اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 2,500 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

ماجراي عجيب سگي در شب

نقل‌ از سايت‌ BBC كريستوفر نوجواني‌ مبتلا به‌ سندرم‌ اوتيسم‌ است‌. او به‌ علت‌ اين‌ بيماري‌ خاص‌ از درك‌ مسائل‌ عادي‌ زندگي‌ عاجز است‌، اما هوش‌ فوق‌العاده‌اي‌ دارد و دنيا را ديگرگونه‌ مي‌بيند. ماجرا با كشته‌ شدن‌ سگي‌ در همسايگي‌ آن‌ها آغاز مي‌شود و كريستوفر سعي‌ مي‌كند قاتل‌ سگ‌ را با ابتكارات‌ منحصربه‌ فرد خويش‌ بيابد. از اين‌ جهت‌ ماجراي‌ عجيب‌ سگي‌ در شب‌ روايتي‌ خواندني‌ و ويژه‌ است‌.

تولید کننده
نشر افق لوگوی تولید کننده

1 قلم

اخطار: آخرین موجودی فعلی!

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

344
9789643692032
1395
9
مارک هادون
شیلا ساسانی نیا
رقعی
ترجمه
نوجوان

معرفی کتاب:


داستان "ماجرای عجیب سگی در شب"، با کشته شدن سگی به نام "ولینگتون" در همسایگی خانه "کریستوفر" آغاز می شود. "کریستوفر" نوجوانی با رفتارهای عجیب است. او به سندرم اوتیسم (در خود ماندگی) دچار است و در مدرسه کودکان استثنایی درس می خواند.

کریستوفر به علت این بیماری عجیب و نادر از درک مسائل پیش پا افتاده زندگی ناتوان است، اما هوش خارق العاده ای دارد. برقراری ارتباط با دیگران برای او بسیار سخت است و حتی پاسخ به ساده ترین پرسش های روزمره آن‌ها آزارش می‌دهد، اما می تواند عدد ۲ را در ذهن خود به توان ۴۵ برساند، معادلات چند مجهولی ریاضی را به سادگی حل کند و در آزمون سطح عالی ریاضی مدرسه پذیرفته شود! او که اعتقاد دارد سگ ها بهتر از انسان ها هستند، تصمیم می گیرد قاتل سگ همسایه را پیدا کند و او را به سزای عملش برساند و در روند کشف این راز، با ماجراهای زیادی رو به رو می شود.

شخصیت اصلی، "کریستوفر"با زبانی شیرین، ساده و پرکشش ماجرای روزهایی از زندگی خود را بازگو می کند.مخاطب نوجوان در طول داستان با مسائل و دشواری ها و نیز توانایی ها و استعدادهای کودکان و نوجوانان مبتلا به سندرم اوتیسم (در خود ماندگی) و در گستره بزرگتر تمام کودکان دچار بیماری هایی که به دیر آموزی در آن ها می انجامد، آشنا می کند و به جای حس ترحم و دلسوزی، در آن ها احساس مسئولیت نسبت به بهسازی وضعیت زندگی این کودکان و نوجوانان بر می انگیزد. مهم ترین دستاورد مطالعه این کتاب، ایجاد و افزایش درک و دوستی نسبت به این بیماران است. کودک و نوجوان با خواندن این کتاب، به این گونه از همسالان خود، نه به عنوان کسانی که باید از آن ها فرار کرد،‌ بلکه به عنوان دوستانی با وضعیت متفاوت با وضعیت خود، نگاه خواهند کرد.

افزون بر آن، در لابه لای داستان، نویسنده اطلاعاتی ازعلوم پیچیده ای چون نجوم، منظومه شمسی، ریاضیات، هندسه و آمار و احتمالات، به شکلی بسیار ساده از زبان کریستوفر ارائه می دهد و مخاطب را همزمان با پیگیری روند داستان، با آموزشی غیرمستقیم درگیر می سازد که به شیرینی و جذابیت اثر افزوده است. این کتاب به ۱۵ زبان در سراسر جهان ترجمه شده و نویسنده توانسته است با نوشتن این رمان جوایز پرشماری همچون جایزه "ساوت بانک شو" که به برترین های هنر در بریتانیا داده می شود و جایزه بهترین کتاب داستانی سال "ویت برد" را از آن خود کند. این رمان نوجوانان از نامزدهای نهایی جایزه بوکر در سال ۲۰۰۳ و مدال کارنگی بوده است.

____________________________________________________________________________________________________________

گزیده ای از کتاب:


 بهترین حالت این است که آدم از اتفاقات خوبی که قرار است بیفتد با خبر شود ، درست مثل موقعی که مردم می دانند قرار است در یک روز به خصوص خسوف اتفاق بیفتد یا کسی بداند که قرار است برای کریسمس به او میکروسکوپ هدیه بدهند . و از طرفی بدترین حالت هم این است که آدم از اتفاق بدی که قرار است بیفتد با خبر باشد ، درست مثل موقعی که آدم می داند قرار است در یک روز به خصوص برای پر کردن دندانش به دندان پزشکی برود یا قرار است برای تعطیلات به فرانسه برود . اما من فکر می کنم از همه بدتر این حالت است که آدم نداند اتفاقی که قرار است بیفتد خوب است یا بد .

 اعداد اول اعدادی هستند که پس از بیرون کشیدن همه آن اعداد به دست می آیند و من فکر می کنم اعداد اول درست مثل زندگی هستند . آن ها خیلی منطقی هستند اما هیچ وقت نمی توانید فرمولشان را کشف کنید حتی اگر وقت خود را با فکر کردن به ان سپری کنید .


آدم ها گیجم میکنند . دوتا دلیل دارد. دلیل اول آن که مردم میتوانند بدون اینکه حتا یک کلمه بر زبان بیاورند ؛ حرف های زیادی بزنند. سیوبان میگوید اگر یک ابرویت را بالا بیندازی این کار میتواند چند معنی مختلف بدهد. میتواند به این معنی باشد که میخواهم با تو رابطه ج ن س ی داشته باشم و همین طور میتواند به این معنی باشد که حرفی که زدی خیلی احمقانه است. سیوبان همچنین میگوید که اگر دهانت را ببندی و از بینی ات نفس عمیقی بیرون بدهی معنایش این است که خیلی احساس آرامش و آسودگی میکنی و یا حوصله ات سر رفته و یا عصبانی هستی و همه این معناها بستگی به این دارد که چقدر هوا از بینی ات خارج شود و با چه سرعتی خارج شود و وقتی این کار را میکنی لب هایت چه شکلی شده باشد و یا در چه وضعیتی نشسته باشی و هزاران چیز دیگر که فهمیدن آن ها ظرف چند ثانیه واقعن مشکل است.

 ____________________________________________________________________________________________________________

یک مطلب منتشر شده در رسانه:

کریستوفر راوی داستان , نوجوانی مبتلا به بیماری اوتیسم است.
اوتیسم نوعی اختلال رشدی است که با رفتارهای ارتباطی ، کلامی غیر طبیعی مشخص می شود . علائم این اختلال در سال های اول عمر بروز می کند و علت اصلی آن ناشناخته است. این اختلال در پسران شایع تر از دختران است. افرادی که مبتلا به اوتیسم هستند اغلب در سه زمینه با مشکل مواجه هستند؛ این مشکلات موسوم به «اختلال سه وجهی» هستند. مراوده اجتماعی (دشواری در ایجاد روابط اجتماعی، بعنوان مثال منزوی از دیگران و یا بی تفاوت نسبت به آنان بودند). ارتباط اجتماعی (دشواری در ابجاد ارتباط لفظی و غیر لفظی، بعنوان مثال اینکه بطور کامل مفهوم حرکات و اشارات، حالات صورت و لحن صحبت دیگران را نفهمیدن). تخیل (دشواری در یادگیری بازی هایی که چند نفر در آنها درگیر هستند و یا باید از قدرت تخیل برای فهم آنها استفاده کرد، بعنوان مثال محدودیت در فعالیت هایی که به قدرت تخیل فرد مربوط می شوند، یا اینکه احتمالا آنها را فقط بطور خشک و مکرر تقلید کردند). علاوه بر این اختلال سه وجهی، رفتار تکراری و مقاومت در مقابل تغییر روال کار و زندگی نیز جزو خصوصیات فرد اوتیستی است.
بنابراین راوی داستان نگاه و طرز فکر کاملا متفاوتی نسبت به دنیای پیرامون خود دارد. این پسر قصد دارد داستانی پلیسی بنویسد و برای این کار به دنبال یافتن قاتل سگی است که در همسایگی آنها کشته شده است. اما در پی کشف این ماجرا، واقعیتهای مهیب دیگری را کشف می کند.

 یادداشت منتشر شده در وبلاگ «معرفی کتاب»کریستوفر پسری مبتلا به سندرم اتیسم می باشد . او به علت داشتن این بیماری از درک مسائل ساده زندگی عاجز است اما در عین حال هوش ریاضی او فوق العاده می باشد .

سگ همسایه کریستوفر کشته می شود و کریستوفر سعی می کند قاتل را پیدا کند و به همین ترتیب وارد یک سری مسائل دیگر می شود .کریستوفر به علت بیماریش تصورات و توانایی های خاصی داره مثلا واسه تمرکز کردن خیلی راحت شروع می کنه و ۲ را به توان ۴۵ می رسونه ... مسائل مربوط به خدا و بهشت و جهنم را با دیدگاه ساده و زیبایی توضیح می ده ..... اگه کسی بهش دست بزنه جیغ می کشه همین طور وقتی وارد جای شلوغی می شه چون همه چیز جدیده و نمی تونه به همه جزئیات توجه کنه مثل یک کامپیوتر هنگ می کنه و جیغ می کشهکتاب از زبان کریستوفر بیان می شود و فوق العاده قشنگ و دقیق نوشته شده . انگار واقعا یک اتیسم اون رو نوشته . عالیه . یکی از کتاب های فوق العاده ای که خوندم .کتاب برنده جایزه بهترین کتاب داستانی سال ویت برد ، برنده جایزه گاردین و جایزه ساوت بانک شو هم بوده . کتاب یک سال بعد از نوشتنش برنده ۱۶ جایزه شده . هادون نویسنده این کتاب هم یک انگلیسی گیاه خوار استدر مورد بیماری اوتیسم هم بهتره ذکر بشه که نوعی اختلال هست که علت قطعیش هنوز کشف نشده و در پسران بیش از دختران مشاهده می شه . افراد مبتلا به اوتیسم در ارتباطات کلامی و تعاملات اجتماعی با مشکل رو به رو هستند

 

 

ما هر روز یه کتاب رو توی اینستاگرام کتابم کو لایو میگذاریم و بخشی از کتاب رو با هم میخونیم. با هم لایو کتاب ماجراي عجيب سگي در شب رو ببینیم:

اینم آدرس اینستاگرام کتابم کو :instagram.com/ketabamkoo
به ما سر بزنید