اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 1,000 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

شهر موش کورها

داستان شهر موش کورها از سال‌ها پیش شروع شد. روزی موش کوری در یک چمنزار زیرِ زمین رفت. آن زیر مدتی طولانی‌ای تنها نماند و با گذشت زمان زندگی زیرزمینی را تغییر داد.

تولید کننده
هوپا لوگوی تولید کننده

88 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

28 صفحه
9786008025337
1395
اول
توربن کولمان
راحیل ذبیحی
رحلی
ترجمه
6 تا 14 سال

معرفی کتاب:

شهر زیرزمینی موش‌کورها آینه‌ی زندگی مدرن امروز ماست. یک کتاب تصویری تأثیرگذار از تصویرگری برجسته، توربن کولمان.

___________________________________________________________________________________________________________

معرفی نویسنده:

توربون کولمان

در آلمان متولد شد. توربون که در کودکی بسیار خلاق بود، در دوران مهد کودک به عنوان یک طراح بااستعداد شناخته شد. اولین کتاب کودک او، "لیندبرگ: افسانه­ی موش پرنده"، داستان یک موش پرنده است که در بررسی­هایش تعاریف غلوآمیزی دریافت کرده است. تصاویر "لیندبرگ" در نمایشگاه کتاب کودکان بولونیا در سال 2013 نمایش داده شد.

___________________________________________________________________________________________________________

چند مطلب منتشر شده در رسانه:

یادداشت منتشر شده درباره شهر موش کورها در پابلیشرز ویکلی 

کولمان اولین کار نشاط بخش خود، "لیندبرگ: افسانه­ی موش پرنده" (2014) را با یک رویداد غم­انگیز دنبال میکند، که اهمیت برخی از آنها توسط خوانندگان بزرگ­تر درک میشود. او در 15 صفحه کروکی از زندگی زیرزمینی، بالا و پایین تمدن موش کورها را به تصویر می­کشد. تنها یک موش کور در علفزار خوش­منظر گل آفتاب گردان مستقر است و به دنبال زغال سنگ حفر میکند. عملیات معدن زغال سنگ شروع میشود و موش کورهای مهاجر را که با چمدان و روسری رسیده­اند و در خانه­هایی که با لامپهای حبابی روشن شده­اند، زندگی میکنند، را جذب میکند.

رشد عظیم صنعتی با ماشین­آلات معدن بزرگتر در یک کلان شهر روشن شده با چراغو مسدود با ترافیک خفه، به اوج میرسد. تند و تلخ­ترین صحنه، مقطعی از موش­کورهای در حال حاضر موفق، اما تنها است که در اتاق­هایی شلوغ با بلندگوهای عظیم، تلویزیون­های صحنه پرتو کاتدی و مجموعه­های تلفن دوار ساکن هستند. کالمن نتیجه میگیرد که 'چندین نسل بعد، علفزار سبز موش­کورها کاملا ناپدید شده است. تقریبا.'

صفحه نهایی به یک راه حل اشاره میکند. حتی اگر خوانندگان جوان به طور کامل تمثیل را درک نکنند، آنها با نقاشی­های رنگی آرام و به زیبایی طراحی شده از از موش­کورها، دستگاه­های مهندسی پیچیده­ی آنها، و دنیای خسته و کم نورشان، آنها را مبهوت میکند. سنین 4-8

___________________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتتشر شده درباره شهر موش کورها در نشریه کیرکوس

تکامل شهر ساخته شده زیر یک علفزار سبز توسط موش کورهای شبه انسان، به شکلی بصری روایت شده است.

در حکایتی بزرگ و بی­کلام درباره­ی جریانی زیرزمینی، موش­کورهای کوشا، تمدن شلوغ و استادانه­ی خود را بدون توجه زیاد به جهان طبیعی — با عواقب بد قابل پیشبینی — ساخته­اند. هنر کالمن برای شهر زیرزمینی به شکلی غنی در دامنه­ی رنگ خاکی، با رنگ خاکستری-آبی بارانی­های موش­کورها و درخشش چراغها، صفحات، و لامپ­های حبابی، بر حس دائما درون خانه بودن و استفاده­ی برق در همه جا تاکید میکند.تلفنها و بازی­های دستی کنترل از راه دور، زندگی جمع و جور و فضاهای کار موش کورها را تزئین میکند. قطارهای زیرزمینی در همه­ی جهات، از جمله بالا و پایین، رفت و آمدهای مکرر دارند. توسعه شهر به نقطه­ای میرسد که در آن وسایل نقلیه پشت به پشت جمعیت در میدان شهر انباشته میشوند، زیرا تابلوهای علامت موش کورها در سراسر خیابان زده شده است: "آلودگی،" "شن،" "خاک."

بعد از این، خرابی­ای که در سطح بالاتر آنها ایجاد شده، در دو صفحه ظاهر میشود: علفزار سبز سابق تبدیل به زمین بایر جرثقیل­ها و توده­هایی از زمین عریان شده است. تنها در صفحات آغازین و پایانی کتاب است که امید پدیدار می­شود، با "تصاویر" بندانگشتی سیاه و سفید که بالا آمدن باد مزرعه بر سر علفزار برهنه و خاکی را نشان میدهد و موش کورها کمی از هوای تازه لذت میبرند.

هنر دقیق کالمن، خوانندگانی که می خواهند ببینند چطور چیزها با هم متناسب میشوند را جذب میکند، در حالی که پیام آن برای همه روشن است. (کتاب مصور 3-7 سال)

___________________________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در نشریه‌ی اسکول لایبرری درباره کتاب شهر موش‌ها

 

داستانهای احتیاطی برای کودکانیاست که نمیتوانند مشکل اصلی را رفو کنند. این نوع سبک فرعی بسیار خاص خود است. همانطور که من در این کتاب کوچک دوست داشتنی، شهر موش کورها، را در دست نگه داشته­ام، به زمان گذشته میروم و زمانی که برای اولین بار با "لوراکس" اثر دکتر سئوس رو به رو شدم. من که کودکی از دهه­ی 80 بودم، جوانی من دورانی بود که ترساندن بچه­ها یک روش آموزشی پذیرفته شده مورد استفاده در همه چیز از حفاظت از محیط زیست تا نه گفتن به مواد مخدر بود.نسخه فیلملوراکساین را به ثبوت رساند و چند خوب زخم روانی کوچک نیش­دار خوب تا چند سال آینده به من داد. این روزها ما معمولا به سراغ روش آموزش از طریق ترس نمیرویم. حتی کتاب­های تصویری که یک پیام را به شوخی می­گیرند، بیشتر مستعد غم ملایم هستند تا هر چیزی.

آنچه "شهر موش­کورها" را بسیار جالب میکند، تمایل آن به استفاده­ی آرام از استعارات مشهور در تاریخ خودمان است، سپس آنها را به آرامی تمام در سرشانروشن میکند. نتیجه نهایی کتابی است که شما در آن به راحتی دید تصویر بزرگتری را دارید، تا لحظه آخر که همه چیز به طرز وحشتناکی روشن می­شود.

"داستان"شهر موش­کورها"سال­ها پیش آغاز شد." یک موش تنها در زیر علفزار زندگی حرکت می­کند. زمان زیادی نمیگذرد که موش­کورهای دیگر به او پیوستند "و پس از دورانی، زندگی زیرزمینی تغییر کرد..." در مقابل چشمانمان می­بینیم. میبینیم که پروژه­های ساخت و ساز که به وقوع می­پیوندند تا "شهر موش­کورها" را به جامعه­ای قابل زندگی تبدیل کند.ما انفجار جمعیت افزایش، پیشرفت­های فن­آوری و مدل­های مختلف حمل و نقل را می­بینیم. در حالی که بیرون در علفزار، طبیعت ضربه­ی شدیدی می­خورد، زندگی برای موش­کورها شلوغ­تر میشود. نزدیک است که سبزه­ها همه با هم ناپدیدید شوند، اما وقتی تا آخرین صفحه کتاب ور می­زنیم، شوهدی از نه تنها تغییر در موش­کورها میبینیم، بلکه آنها مسئولیت سبزی دوباره­ی علفزارشان را به عهده میگیرند.

کالمن در ابتدا با صحنه­ای از کتاب مصور با آمریکایی پر جزئیات، "لیندبرگ: افسانه­ی موش پرنده" ، داستانی از یک موش با آرزوی پرواز شروع میشود. کمی "ظهور"، کمی "داستان آمریکایی" و کمی "نبردبا بیاتریکسپاتر"، حیوانات بیش از حد واقع­گرایانه­ی او بودند که در شرایط غیر طبیعی که با خوانندگان ماند، جای گرفتند. در شههر موش کورها سطح جزئیات و توجه آنها است، اما موش کورها احساس کارتونی­تری به آنها دارند.

نه این که بگوییم که آنها اصلا شبیه موش کور نیستند. با این حالکالمنتفاسیر بیش از حد واقع بینانه خود از حیوانات را ساده کرد و آن را با توجه به تنظیم طرح­ها و مناظر مبادله کرد. او در اینجا با چشم انداز بازی میکند، ما را به قلب عملیات معدن موش کورها، با داربست­های پیچیده در اطراف و اطراف، پایین و پایین، میبرد.

کاشفان تیز چشم متوجه دیگر دو صفحه­های مقابل یکدیگر خواهند شد، که در آن علامت­های توقف به شکل پنجه­ی موش کور هستند و قطارها همچون افقی، عمودی نیز حرکت میکنند. جزئیات به اندزه­ی ظریفی وجود دارند، اما احساس آن از قطعا از "لیندبرگ: افسانه­ی موش پرنده" متفاوت است (همانطور که طول قطعه متفاوت است).

یکی از شگفت­انگیزترین جنبه­های این کتاب حس عبور زمان است. در روزهای اولیه­ی شهر موش­کورها میبینید که مهاجران از راه می­رسند، که بسیار شبیه به مهاجران اروپایی از اواخر قرن 19 هستند. وقتی زمان می­گذرد، موش­کورهایی را با کلاه برادران رایت، پالتوهای نظامی و کلاه نمدی­های دهه­ی 40، ادارای احترامی ممکن به تصویر MTV از دهه­ی 80 (کامل با بازی کنترل از راه دور نینتندو)، و در نهایت آیپاد و مزارع باد زمان فعلی را میبینیم.

همه­ی هنرمندان اروپایی دشوار شکستن بازار آمریکایی را دشوار میدانند، به دلیل این واقعیت که هنر آنها شامل احساس مجزای "خارجی" است. مزیتکالمندر اینجا این است که در حالی که باور اینکه تصاویر در این داستان در آلمان سرچشمه گرفته­اند، به اندازه کافی آسان است، چیز مجزای "دیگری" درباره­ی این کتاب وجود ندارد... در ابتدا. فقط با خوانش­های متعدد است که شما شروع به توجه عناصری میکنید که احتمالا نمیتوانند در اینجا، در ایالات متحده آغاز شده باشند.

به عنوان مثال، در بیش از یک نمونه شما موش کوری را میبینید که سیگار میکشد. این به هیچ وجه تمرکز این کتاب نیست و پیدا کردن چنین مواقعی برای شما تا حدودی سخت خواهد بود، اما من پدر و مادرهای آمریکایی­ای را دیده­ام که برای جرایم بسیار کمتر در تصویرسازی کتاب تصویری خشمگین شده­اند، بنابراین من شک ندارم که حامی کتابخانه­های گاه به گاه، برای آنچه معتقدند ترویج سیگار است، آزاردهنده می­شوند. اشارات دیگر برای اینکه این کتاب آلمانی است؟ خوب، ممکن است من اشتباه کنم اما این احتمالا تنها کتابی است که در فروشگاه­ها پیدا میکنید که دو صفحه را به حسابداری اختصاص داده است.

