اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 1,800 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

فلورا و اولیس

فلورا و اولیس عنوان کتابی است از کیت دی کامیلو با ترجمه‌ی کیوان عبیدی آشتیانی که در 264 صفحه و توسط انتشارات افق در سال 1394 به چاپ رسیده است.

تولید کننده
نشر افق لوگوی تولید کننده

97 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

264
9786003530997
1394
اول
كيت دي كاميلو
كيوان عبيدي آشتياني
جیبی
ترجمه

معرفی کتاب:


فلورا ده سال دارد. پدر و مادرش طلاق گرفته اند و او با مادرش زندگی می کند. مادر فلورا عاشق نوشتن داستان های عاشقانه است در حالی که فلورا کمیک استریپ های فانتزی را ترجیح می دهد. فلورا تنهاست و از نظر مادرش، دختری عجیب و غریب که نمی تواند با اطرافیانش ارتباط برقرار کند.
داستان از آن جایی آغاز می شود که فلورا از پنجره اتاقش شاهد مکیده شدن سنجابی در جاروبرقی همسایه شان می شود. فلورا سنجاب را نجات می دهد، سنجابی که حالا دیگر یک سنجاب معمولی نیست و می تواند شعر بگوید. مادر فلورا با نگه داری سنجاب در خانه مخالف است و از این به بعد است که ماجراهای داستان شکلی دیگر می گیرند.
فلورا و اولیس داستانی بلند و فانتزی است که از زبان نویسنده روایت می شود. تصویرهای محدود اما تاثیرگذارِ کتاب از گونه ی کمیک استریپ هستند که نوعی شاخصه ی داستان است چون دی کامیلو مخاطب را هم درگیر داستانی کمیک استریپ می کند و هم یک فانتزی نسبتا بلند که وابسته به متن است. متن و تصویر هر دو به روانی مخاطب کودک و نوجوان را جذب می کند.


سنجابی که هویتش در طی حادثه ای عوض شده و دختری که درگیر یافتن هویتی واقعی است. سنجاب در طول داستان نقش یاری گر را در تحول شخصیت های اصلی داستان بازی می کند. آن چه داستان را برجسته می کند تحولی است که فقط محدود به فلورا نیست، مادر فلورا که از دیدِ فلورا توجهی به او ندارد در پایان داستان و در درگیری با حوادث داستان هویت واقعی اش را نشان می دهد. ویلیام اسپایور پسر آزاردیده ای که به خاطر وجود ناپدری اش عینک دودی سیاه بر چهره می زند و وانمود می کند کور است، همراه فلورا و اولیس به آرامشی نسبتا پایدار می رسد.
توجه دی کامیلو به نسل گذشته و نسلی که میزان وفاداری شان به خانواده بیش از نسل امروز است از ویژگی های داستان است که در شخصیت خانم دکتر میشام تبلور می یابد.
دی کامیلو در برقراری ارتباط میان عناصر داستان استادانه عمل می کند و با تاکید بر عشق، محبت، خانواده، و محیط زیست، داستانی خلق می کند که بر لایه های پنهان ذهن مخاطبِ کودک و نوجوان تاثیر می گذارد.
دی کامیلو نویسنده شناخته شده ای برای مخاطبان فارسی زبان است و در بیش تر آثارش مخاطبانی را هدف قرار می دهد که به طریقی نیاز به توجه ویژه دارند.
این نویسنده تا کنون دو بار برنده نشان نیوبری شده است.

__________________________________________________________________________________________________________

معرفی نویسنده:

کیت دی کامیلو
من در فیلادلفیای پنسیلوانیا متولد شدم، و در کلرمونت فلوریدا بزرگ شدم و در حال حاضر در مینیاپولیس مینه سوتا زندگی میکنم. من هم برای کودکان و هم بزرگسالان می¬نویسم و دوست دارم خودم را قصه¬گو بخوانم.
چند حقیقت دیگر درباره من: من قد کوتاه هستم. صدای بلندی دارم. از آشپزی متنفرم و به غذا خوردن عشق می¬ورزم. مجردم و فرزندی ندارم، اما دوستان زیادی دارم و عمه¬ی سه فرزند دوست داشتنی (لوک، روکسان و مکس) و یک سگ نه چندان دوست داشتنی (هنری) هستم.
من خودم را یک فرد فوق العاده خوش شانس میدانم: من برای زندگی داستان می¬سرایم.


__________________________________________________________________________________________________________
 
معرفی مترجم:

کیوان عبیدی آشتیانی

متولد ۲ دی ماه سال ۱۳۳۵در تهران است. او دانش آموخته ی رشته‌ ی مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه‌ی طباطبایی است.
آشتیانی سال هاست که در زمینه‌ی بررسی ادبیات کودکان و نوجوانان با شورای کتاب کودک همکاری می کند. او کار ترجمه‌ی ادبیات نوجوانان را از سال ۱۳۷۹ شروع کرده است و تاکنون جوایزی را نیز دریافت کرده است. "بخشنده" اثر لوییس لوری تقدیر شده از سوی نشریه ی سلام بچه ها به انتخاب بچه ها، "پرنیان و پسرک" اثر لوییس لوری، برنده ی جایزه ی کتاب فصل، زمستان ۱۳۸۶ و منتخب شوری كتاب كودك به عنوان كتاب وي‍ژه سال ۱۳۸۶۶ و هم چنين جهت فهرست افتخار IBBY، "با کفش های دیگران راه برو" اثر شارون کریچ، برنده ی جايزه پروين اعتصامی ۱۳۸۷، "هنری و بیزوس" اثر بورلی کلیيری، "كلبه ی هنری" اثر بورلی كلييری، "رقص روی لبه" اثر هان نولان، "ببرخيزان" اثر كيت دی كاميلو آثاری است که از این مترجم تاکنون منتشر شده است.


__________________________________________________________________________________________________________
یک مطلب منتشر شده در رسانه:

کیت دی کامیلو که برای این کتاب خود در سال 2014 برنده مدال طلای نیوبری شده است، برای نوجوانان ایرانی نامی آشناست. این نویسنده دو بار برنده مدال نیوبری شده است که یک بارش به خاطر رمان «موش کوچولو» بوده است.
در این رمان، فلورا دختری 10 ساله حضور دارد که از داستان های مادر نویسنده اش خوشش نمی آید. مادر نیز فکر می کند فلورا دختری عجیب و غریب است. فلورا سنجابی را که حرف می زند و پرواز می کند از توی جاروبرقی همسایه نجات می دهد. همه اهالی خانه با هم متحد می شوند تا فلورا سنجاب را از خانه بیرون کند ولی فلورا نمی گذارد کسی او را از سنجاب عزیزش جدا کند. وقتی که پدر و مادرش از هم جدا می شدند، کسی نظر او را نپرسید اما در این مورد، شرایط فرق می کند و ...


ترجمه این رمان که نسخه اصلی اش در سال 2013 چاپ شده، با خرید حق کپی رایت از نویسنده آن در ایران چاپ شده است.
در قسمتی از این رمان می خوانیم:
رستوران پر بود از بوی تخم مرغ و شیرینی هایی که در قفسه های خانه های همه پیدا می شد. سالن غذاخوری نیز پر بود از صدای خنده و شیرینی هایی که در فنجان ها فرو می رفتند.
یک پیشخدمت خانم، درست مثل باجه تلفن گوشه خیابان، جلوی فلورا و پدرش ایستاد و فهرست خوردنی ها را که روی برگی بزرگ و براق نوشته شده بود به دست شان داد. فلورا خیلی بااحتیاط (به همان شیوه ای که در عوامل شرارت پیشنهاد شده بود) در جعبه کفش را کمی باز کرد. اولیس سرش را بیرون آورد و نگاهی به درو و بر رستوران انداخت و بعد، متوجه فهرست خوردنی ها شد. طوری نگاهش می کرد انگار رویایی به حقیقت پیوسته است.
پدر فلورا گفت: «هرچی دوست داری می توانی سفارش بدهی.»
اولیس آهی از روی رضایت کشید.
فلورا آهسته گفت: «دقت کن.»
یک پیشخدمت خانم آمد و بالای سرشان ایستاد. قلمش را روی برگه ای که در دست داشت زد.
گفت: «چی می خورید؟»
اسمش با حروف درشت روی سینه اش نصب بود: ریتا!
فلورا چشم هایش را نازک کرد. علامت تعجب جلوی اسم پیشخدمت، باعث می شد اعتمادناپذیر به نظر برسد یا در بهترین حالت، غیرصمیمی.

__________________________________________________________________________________________________________


_____________________________________________________________________________________________________

تعدادی از تصاویر موجود در کتاب:

__________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________

جستجو: کتاب برای نوآموز 8 و 9 و  10 ساله در ژانر داستان | qc4q | کتاب برای نوجوان 11 و 12 و 13 ساله در ژانر داستان | qc5q |