اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 700 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

بدجنس ها

بدجنس ها عنوان کتابی است از روآل دال با ترجمه‌ی محبوبه نجف خانی که در 128 صفحه و توسط انتشارات افق در سال 1395 به چاپ رسیده است.

تولید کننده
نشر افق لوگوی تولید کننده

94 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

128
9789643691738
1394
دهم
رولد دال
محبوبه نجف خاني
رقعی
ترجمه

معرفی «بدجنس ها»:

جریان از اینجا شروع می‌شود که خانم بدجنس چشم مصنوعی‌اش را در لیوان آب آقای بدجنس می‌اندازد و آقای بدجنس هم به تلافی قورباغه‌ای را توی رختخواب خانم بدجنس می‌گذارد. بعد به ماکارونی کرمو می‌رسیم که خانم بدجنس برای شوهرش تدارک دیده و بعد از این‌ که آقای بدجنس غذایش را تمام کرد به او می‌گوید که توی غذایش پر از کرم بوده است و بعد هم عصایی که مدام بلند و بلندتر می شود و…
البته باید بقیه بلاهایی را که سر هم می آورند از توی کتاب بخوانید مثل این: خانم بدجنس کش می‌آید، خانم بدجنس به هوا می‌رود… بعد از این‌  که با کارهایشان آشنا شدید می‌توانید با خانه آن‌ها که هیچ پنجره ای ندارد و باغشان که خانم بدجنس باغبانی‌اش را بر عهده دارد و پر از کنگر تیغ‌دار و گزنه است تا جلوی بچه‌های شیطان و تخس را بگیرد، آشنا شوید. در طرف دیگر باغ قفس میمون‌ها است و از دوره‌ای مانده که آقای بدجنس به کار پرورش میمون‌ها و سیرک مشغول بوده است.
کودکان شخصیت‌ها و موقعیت‌های مضحک عجیب و غریب و اغراق‌آمیز را دوست دارند و با رنگی از طنز در داستان می‌توان این مخاطبان را جذب کرد و دنیایی باورپذیر برایشان خلق کرد تا لذت ببرند. رولد دال که بهترین نویسنده مرد انگلستان لقب گرفته، این همه را در «بدجنس‌ها» به کار گرفته است تا داستانی بیافریند تا به کمک آموزش‌گرایی نو و بدون تلقین کردن مفاهیم، در قالب فانتزی بایدها و نبایدها را به کمک دلیل و برهان به کودک آموزش دهد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با «رولد دال» نویسنده کتاب «بدجنس ها» آشنا شوید:

رولد دال، نویسنده و فیلم نامه نویس بریتانیایی نروژی تبار، در دهه ی ۴۰ میلادی به خاطر آثارش برای کودکان و بزرگسالان مشهور شد. او یکی از نویسندگان پرفروش دنیا است.
"چارلی وکارخانه شکلات سازی"، "جیمز و هلو ی غول پیکر"، "ماتیلدا"، "انجمن جادوگران"، "غول بزرگ مهربان" از آثار پرطرفدار او هستند. او افزون بر داستان، ۳ مجموعه شعر به نام های "شعرهای دل به همزن"، "حیوانات پلید" و "شعرهای دست اول" نیز برای کودکان سروده است. فیلم ها و انیمیشن های ساخته شده از داستان های او با استقبال کودکان در سراسر دنیا روبه رو شده است. نوشته های او برای کودکان بیشتر از زاویه ی دید کودک هستند. رولد دال خود در این باره می گوید: "اگر می خواهید زندگی را از منظر چشم یك كودك ببینید، چهاردست و پا روی زمین زانو بزنید و به بزرگسالانی كه بالای سرتان خیمه زده و به شما امر و نهی می كنند، نگاه كنید".
شخصیت های کودک داستان های رولد دال با شرارت های آدم بزرگ هایی که از کودکان نفرت دارند و با آن ها بدرفتاری می کنند، در کشمکش اند و دست کم یک آدم بزرگ خوب با آدم بد داستان مبارزه  می کند. داستان های او بیشتر دارای طنزسیاه (طنزتلخ) وماجراهای ترسناک و خشونتی آزار دهنده اند. بیشتر آثار رولد دال را کوئنتین بلیک تصویرگری کرده است.
رولد دال در سال ۱۹۱۶ در ولز به دنیا آمد، در ۴ سالگی، خواهر بزرگ و پدرش را از دست داد و مادرش مسئولیت بزرگ کردن آن ها را به عهده گرفت. رولد از مادرش به عنوان تکیه گاهی واقعی که همواره در هر وضعیتی  پشتیبان فرزندانش بود، یاد می کند. رولد عاشق داستان و کتاب بود. ترول ها و دیگر موجودات اسطوره ای نروژی درقصه هایی که مادرش برای او و خواهرانش می گفت، تجربیات ناخوشایند دوران تحصیل،  زندگی در افریقا برای کار در شرکت نفتی شل و پیوستن به نیروی هوایی سلطنتی درجنگ جهانی دوم همگی مواد خام داستان هایش بودند. دال همچنین چهار زندگی نامه ی خود نوشت دارد: "پسر قصه های دوران کودکی" با نگاه ویژه به مدرسه های بریتانیا در سال های آغازین سده ی بیستم تا ۲۰ سالگی اش را پوشش می دهد، "پرواز" داستان پیوستنش به شرکت نفتی شل در تانزانیا و جنگ جهانی دوم است. در "سفر تک نفره" و "سال من" نیز بخش های دیگری از زندگی خود را روایت می کند. کتاب "سال من" ۳ سال پس از مرگش منتشر شده است. ترجمه ی این کتاب در سال ۱۳۸۳۳ از سوی شورای کتاب کودک ایران اثر ویژه شناخته شد. رولد دال در سال ۱۹۹۰ در سن ۷۴ سالگی درگذشت. به افتخار او گالری کودکان رولد دال در موزه اشرافی باکینگ شایر نزدیک ایلسبری افتتاح شد. درسال ۲۰۰۲۲، یکی از میدان ها کاردیف به نام او نام گذاری شد و فراخوانی برای ساخت مجسمه اش برای نصب در شهر داده شد. در سال ۲۰۰۸، خیریه ی "بوک تراست" به کمک مایکل روزن جایزه سالیانه رولد دال را برای نویسندگان داستان های خنده دار کودکان برگزار کرد. ۱۳ سپتامبر، روز تولد رول دال به نام او نام گذاری شده است و هر سال به پاس خدماتش در زمینه ی ادبیات کودکان در این روز جشن گرفته می شود.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با «محبوبه نجف خانی» مترجم کتاب «بدجنس ها» آشنا شوید:

محبوبه نجف خانی سال ۱۳۳۵ در تهران زاده شد. او دانش آموخته ی رشته ی مترجمی زبان انگلیسی از مدرسه ی عالی ترجمه (دانشگاه علامه طباطبائی کنونی) و از اعضای شورای كتاب كودك و انجمن نویسندگان كودك و نوجوان است.

او به مدت ۵ سال كتاب های ترجمه شده ی كودكان و نوجوانان را در شورای كتاب كودك بررسی می كرد و مدتی نیز مشاور كتاب و معلم كتابخوانی در یك دبستان و یک مدرسه راهنمایی دخترانه در تهران بود. "وقتی بابا كوچك بود" نوشته‌ی الكساندر راسكین، "دماغ ملكه" و "جناغ" اثر دیك كینگ اسمیت، "گنجینه داستان های ایرلندی" نوشته ی جیمز رایور دان، "بندر امن" و "دختر گلهای وحشی" اثر ماریتا كانلن مك كنا، "دوست یا دشمن" اثر مایكل مور پورگو، "قصر افسون شده" از ای. نسبیت و "جوینده یابنده است" نوشته ی امیلی رودا از آثاری هستند كه نجف خانی ترجمه كرده است. این مترجم چندین اثر از رولد دال را نیز به فارسی برگردانده است: "داوری شگفت انگیز جورج"، "تمساح غول پیكر"، "من و زرافه و پلی" ، "انگشت جادویی"، "بدجنس ها"، "راز موتور سیكلت من"، "چارلی و كارخانه شكلات سازی"، "آدم كوچولوها"، "قصر افسون شده" ،"بنجامین"، "چارلی و آسانسور شیشه ای"، "غول بزرگ مهربان" و "جانوران پلید". اتحادیه فرهنگی ناشران در سال ۱۳۸۵  مجموعه 15 جلدی "در جست و جوی دلتورا" نوشته‌ی امیلی رودا ترجمه نجف خانی و مجموعه 5 جلدی "جودی دمدمی" نوشته ی مگان مك دونالد را به عنوان برگزیده كتاب های مناسب برای نوجوانان انتخاب کرد. ترجمه کتاب "ماتیلدا" نوشته‌ی رولد دال، " نمایشی در كهكشان" نوشته‌ی گیلیان رابین اشتاین و " شیاطین فضا" نیز برنده ی لوح تقدیر شورای كتاب كودك شده اند. همچنین ترجمه ی نجف خانی از کتاب "زیر درخت زالزالك" نوشته‌ی ماریتا كانلن مك كنا در بیست و چهارمین دوره كتاب سال جمهوری اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت.

این کتاب ترجمه‌ای است از The twits. موضوع اصلی این کتاب داستان های تخیلی است. از رول دال، کتاب‌های راهی به بالای آسمان(کتابسرای تندیس)، پرواز به نیروانا(نشانه)، جادوگرها(افق)، آقای روباه شگفت انگیز(افق)، نیز در بازار کتاب موجود می‎باشد.

جستجو: کتاب برای نوآموز 8 و 9 و  10 ساله در ژانر داستان | qc4q | کتاب برای نوجوان 11 و 12 و 13 ساله در ژانر داستان | qc5q | کتاب برای نوآموز 8 و 9 و  10 ساله در ژانر مجموعه داستان | qc4a | کتاب برای نوجوان 11 و 12 و 13 ساله در ژانر مجموعه داستان | qc5a