اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 2,300 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

مرغ مقلد

قرار نبود همه چیز این‌قدر غمگین باشد!
کیتلین یازده ساله بیماری آسپرگر دارد. دنیای او سیاه و سفید است و تقسیم می‌شود به چیزهای خوب و چیزهای بد.
بدتر این‌که برادر کیتلین هم که تنها دوست و راهنمای اوست در حادثه‌ی تیراندازی در مدرسه کشته می‌شود. حالا  کیتلین در کنار پدرش که درگیر اندوه از دست دادن فرزند است، روز‌به‌روز بیش‌تر سر در گم می‌شود.

تولید کننده
نشر افق لوگوی تولید کننده

94 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

مرغ مقلد
9786003532007
1395
1
کارترین ارسکین
کیوان عبیدی آشتیانی
رقعی
ترجمه
نوجوانان

معرفی کتاب:

کاترین ارسکین نویسنده این رمان متولد هلند بوده و سال هایی از عمرش را در آفریقای جنوبی، کانادا و اسکاتلند زندگی کرده و سپس به آمریکا رفته است. این نویسنده فارغ التحصیل رشته حقوق است و پیش از نوشتن اولین رمانش، در قامت یک وکیل کار می کرده است.رمان «مرغ مقلد» در سال ۲۰۱۰ موفق شده جایزه کتاب سال ادبیات نوجوان آمریکا را از آن نویسنده اش کند.در این رمان، شخصیت کیتلین ۱۱ ساله، درگیر بیماری آسپرگر می شود. دنیای او سیاه و سفید است و به چیزهای خوب و چیزهای بد تقسیم می شود. بدتر این که برادرش هم که تنها دوست و راهنمای اوست، در حادثه تیراندازی در مدرسه کشته می شود. حالا کیتلین، کنار پدرش که درگیر اندوه از دست دادن فرزند است، روز به روز بیش تر سردرگم می شود...

در قسمتی از این رمان می خوانیم:

بابا می گوید، دفعه بعد لازم نیست این همه در مورد خودت حرف بزنی.

سعی می کنم به بابا بگویم می خواهم کمک شان کنم و به شان اطلاعات بدهم تا اگر خواستند برای تولدم چیزی بخرند گیج نشوند اما بابا مرا به یک نفر دیگر معرفی می کند.

این دفعه به کلاه آن آدم نگاه می کنم تا حداقل کمی به صورتش نزدیک تر شده باشم. کلاهش اندازه یک چتر است و باعث می شود چیزی به فکرم برسد. وقتی مردم می گویند سگ و گربه از آسمان می ریزد واقعا سگ و گربه نمی ریزد. یعنی اینکه باران تند می آید اما در مورد قورباغه ها فرق می کند و می شود از آسمان قورباغه بریزد و اگر در توفان گیر کرده باشند روی چتر شما می نشینند. در ضمن برف هم می تواند صورتی باشد اگر با خاک قرمز قاتی بشود و ...

بابا شانه ام را فشار می دهد. یعنی اینکه دیگر حرف نزنم.

صدایی دیگر فریاد می زند، سلام کیتلین! و دست بزرگی به طرف فضای شخصی ام می آید و من خودم را عقب می کشم.

بابا می گوید، سلام کن.

____________________________________________________________________________________________________________________

 معرفی نویسنده:

کاترین ارسکین

_____________________________________________________________________________________________________________

معرفی مترجم:

کیوان عبیدی آشتیانی متولد ۲ دی ماه سال ۱۳۳۵در تهران است. او دانش آموخته ی رشته‌ ی مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه‌ی طباطبایی است.

آشتیانی سال هاست که در زمینه‌ی بررسی ادبیات کودکان و نوجوانان با شورای کتاب کودک همکاری می کند. او کار ترجمه‌ی ادبیات نوجوانان را از سال ۱۳۷۹ شروع کرده است و تاکنون جوایزی را نیز دریافت کرده است. "بخشنده" اثر لوییس لوری تقدیر شده از سوی نشریه ی سلام بچه ها به انتخاب بچه ها، "پرنیان و پسرک" اثر لوییس لوری، برنده ی جایزه ی کتاب فصل، زمستان ۱۳۸۶ و منتخب شوری كتاب كودك به عنوان كتاب وي‍ژه سال ۱۳۸۶۶ و هم چنين جهت فهرست افتخار IBBY، "با کفش های دیگران راه برو" اثر شارون کریچ، برنده ی جايزه پروين اعتصامی ۱۳۸۷، "هنری و بیزوس" اثر بورلی کلیيری، "كلبه ی هنری" اثر بورلی كلييری، "رقص روی لبه" اثر هان نولان، "ببرخيزان" اثر كيت دی كاميلو آثاری است که از این مترجم تاکنون منتشر شده است.

_____________________________________________________________________________________________________________ 

یک مطلب منتشرذ شده از کتاب:
کیوان عبیدی آشتیانی

کیتلین ده ساله نوعی بیماری اتیسم دارد. او همراه پدرش زندگی می کند. قبل از حادثه ی تیراندازی در مدرسه ی برادرش، آن ها خانواده ای سه نفره بودند، و کیتلین همچون مرغ مقلد از راهنمایی های برادرش، دون، برای کنترل رفتارهای اتیسمی اش استفاده می کرد. بعد از حادثه تیراندازی در مدرسه و کشته شدن دون، کیتلین و پدرش از این خادثه سخت آزرده و رنجور می شوند.

دون پیش از کشته شدن بر روی پروژه ای اجرایی برای مدرسه اش کار می کرد که کیتلین را درگیر می کند، پروژه ای که تلاش می کند آن را به پایان برساند، پایان پروژه ای که می تواند پایان رنجی باشد که او و پدرش می کشند. تلاش های کیتلین که همیشه زندگی را سیاه و سفید می بیند و مسئولان متعهد مدرسه منجر به تغییر دید کیتلین به زندگی می شود و او کشف می کند رنگ های زندگی تنها سیاه و سفید نیستند.

نویسنده متاثر از حادثه ی تیراندازی در دانشگاه ویرجینیا، داستانی خلق می کند تا خواننده را درگیر ( به تفکر ) حوادثی کند که بی جهت اتفاق می افتد. نویسنده بر این عقیده است که برای پیش گیری از این حوادث، انسان ها باید در راه هایی قدم بردارند بیشتر بتوانند همدیگر را درک کنند.

خلق شخصیت اصلی داستان که به اتیسم مبتلاست نیز نوعی درگیری دیگر است از جنس درک کردن انسان های متفاوت.

نویسنده از زبان نوجوانی مبتلا به اتیسم با زبانی عاطفی داستان را روایت می کند. شخصیت های همگی باورپذیر هستند و نشانه ها و کنش ها، تصویرهایی روشن از فضای داستان می سازد. روایت ساده است و مخاطب به راحتی با داستان ارتباط برقرار می کند. پایان بندی داستان و یافتن راه حل برای تسکین یافتن رنجی که کیتلین و پدرش و بقیه ی جامعه ی کوچک شان می کشند، ساده در عین حال بسیار امیدوارکننده است. 

کتاب منحصر برای گروه ویژه ای نیست، زیرا حول دو محور می چرخد، پرهیز از خشونت و درک کردن یک دیگر، و توجه به بیماران مبتلا به اتیسم و رفتارهای آن ها.

کلمات کلیدی:مرغ-مرغ مقلد-مرق و مغلد-مرغ مقلد-

جستجو:  کتاب برای نوجوان 11 و 12 و 13 ساله در ژانر داستان | qc5q | کتاب برای نوجوان بالای 14 سال در ژانر داستان | qc6q