اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 900 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

دوقلوها

ما دوقلوييم، اما من كجا و او كجا؟
من از گارنت بيست دقيقه بزرگ‌ترم. هم بزرگ‌ترم و هم پرخورتر. هم شيريني دوست دارم، هم چيزهاي شور. اگر يك پاكت چيپس دستم برسد، تا آخرين دانه‌اش را نخورم، خيالم راحت نمي‌شود. تازه بعدش هم مي‌روم سراغ چيپس‌هاي گارنت!

تولید کننده
نشر افق لوگوی تولید کننده

96 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

216
9789643693251
1395
5
ژاكلين‌ويلسون
پروين‌جلوه‌نژاد
پالتویی
ترجمه
نوجوان

معرفی کتاب:


روبی و گارنت دو خواهر دوقلو حدود ۱۰ساله هستند که فقط بیست دقیقه با هم اختلاف سن دارند ولی از نظر اخلاق و رفتار با هم خیلی متفاوتند. گارنت دختری آرام و مرتب و روبی شلوغ و پرحرف است. روبی دوست دارد همیشه حرفش به کرسی بنشیند و همین موضوع باعث اختلاف میان دو خواهر می شود.
وقتی گارنت در مدرسه ی شبانه روزی پذیرفته می شود، روبی با او قهر می کند ولی وقتی موقع رفتن گارنت از خانه می شود، تازه روبی می فهمد که چقدر جدایی از خواهرش سخت است و بالاخره دست از ستیز با خانواده برمی دارد.
داستان از زبان هر دو دوقلو روایت می شود؛ هر یک از آن ها داستان ها و اتفاقات را از زاویه ی دید خود در دفتر خاطرات خود می نویسند و مخاطب را با خود آشنا می کنند. آن ها خیلی به هم وابسته اند، همیشه یکجور لباس می پوشند، هر دو کم و بیش به همسر جدید پدرشان بدبین اند و با او و پدرشان بدرفتاری می کنند و ... . آن ها هرچه بزرگ تر می شوند، تفاوت های رفتاری شان آشکارتر می شود اما هضم و پذیرش همین اختلاف ها هم برایشان سخت است. سرانجام می فهمند گرچه دوقلو هستند و دارای صفات مشترک فراوان ولی قرار نیست خط زندگی آن ها نیز مثل هم باشد و حتی گاهی جدا بودن از هم، به نفع هر دو نفر است تا بتوانند برای خود آینده و دوستانی رقم بزنند. این اثر با طنزی آشکار به تفاوت بچه ها می پردازد و پذیرش آینده ای جداگانه و بنا به میل افراد را به تصویر می کشد. تصاویر ساده و نقاشی کتاب به جذابیت متن می افزایند و منعکس کننده حالات دخترها و طنز موجود در رفتارهایشان است.


________________________________________________________________________________________________

معرفی مترجم:

پروین جلوه نژاد

در سال ۱۳۳۲ در اصفهان زاده شد. فارغ التحصیل رشته ی ادبیات انگلیسی از دانشكده ی دماوند است.
او در سال ۱۳۷۲ وارد شورای كتاب كودك شد و از سال ۱۳۷۴ به مدت شش سال به عنوان بررس كتاب های كودك و نوجوان با شورا همكاری كرد.
نخستین كتاب جلوه نژاد به نام "قشنگترین داستان های دنیا" در دو جلد سال 1375 از سوی  نشر فرزانگان به بازار آمد. پس از آن كتاب "غذای طبیعی كودك" را نشر گلریز  به چاپ رساند. "آن جا كه زنبق ها می شكفند"، در سال  ۱۳۷۸ توسط انتشارات حوزه ی هنری ، "جسد" ( انتشارات صورتگر ) "دریاچه ی آخر دنیا" (محراب قلم) ، "در انتظار باران" (كانون پرورش كودكان و نوجوانان) ، "دوقلوها" (نشر افق) ، "من، خوان دو پارخا" (كتابسرای تندیس) و مجموعه ی چهار جلدی "غرش ماده شیر به نام الینا"، "در پناه ایزدبانو"، "زنی كه مردانه اسب می راند" و "ماده شیر سركش" را انتشارات هرمس – كیمیا به چاپ رسانده اند.
كتاب "آن جا كه زنبق ها می شكفند" در سال ۱۳۷۸ به عنوان كتاب ویژه ی شورای كتاب كودك معرفی شد و همچنین برای كتابخانه ی مونیخ فرستاده شد. "دریاچه ی آخر دنیا" نیز در سال ۱۳۷۹ از طرف شورای كتاب كودك انتخاب ویژه شد. در سال ۱۳۸۲ كتاب "در انتظار باران" كاندید جایزه ی دوسالانه ی كانون پرورش كودكان و نوجوانان شد. "من، خوان دو پارخا"نیز در سال ۱۳۸۷ كاندید جایزه ی پروین اعتصامی درآمد.
در طی این سال ها با مجله ی كتاب ماه و هفته نامه ی دوچرخه و سه چرخه همكاری داشته است.


____________________________________________________________________________________________

یادداشت منتشر شده در ر سانه:


ژاكلين ويلسون تاكنون كتاب هاي بسياري براي كودكان و نيز چندين رمان بزرگسال نوشته است و هم اكنون براي كودكان كلاس هاي نويسندگي برگزار مي كند.

اين كتاب توسط "سو هيپ" و "ني شارپ" تصويرگري شده است.

رمان دوقلوها كه با زباني طنز گونه نگارش شده است به مشکلات كودكان دوقلو  در سنين مختلف مي پردازد.

"ژاكلين ويلسون" براي چهار سال متوالي عنوان محبوبترين نويسنده انگلستان را به خود اختصاص داده است.
 
ويلسون معمولا نويسنده اي شوخ‌طبع و باريك‌بين است كه داستان‌هايش اغلب پيچيده و چندلايه‌اند.

این رمان این‌كونه آغاز می‌شود: «ما دو تا، دوقلو هستیم. من روبی هستم. او هم گارنت است. ما كاملاً شبیه هم هستیم. كسی نمی‌تواند ما را از هم تشخیص بدهد. البته تا وقتی كه حرف نزده‌ایم. من زیاد حرف می‌زنم، اما گارنت بیش‌تر وقت‌ها ساكت است. خب، من می‌دانم كه نباید وسط حرف دیگران پرید.

هر دو ما هم‌قد و هم‌وزنیم. من از گارنت پرخورترم. هم شیرینی خیلی دوست دارم، هم چیزهای شور. یك روز پشت سرهم سیزده تا پاكت چیپس را خالی كردم. سیزده تا پاكت چیپس با طعم سركه نمكی. خب، می‌دانید، من چیپس سركه نمكی را هم خیلی دوست دارم. چیپس، تنها نقطه ضعف من است. وقتی یك پاكت چیپس دستم برسد، تا آخرین دانه‌اش را تمام نكنم، خیالم راحت نمی‌شود. تازه، بعدش هم سراغ چیپس‌های گارنت می‌روم. البته او هم حرفی نمی‌زند.»

در پشت جلد این كتاب آمده است: ژاكلین ویلسون تاكنون كتاب‌های بسیاری برای كودكان و چندین رمان جنایی نوشته است. او برای كودكان كلاس‌های نویسندگی برگزار می‌كند.

جستجو: کتاب برای کودک 4 و 5 ساله در ژانر داستان | qc2q | کتاب برای نوآموز 6 و 7 ساله در ژانر داستان | qc3q | کتاب برای نوآموز 8 و 9 و  10 ساله در ژانر داستان | qc4q