یک نکته جالب در مورد این کتاب این واقعیت است که پایانی که ما عمیقا به آن تمایل داریم، در خود کتاب تعبیه نشده، بلکه در آستر بدرقه کتاب است. متن نهایی کتاب اینطور خوانده میشود که "چندین نسل بعد، علفزار سبز موش­کورها کاملا ناپدید شده بود. تقریبا." ورق بزنید و به جای ارائه توضیح کلامی، کتاب به ما نگاهی اجمالی از مجموعه عکس­هایی در کنار مقاله­ای از دوران شهر موش­کورها میدهد که خوانده می­شود "توافق در سبزی".

تصاویر، اقدامات انجام شده برای حفظ محیط و بازگرداندن علفزار را نشان می­دهد. برای من این روش جمع­بندی اقدامات انجام شده برای اصلاح گذشته مهم نبود. با این حال آنچه تا کنون برای من جالب بود، این بود که چگونه کتاب به خواننده اجازه میدهد تا به درک آهسته­ای از حرکت آهسته­ی به ظاهر اجتناب ناپذیر پیشرفت­های تکنولوژیکی و افزایش جمعیت، در واقع مضر هستند، دست یابد.

تصویر ابتدای کتاب از مهاجرانی که به شهر موش­کورها میرسند، برای یک خواننده­­ی آمریکایی، توجه شما را به عنوان نماد آزادي از ظلم و ستم و مشکلات جلب میکند. و چونکالمناین کتاب را تقریبا از آغاز تا پایان بی کلام حفظ میکند، تصویر اجمالیعلفزار در سراشیبی رو به پایین آن به سمت فروپاشی بدون تفسیر نشان داده شده است. این وظیفه­ی خواننده است که بفهمد چیزی بسیار اشتباه پیش رفته است. بدانند که چیزی رفته است بسیار اشتباه است. چند خواسته این تپه را در نظر جالب میکند.

پیدا کردن کتابی برای مقایسه با این کتاب میتواند دشوار باشد. احساس کلی­ای که من پیدا کردم شبیه به "خرگوش­ها" نوشته­ی جان مارسدن بود. اما از آنجا که آن داستانی بود که یک فرهنگ به طور سازمان یافته­ای ویران میشد، این اگر احساس مخرب کمتری نداشته باشد، شیرین­تر است.لوراکسهمان توجهات محیطی را دارد، اما "شهر موش کورها" دقتی از هر دو است، زیرا باعث می­شود خواننده تلویحا لذتی که کسی از فرهنگ شهر موش کورها استنتاج میکند (و از این واقعیت که این جهانی است که بسیار بسیار حسی شبیه به جهان خود ما دارد)شود.

بهترین راه برای توضیح داستان این است که بگوییم که ترکیبی از این دو، با یادداشت پایانی امیدوارکننده در تمام آن است. مانند تمام واردات، از آنجا که نمی تواند بسیاری از جوایز کتاب کودکان آمریکایی ما را برنده شود، بیشترین خطر در قطعه فراموش شده می­شود. با این وجود من ایمان دارم که معلمان، والدین و دانش آموزان، این کتاب را روش جدیدی برای پرداختن به موضوع مهارت­آمیز مصرف انبوه در مقابل عمل محیط زیست خواهند یافت. صریح در پیام خود. لطیف در ارائه آن. به طور خلاصه، عالی.

