اینجا میتونی کتاب های مناسب سنت و بر اساس دسته بندی مورد علاقت رو پیدا کنی.

چند سالته؟

بخرید و 5,200 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

بازی فکری دالیز (Daliz) - سایز متوسط

نمونه‌ای درخشان از بازی‌های استراتژیک، با تعداد کم قوانین، سادگی هوشمندانه در طراحی، و استراتژی‌های دفاعی و تهاجمی متنوع. مهره‌ی خود را در راه رسیدن به نقطه‌ی هدف هدایت کنید، با دیوارهایی که در اختیار دارید مسیر حریف را برای رسیدن به هدف مسدود کنید و برای خودتان دالان‌های هوشمندانه بسازید.

تولید کننده
هوپا لوگوی تولید کننده

بازی فکری
2 تا 4نفر
9 تا 99 سال
15 دقیقه

داستان:
پیش‌گویان گفته‌اند که جانشین پادشاه، اولین کسی است که بتواند از تالار جادو عبور کند. هرکسی که شهامت ورود به دالیز را داشته باشد، از هر تبار و جایگاه، می‌تواند بخت خود را در گذر از هزارتوهای اسرارآمیز آن بیازماید: جنگجویانی از خانواده‌های اصیل‌زاده با سلاح سنگین و همراهی جادوگرانی که دیوارهای هزارتو را اینجا و آنجا از زمین بیرون می‌کشند، با قهرمانان بی نام و نشانی رقابت می‌کنند که سلاحی جز شمشیرهای کهنه و هوشمندی خود ندارند. مرزهای سرزمین تحت یورش دشمنان است و سپاهیان نیازمند فرماندهی شجاع، قوی و خردمند که آنان را به پیروزی رهنمون شود. سرانجام چه کسی پیروز از دالیز بیرون خواهد آمد؟ و چه کسی در راهروهای هوشمندانه‌ی رقیبان راه خود را گم می‌کند؟
 
تاریخچه:
بازی دالیز در سال 2013 در انستیتو پژوهش و طراحی هوپا و بر اساس ایده‌ای از Mirko Marchesi طراحی شده است. این بازی، آخرین نسخه‌ی توسعه یافته از نسل بازی Blockade است که نخستین‌بار، در دهه‌ی 1970 توسط این طرّاح ایتالیایی برای شرکت Lakeside آمریکا طراحی شد. نخستین نسخه‌ی توسعه یافته‌ی بازی Blockade، بازی Pinko Pallino بود که در سال 1995 برای کمپانی Epta طراحی شد. نسخه‌ی توسعه یافته‌ی بعدی، بازی Quoridor بود که در سال 1997 توسط Mirko Marchesi برای شرکت Gigamic فرانسه طراحی شد و توانست تا سال 2000 جایزه‌های معتبر بین‌المللی زیادی را به دست آورد.
ویژگی بارز و مشترک تمامی نسخه های این بازی، وجود چالش‌های هیجان‌انگیز و خلاقانه‌ی استراتژیک برای پیشروی و رسیدن به هدف است که همگی از تعداد کمی قانون های حرکت بسیار ساده سرچشمه می‌گیرند. این بازی‌ها، به دلیل «تعداد کم قانون‌های بازی» و «سادگی هوشمندانه در طراحی»، جذابیت بسیار بالایی دارند و به عنوان مجموعه‌ای از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین بازی فکری در سراسر جهان شناخته می‌شوند. 
نسخه‌ی دالیز، علاوه بر توسعه و بهبود در روش‌های بازی و ایده‌های اولیه، با ابداع عنصر «پرچم» جذابیتی دو چندان یافته و با هدف‌گذاری چندگانه در روند بازی، به ابزاری مؤثر در تقویت مهارت‌های ذهنی و افزایش خلاقیت بازیکنان تبدیل شده است.
 


  • باحاله کلا از بازی های فکری دونفره خوشم میاد مخصوصا اینکه دالیزو چند حالت میشه بازی کرد