بخرید و 900 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

چطوری ستاره بگیریم؟

چطوری ستاره بگیریم؟ عنوان کتابی است از اولیور جفرز با ترجمه‌ی نسرین وکیلی که در 32 صفحه و توسط انتشارات زعفران در سال 1393 به چاپ رسیده است.

تولید کننده
زعفران لوگوی تولید کننده

96 قلم

32
9786006287294
1394
سوم
اوليور جفرز
نسرين وكيلي
خشتی
ترجمه

معرفی کتاب:

کتاب «چطوری ستاره بگیریم؟» از مجموعه داستان‌های «دنیای شیرین پسرک» ماجرای تخیلی و شیرین پسرکی برای گرفتن یک ستاره از آسمان را به دو زبان فارسی و انگلیسی برای کودکان گروه سنی «الف» و «ب» به تصویر می‌کشد.

در پشت جلد این کتاب آمده است: «روزی روزگاری پسری بود که ستاره‌ها را خیلی دوست داشت و دلش می‌خواست برای خودش ستاره‌ای داشته باشد و با آن دوست شود. پس نقشه‌ای کشید...»

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «پسرک با خود فکر کرد که می‌تواند با سفینه فضایی‌اش برود و به راحتی ستاره بگیرد. ولی چون سه‌شنبه پیش به کره ماه رفته بود، سفینه‌‌اش دیگر بنزین نداشت. اما شاید بتواند یک مرغ دریایی پیدا کند و از آن بخواهد که کمکش کند و او را به آسمان ببرد تا ستاره‌اش را بگیرد؟...»

اولیور جفرز نویسنده و تصویرگر، در سال ۱۹۷۷ در استرالیا به‌دنیا آمد. او از دانشگاه اولستر استرالیا مدرک ارتباطات بصری خود را دریافت کرد. پس از فارغ‌التحصیلی، جفرز دست به نگارش و تصویرگری کتاب‌های کودک و نوجوان زد و تاکنون آثار زیادی را تالیف و تصویرگری کرده و جوایز متعددی را از آن خود کرده است. جفرز داستان‌نویسی را از کودکی آغاز کرد و علاقه زیادی به اسباب بازی‌های پلاستیکی داشت. بنابر گفته نویسنده، داستان این کتاب بر اساس یک واقعیت شکل گرفته است.

جفرز از سال ۲۰۰۴ میلادی تاکنون ۳۳ جایزه‌ بین‌المللی را برای تصویرگری و تالیف کتاب‌های خود دریافت کرده است. از جمله این جوایز می‌توان جایزه‌ سی بی آی استرالیا را نام برد که به خاطر کتاب «چطوری ستاره بگیریم» به این نویسنده و تصویرگر رسید. از آثار دیگر جفرز می‌توان «قلب و شیشه»، «کسی که پنگوئن گم نکرده» و«پسرکتاب‌خوار» را نام برد.

_________________________________________________________________________________________________________


_________________________________________________________________________________________________________

معرفی نویسنده:

الیور جفرز

با مجموعه ای از چاپ، پوشاک، اسباب بازی و دیگر اجناسم، دلم می¬خواهد جیزهایی بسازم که شخصیت و دنیای داستان¬هایم را رو به خانه¬ها و آغوش مردم در سراسر دنیا برساند.. در حالی که هر محصول از کتاب های تصویری¬ام سرچشمه میگیرد، اینکه در حق خود به خوبی به کار گرفته شوند، تا مردم را بدون توجه به اینکه از کار من آگاهی دارند یا نه جذب کند، بسیار حائز اهمیت استس.
من با شبکه های کوچکی از دوستان همکاری داشته¬ام و با تعهد نسبت به تولید اخلاقی به دنبال ساخت چیزهایی هستیم که خواستنی باشند — نه یکبار مصرف. در ساخت این ها بسیار به ما خوش گذشته است. امیدواریم شما هم از آنها لذت ببرید.
من افتخار همکاری با کمیته نجات بین المللی(IRC)، سازمانی بشردوستانه در خطوط مقدم حمایت از میلیون ها خانواده بی خانمان جنگ و فاجعه را داشته¬ام. من با هر خرید از مجموعه محصولات جدیدم با برنامه¬ی کمک به کودکان IRC مشارکت میکنم.

_________________________________________________________________________________________________________

تصاویر موجود در کتاب: