اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 2,400 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

روزنامه فروش

تولید کننده
نشر چشمه لوگوی تولید کننده

10 قلم

برای خرید این محصول، می تونید :
1-اینترنتی همین الان سفارش بدی.
2-تلفنی در ساعات اداری سفارش بدی : 17-88996316 (تهران)
3-یه پیامک بفرستی به 09031236316
4-توی تلگرام و واتس آپ به این شماره پیام بدی : 09031236316

ما سریع به هر روشی که راحت باشی سفارش رو می گیریم و برات می فرستیم. بهترین و سریع ترین روش البته سفارش اینترنتیه. همین الان سفارش بده و سریع تحویل بگیر!

288
9786002295
وینس واتر
رقعی
ترجمه

معرفی کتاب:

«روزنامه‌فروش» داستان پسر یازده‌ ساله‌ای است که در پرتابِ توپ، هیچ‌ یک از هم‌سن و سال‌هایش به گرد پایش نمی‌رسند، اما در به زبان آوردن کلمات چنان ناتوان است که حتی اسمش را هم نمی‌تواند بدون لکنت بگوید! از این رو، زمانی که مسولیت روزنامه‌فروشیِ دوستش را برای یک ماه به عهده گرفت، خودش بهتر از هرکسی می‌دانست که در ارتباط با مشتری‌ها به دردسر می‌افتد. ولی در خواب هم نمی‌دید که همان تجربه‌ی پر دردسر، زندگی‌اش را ‌آن‌قدر دگرگون می‌کند.

ماجراهای رمان «روزنامه‌فروش» در سال ۱۹۵۹ رخ داده است؛ یعنی زمانی که شیوه‌های نوین گفتار درمانی هنوز در ابتدای راه‌شان بوده‌اند. در پنجاه سال اخیر گام‌های بلندی در این راه برداشته شده است. هر چند هنوز کارهای بسیار باید انجام شود و به سوال‌های بی‌شماری باید پاسخ داده شود.

رمان «روزنامه‌فروش» سرگذشت واقعی نویسنده‌ی کتاب است. اما او تا آخرین صفحات کتاب، این راز را بر ملا نمی‌کند! گو این که حتی در اولین صفحه‌ی کتابش هم از این راز پرده برمی‌داشت، به اندازه‌ی سر سوزنی از جذابیت و شیرینی داستان کم نمی‌شد!

پشت جلد بسیاری از رمان‌های برتر می‌نویسند: «فراموش‌نشدنی» و رمان «روزنامه‌فروش» از آن دست رمان‌هایی‌ست که محال است دست کم قهرمان لکنتی‌اش، هرگز... هرگز... از یاد خواننده‌ی کتاب برود!

«وینس واتر» متولد ممفیس آمریکا پس از چهل سال روزنامه‌نگاری بازنشست شده است و اکنون با همسرش در مزرعه‌ی کوچکی در لویزویل زندگی می‌کند.

رمان «روزنامه‌فروش» اولین داستان اوست که بیش از ‍۱۰ جایزه نصیبش کرده است. از جمله:

مدال نیوبری ۲۰۱۴

جایزه‌ی انجمن کتابداران آمریکا

جایزه‌ی مرکز کتاب کودک ویسکانسین

جایزه‌ی بنیاد لکنت زبان آمریکا

___________________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________

معرفی نویسنده:

وینس واتر

______________________________________________________________________________________________

یک مطلب منتشر شده در رسانه:

یادداشت زینب اقایی منتشر شده در سایت کتابک

 

زینب آقایی: «یکی از سخت ترین چیزها در زندگی آن است که حرفی در دلت باشد و نتوانی آن را به زبان بیاوری!»

ویکتور ولمر سوم پسری یازده ساله است که در ممفیس با مادر و پدرش زندگی می کند. او لکنت زبان دارد و در پرتاب توپ هیچ یک از هم سن و سال هایش به گرد پایش نمی رسند. از زمانیکه ویکتور پنج ساله بود مام برای مراقبت از او با آن ها زندگی می کند. مام صمیمی ترین دوست ویکتور در دنیاست، البته جز در مواقع توپ بازی که رت جایش را می گیرد. نام اصلی رت آرتور است، همه او را آرت صدا می زنند ولی ویکتور به او رت می گوید چون برایش راحت تر است.

در روز آخر کلاس ششم، پرتاب شدید توپ بیسبال ویکتور، دهن رت را آش و لاش می کند. برای همین ویکتور تصمیم می گیرد در ماه ژوئیه که رت برای دیدن پدربزرگ و مادربزرگ اش به مزرعه می رود، کار روزنامه فروشی اش را انجام دهد.

ویکتور در مسیر پخش روزنامه با افراد جدیدی در زندگی اش آشنا می شود.

چیزهای خوشایند و ناخوشایندی را تجربه می کند که در نهایت زندگی اش را دگرگون می سازد. این کتاب زندگی پسری یازده ساله را به تصویر می کشد که با وجود دایره ی واژگان گسترده و قلم خوبی که دارد، به دلیل لکنت زبانش در تعاملات روزمره مشکل دارد، و پرتاب توپ را فقط به این علت دوست دارد که برایش مهم است در کاری عالی باشد.

این کتاب برای کودکانی که با این کم توانی دست و پنجه نرم می کنند مناسب است و به آن ها یادآور می کند که ناتوانی ها نمی تواند عاملی برای تنها ماندن، منزوی شدن و گریز از برقراری ارتباط با دیگران شود. و می توانند نقاطی که به نظر ضعف می آید را تبدیل به قدرت کنند و بر کم توانی خود چیره شوند. 

این کتاب برای بلندخوانی مناسب است و خانواده ها و مربیان می توانند با خواندن این کتاب و گفت و گو، فرزندان خود را با این کم توانی آشنا سازند تا به گونه ای با کودکان درگیر لکنت زبان برخورد کنند که آن ها از جمع رانده نشوند و در جمع دوستان پذیرفته شده باشند. 

کتاب روزنامه فروش سرگذشت واقعی نویسنده کتاب؛ وینس واتر است که پس از تجربه ی روزنامه فروشی موقت به جای دوستش و تجربیاتی که کسب کرده است به این فکر می کند که اگر نمی تواند درست و حسابی حرف بزند، شاید بهترین کار این باشد که یاد بگیرد چطور کلمه ها را روی کاغذ بیاورد!

این داستان بلند، نخستین داستان وینس واتر است که بیش از ده جایزه از جمله، مدال نیوبری ۲۰۱۴، جایزه‌ی انجمن کتابداران آمریکا، جایزه‌ی مرکز کتاب کودک ویسکانسین، و جایزه‌ی بنیاد لکنت زبان امریکا را از آن او کرده است.

وینس واتر در یادداشتی که در ابتدای داستان آورده است می نویسد:

تعداد افراد مشهوری که مشکلات گویایی دارند، بسیار است. با وجود این در برابر هر بازیکن شناخته شده یا رهبر جهانی که درگیر مشکلاتی از این دست است، میلیون فرد معمولی نیز از این مشکلات رنج می برند. موسسه ی لکنت زبان آمریکا تخمین می زند بیش از سه ملیون نفر در آمریکا و شصت و هشت میلیون نفر در سراسر دنیا اختلال گویایی دارند. فراوانی لکنت زبان در مردان سه تا چهار برابر بیش از زنان است.
لکنت زبان معمولا در دوران کودکی بروز می کند. 
نخستین خاطرات من از لکنت زبانم به پیش از پنج سالگی ام بر می گردد و اکنون بیش از شصت سال است که با لکنت – گاه شدید و گاه خفیف- دست به گریبانم. ولی لکنت زبانم باعث نشده است که از پیشرفت های چشمگیر در حرفه ی روزنامه نگاری ام باز بمانم! و شاید تعجب کنید اگر بگویم که از بازگو کردن داستان زندگی ام، به ویژه برای نوجوانان، لذت می برم!
آیا لکنتم درمان شده است؟ خیر! آیا بر آن چیره شده ام؟ بلی!

ماجراهای رمان «روزنامه‌فروش» در سال ۱۹۵۹ رخ داده است؛ زمانی که شیوه‌های نوین گفتاردرمانی هنوز در ابتدای راه‌شان بوده‌اند. در پنجاه سال اخیر گام‌های بلندی در این راه برداشته شده است. هر چند هنوز کارهای بسیار باید انجام شود و به سوال‌های بی‌شماری باید پاسخ داده شود. تحقیقات علمی فراوان نشان داده اند که لکنت زبان ارثی است.

____________________________________________________________________________________________________________
 

 

___________________________________________________________________________________________________________

 


  • کتابی خوبیه ولی به نظرم میشد روی محتوا و تصویر سازیش بیشتر کار کرد

    • برچسب های مرتبط: