اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 4,300 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

مجموعه کارآگاه جرقه

با کارآگاه جرقه ی جسور و ماجراهای جرقه ای اش آشنا شوید!

تولید کننده
هوپا لوگوی تولید کننده

30 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

لزلی گیبس
نسرین نوش امین
رقعی
ترجمه
8 تا 11

هر چهار کتاب ماجراهای پلیسی جرقه ی پر دل و جرات را بخوانید!

معرفی کتاب :

رویای جرقه این است که یک سگ پلیس باشد؛ شجاع، زرنگ و سریع، او همان چیزی است که نیروی پلیس به آن نیاز دارد. اما یک مشکلی وجود دارد: جرقه یک گوله‌ی پشمیِ سفید و بامزه و تودل‌برو است! جرقه از صف طولانی قهرمانی سگ­های نمایشی می­آید و شجره نامه دارد. پدر و مادرش او را از دنبال کردن رویاهایش دلسرد میکنند. اما وقتی جرقه میفهمد که چیزی که به دنبالش هستید اهمیتی ندارد بلکه آنچه میتوانید انجام دهید حائز اهیمت است، تصمیم میگیرد در مسابقه­ی سگ پلیس خودش را اثبات کند—ماجراهایی خنده­دار که دنبال کردنشان سرگرم کننده است!

این کتاب، با تعداد زیادی تکرارهای شوخ طبعانه، فصل­های کوتاه و تصاویر خاص در هر صفحه، برای خوانندگان جوان که به تازگی به سراغ کتاب­های فصلی آمده­اند، مناسب است؛ من تضمین میکنم که جرقه کودکان را پای خواندن نگه میدارد! به تمام کتاب­های جرقه در این مجموعه­ی جالب نگاهی بیندازید. برای سنین 6 به بالا و یک کتابخوانی خانوادگی با صدای بلند، بسیار توصیه میشود.

 

_________________________________________________________________________________________

معرفی نویسنده:

لزلی گیبسدر سواحل شمالی سیدنی و در واگا واگا در کشور نیو سات ویلز بزرگ شد. او تا شانزده سال قبل از اینکه نویسنده کتاب کودکان شود، معلم مدرسه ابتدایی بود. لزلی علاقه­ی وافری به رقص داشت و مجری سالن باله در بازی­های المپیک 2000 سیدنی بود. امروزه او وقتش را صرف نوشتن، خواندن وگذران وقتبا خانواده­اش و جک راسل تریرز شیطان، که الهام بخش "جرقه"بود، میکند.

استیون مایکل کینگ کتاب­های درخشان زیادی را برای کودکان نوشته و تصویرسازی کرده است، که از جمله­ی آنها میتوان "میلی"، "جک و گربه­ی رقاص"، "روز بد موهای بلا" و "حلزون و لاکپشت دوست هستند" را نام برد. اولین کتاب مصور او با لزلی گیبس، "شب ترسناک" بود که برنده­ی جایزه­ی افتخار اولین کتاب کودک سال 2015 توسط شورای کتاب کودک استرالیا شده است.

_________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________

معرفی مترجم:

یادداشت «نسرین نوش امینی» مترجم مجموعه کتاب های کارآگاه جرقه

پدر و مادرها بخوانند:

زندگی همیشه پُر از مشکلات و چالش‌هاست.فرق آدم‌های موفق با بقیه این است: آن‌ها وقتی با مشکلات مواجه می‌شوند، با شجاعت روی پای خودشون می‌ایستند و نهایتِ تلاششان را می‌کنند.

روانشناس‌ها به این تسلیم‌ناپذیری و شجاعت، «خودکارآمدی» می‌گویند.

شاید از خودتان بپرسید خودکارآمدی چه‌طور به وجود می‌آید؟

در حقیقت خودکارآمدی از اوایل دوران کودکی و زمانی که کودک در حال سر‌و‌کله‌زدن با تجربه‌ها و وظایف و موقعیت‌هایش است، به وجود می‌آید.در این مرحله حمایت و تشویق و ترغیب پدر و مادر نقشی بسیار حیاتی را ایفا می‌کند.

داستان «کارآگاه‌جرقه، سگِ پلیس‌مخفی» داستانی است که به کودکان کمک می‌کند به توانایی‌هایشان باور داشته باشند و وقتی با مشکلات مواجه می‌شوند، تسلیم نشوند. جرقه سگی عروسکی است، جثه‌ای بسیار کوچک دارد، اما تر‌و‌فرز و باهوش است. آرزو دارد سگ پلیس شود. اما با مخالفت خانواده‌اش مواجه می‌شود. همه سعی دارند او را از آرزویی که دارد، منع کنند. اما او به خودش باور دارد. حتی در مقابل سگ سیاه و بزرگی که مرتب آزارش می‌دهد تا او را از مسابقه خارج کند، مقاومت می‌کند و در نهایت به هدفش هم می‌رسد.

جرقه برای کودکان الگوی خوبی است و کمک می‌کند کودکان به خودباوری و خودکارآمدی برسند.

___________________________________________________________________________________________________________

چند مطلب منتشر شده در رسانه:

"جرقه و مسابقه سگ پلیس" اولین کتاب از یک مجموعه­ی چهار جلدی است که شخصیت آن، جرقه، یک سگ کوچک سفید و پشمی و دوست داشتنی و تو دل برو می­باشد که رویای او این است که سگ پلیس شود. جرقه از یک خانواده­ی مفتخر از سگ­های نمایشی، دست­آموز و خانگی است، اما علاقه­ای ندارد که سگ نازپرورده­ای باشد. با وجود ظاهر اسباب بازی گونه­­ای که دارد، دوست دارد برای زندگی کاری بکند. "چقدر ناعادلانه است که از درون احساس شجاعت و جسارت داشته باشی و از بیرون به نظر بامزه و دوست داشتنی باشی."

بنابراین جرقه با وجود بدگمانی­های خانواده­اش، خود را به مسابقه­ی سگ پلیس می­رساند، اما وقتی توسط سگ­های بوکسور، ژرمن شپرد و روت ویلر احاطه میشود، اضطراب وجودش را میگیرد. و وقتی یک سگ بزرگ سیاه و ترسناک از بیرون جمعیت جولان میدهد، و در حالی که جرقه را مثل یک "پشمک پف کرده" و "توپ پنبه­ای" کنار میزند و ادعا میکند که سگ پلیس بعدی شهر خودش است، بر ترس­های او افزوده میشود. این داستان در حین اینکه جرقه، آمادئوس و سگ­های دیگر برای مشخص شدن سگ پلیس بعدی شهر سه آزمون و چالش را از سر میگذرانند، پر از شور و هیجان است.

جرقه نقشی فوق العاده، با عزمی پولادین و قلبی مهربان است. او در طول مسابقه با یک سگ دست­آموز شکلاتی رنگ به نام بنی دوست میشود و در ورود به مسابقه یکدیگر را را تشویق میکنند. جرقه یک شخصیت کاملا دوست داشتنی است و روحیه و پشتکار او الهام بخش کودکان در رویارویی با چالش­های خودشان است. بخش عظیمی از جذابیت این کتاب در تصاویر خنده دار و به سبک کاریکاتور استیون مایکل کینگ است. آثار هنری رسا و گویا، بچه­ها را به دنیای آن می­برد و آنها از توصیفات سگ­های مختلف و همچنین حالات مختلف صورت جرقه و گرفتاری­های خنده­دار او لذت می­برند.

کتاب به زبانی ساده و در عین حال پر انرژی و با کلماتیگاها طولانی (پیچ اناری، جوجه تیغی) گفته شده که آن را تبدیل به یک کتاب تک فصل ایده­آل برای خوانندگان جوان کرده است.

بررسی شده توسط ملیندا الان

_________________________________________________________________________________________

جرقه یک سگ بالغ است، دیگر یک توله سگ نیست، و مشخص است که میخواهد یک سگ پلیس شجاع، باهوش و سریع باشد. تنها مشکل این است که او یک سگ ژرمن شپرد نیست – او یک گوله‌ی پشمیِ سفیدِ کوچک و تودل‌برو است!و ظاهر خیلی مناسبی برای یک سگ پلیس ندارد. در واقع او یک سگ بلونز است و از صف طویلی از سگ­های نمایشی می­آید و انتظار میرود که سنت خانواده­اش را دنبال کند. یا حداقل مانند خواهر و برادرهایش یک سگ دست آموز، سگ کیفی یا دستی باشد.

اما جرقه مصمم است، به خصوص از وقتی دوستش تام به او میگوید که در مبارزه، اندازه­ی سگ اهمیتی ندارد، بلکه حس مبارزه در درون سگ است که مهم است و به او آگهی مسابقه­ی سگ پلیس را نشان میدهد. همه­ی کاری که جرقه باید بکند این است که خودش را نشان بدهد و از سه آزمون بگذرد. اما وقتی به ایستگاه پلیس میرسد، از دیدن سگ­های منتظری که همگی بزرگ هستند، می­هراسد و شجاعت و اعتماد به نفسش فروکش میکند.

وقتی آمادئوس که از صف طولانی سگ­های پلیس می­آید و مدت زیادی را تمرین کرده است، با "ملتزمینش" وارد میشود و شروع به قلدری برای او میکند و به او پیشنهاد میدهد که در مسابقه­ی "بانو توله سگ­ پشمی" شرکت کند، جرقه واقعا نگران میشود و تردید میکند. اما عزم راسخ او درمقابل آمادئوس ایستادگی میکند و از تسلیم شدن امتناع می­ورزد. و بنابراین روز با قلدری­های آمادئوس برای جرقه شروع میشود که از هر فرصتی استفاده میکند تا ثابت کند او سگ پلیس بعدی شهر خواهد بود، نه فقط چیزی که شبیه به پشمک پف کرده است. اول از همه آزمون پارس کردن، بعد امتحان ترس، و بعد تعقیب و گرفتن برگزار میشود. جرقه چطور در مقابل سگ­های دیگر رقابت خواهد کرد؟

اما سگ پلیس بودن فقط به این نیست که درنده­ترین و خشمگین­ترین سگ باشی و بلندترین صدا را داشته باشی – بلکه به باهوش و بی باک و انعطاف پذیر بودن است. اما گاهی این هم کافی نیست. آمادئوس سگ پلیس شهر میشود و جرقه...

این کتاب، از یک مجموعه جدید برای خوانندگان جوان تقریبا مستقل است و برای کسانی که داستان­های حیوانات، ماجراجویی و سرگرمی را دوست دارند، جذاب است. در حال حاضر چهار کتاب در این مجموعه وجود دارد که داستان­های جرقه در آموزش آکادمیک او برای سگ کاراگاه شدن و اولین مورد او که خواهرش کریستال درگیر آن است، را دنبال میکند.

متن این کتاب با فصل­های کوتاه و شخصیت جذاب آن، تجربه­ی زیاد نویسنده به عنوان یک معلم مدرسه ابتدایی و نیز صاحب چند سگ کوچک و چابک (که شاید خواسته­اند سگ پلیس هم بشوند) را نشان می­دهد.

تصویرسازی­های استیون مایکل کینگ یک هماهنگی عالی است – چه کسی در برابر چهره­ی آمادئوس به خود نمی لرزد؟ باید کمرتان را راست کنید و صاف بنشینید و ببینید چه اتفاقی می­افتد. هوشمندانه است.

این مجموعه مزایای زیادی برای خوانندگان دارد – که حداقل آن این است که بچه­ها را تشویق به خواندن میکند- و کتابی است که هم دختران و هم پسران را جذب میکند و به خوبی نوشته شده و به شکل مناسبی تصویرسازی شده است. امتحان من این است که صدای خودم را هنگامی که کتاب را برای بچه­ها با صدای بلند میخوانم، به انداره­ای که آن را به آرامی برای خودم میخوانم، بشنوم و این قطعا یک محک است. حالا باید کودکانی را پیدا کنم تا این را با آنها به اشتراک بگذارم...

برای آن دسته از شما که در نزدیکی آوالون در سیدنی هستید، هفتم جولای، ساعت 10:30 صبح، لزلی گیبس کتاب را در کتابخانه­ی انجمن میخواند و نسخه­هایی از آن را امضا میکند. منتظر شما در کتابخانه هستم.

_________________________________________________________________________________________

جستجو: کتاب برای نوآموز 8 و 9 و  10 ساله در ژانر مجموعه داستان | qc4a |کتاب برای نوجوان 11 و 12 و 13 ساله در ژانر مجموعه داستان | qc5a | کتاب برای نوآموز 8 و 9 و  10 ساله در ژانر ماجراجویانه | qc4p | کتاب برای نوآموز 8 و 9 و  10 ساله در ژانر طنز و سرگرمی | qc4c | کتاب برای نوآموز 8 و 9 و  10 ساله در ژانر پلیسی معمایی | qc4b | کتاب برای نوجوان 11 و 12 و 13 ساله در ژانر پلیسی معمایی | qc5b | کتاب برای نوجوان 11 و 12 و 13 ساله در ژانر ماجراجویانه | qc5p | کتاب برای نوجوان 11 و 12 و 13 ساله در ژانر طنز و سرگرمی | qc5c |

کلمات کلیدی: جرقه ، کارآگاه جرقه ، کاراگاه جرقه ، کارآگاه ، کاراگاه ، جرغه ، کارآگاه جرغه ، کاراگاه جرغه