___________________________________________________________________________________________________________

یادداشت های منتشر شده درباره کتاب شهر موشها

 

بررسی

"کولمان اولین کار نشاط بخش خود، "لیندبرگ: افسانه­ی موش پرنده" (2014) را با یک رویداد غم­انگیز دنبال میکند، که اهمیت برخی از آنها توسط خوانندگان بزرگ­تر درک میشود. او در 15 صفحه کروکی از زندگی زیرزمینی، بالا و پایین تمدن موش کورها را به تصویر می­کشد. تنها یک موش کور در علفزار خوش­منظر گل آفتاب گردان مستقر است و به دنبال زغال سنگ حفر میکند. عملیات معدن زغال سنگ شروع میشود و موش کورهای مهاجر را که با چمدان و روسری رسیده­اند و در خانه­هایی که با لامپهای حبابی روشن شده­اند، زندگی میکنند، را جذب میکند.

رشد عظیم صنعتی با ماشین­آلات معدن بزرگتر در یک کلان شهر روشن شده با چراغو مسدود با ترافیک خفه، به اوج میرسد. تند و تلخ­ترین صحنه، مقطعی از موش­کورهای در حال حاضر موفق، اما تنها است که در اتاق­هایی شلوغ با بلندگوهای عظیم، تلویزیون­های صحنه پرتو کاتدی و مجموعه­های تلفن دوار ساکن هستند. کالمن نتیجه میگیرد که 'چندین نسل بعد، علفزار سبز موش­کورها کاملا ناپدید شده است. تقریبا.'

صفحه نهایی به یک راه حل اشاره میکند. حتی اگر خوانندگان جوان به طور کامل تمثیل را درک نکنند، آنها با نقاشی­های رنگی آرام و به زیبایی طراحی شده از از موش­کورها، دستگاه­های مهندسی پیچیده­ی آنها، و دنیای خسته و کم نورشان، آنها را مبهوت میکند. سنین 4-8." پابلیشرز ویکیلی، کپی رایت PWxyz، LLC. کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد.

بررسی

".. .آنها [خوانندگان جوانتر] مبهوت نقاشی­های رنگی آرام و به زیبایی طراحی شده از موش کورها، دستگاه­های مهندسی پیچیده، و دنياى خسته و کم نور آنها میشوند." - پابلیشرز ویکلی

 

بررسی                                                              

"هنر کالمن برای شهر زیرزمینی، به شکلی غنی در بازه­ی رنگی خاکی است ... [و] خواننده­ها را جذب میکند... "- بررسی کیرکوس

 

بررسی

* بررسی ستاره­دار: "تصاویر دقیق و صریح کالمن، ستاره­ی این کتاب تقریبا بی­کلام است، و هر صفحه-ی واقع گرایانه از گسترش نوسازی، مقدار زیادی از جزئیات را نشان می­دهد و تداعی کننده­ی احساسات عمیق است. این یک کتاب مصور تند و تلخ با پیام غیر قابل اشتباه و کار هنری محسور کننده و دلچسب است." - سارا هانتر، بوک لیست

___________________________________________________________________________________________________________

کلمات کلیدی: شهر موش-موش کورها-موش ههای کور- شهر موش های کور- شهر موش کورها-


  • تصاویر کتاب خیلی خوب هستند.


  • من یه پسر 4 ساله دارم از اینکه اون میشن و برای من قصه میخونه خیلی لذت میبرم و از این اتفاق بسیار خوشحالم و پیشنهادم من بابت این کتاب اینه که لطفاً تعداد کتاب هاتونو در این زمینه بیشتر کنید.


  • کیفیت تصاویر و کتاب با توجه به قیمت بسیار مناسب بود


  • ایده بسیار جالبی در این کتاب استفاده شده. کمک گرفتن و خواستن از بچه ها برای گفتن بقیه داستان با توجه به قوه تخیلشون. چیزی جالبی که در این کتاب وجود داره اینه که هربار میتوننه یه داستان جدید بگن و یه اتفاق جالب با توجه به تصاویر کتاب نشون بدن .


  • تنها چیزی که بابت این کتاب میتونم بگم اینه که این کتاب فوق العاده است. تصاویر این کتاب حیرت انگیزه. و جدا داره از شما انتشاراتتون بابت این کتاب خوب تشکر بشه. با تشکر فراوان.