر کوچکم آنا هم خوندمش و اونم دوست داشت