بخرید و 9,500 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

مجموعه کارآگاه سیتو و دستیارش چین می ادو 10 جلدی

نخستین مجموعه کتاب آنتونیو ایتوربه و الکس اومیست با نام «پرونده‌های کارآگاه سیتو» برای سنین کودک و نوجوان منتشر شد. این مجموعه نخستین اثر از این نویسنده و تصویرگر است که در ایران منتشر می‌شود و شامل ۹ جلد کوتاه و یک جلد بلند نهایی است که ماه گذشته توسط انتشارات هوپا با در اختیار داشتن حق کپی‌رایت به چاپ رسید.

تولید کننده
هوپا لوگوی تولید کننده

985 قلم

برای مشاهده تک تک جلدها کلیک کنید.

در این مجموعه داستان پلیسی که برای سنین شش تا ۱۴ سال مناسب است، کارآگاه سیتو که بسیار شکمو نیز هست، در «اداره پرونده‌های عجیب، مرموز و خیلی سخت» فعالیت می‌کند و به کمک دستیار باهوش چینی‌اش، چین می‌ادو در هر کتاب به یک مسئله و معما می‌پردازد. هرکتاب این مجموعه از یکدیگر متمایز هستند و کتاب پایانی شامل سه پرونده ویژه است که با حل آن مجموعه به انتها می‌رسد.

رمان‌ها و مجموعه داستان‌های با ژانر پلیسی و معمایی برای مخاطب کودک و نوجوان در ایران به ندرت پیدا می‌شود و این مجموعه می‌تواند نیاز سنین پایین را برای خواندن داستان‌هایی با معماهای ساده و پیچیده برطرف کند.

آنتونیو ایتوربه، روزنامه‌نگار ۴۹ ساله ساکن شهر ساراگوسای اسپانیا است و مجموعه کتاب «پرونده‌های کارآگاه سیتو و دستیارش چین می‌ادو» نخستین کتاب‌های او در زمینه کودک و نوجوان است که در طی سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ توسط انتشارات اسپانیایی ادبه (EDEBE) به چاپ رسید. ایتوربه در ابتدا این داستان‌های پلیسی را برای فرزندان خود که در آن زمان کوچک بودند، نوشت و پس از چاپ هم مورد استقبال خوانندگان قرار گرفت. وی پس از این یک مجموعه رمان سه‌گانه دیگر در مورد آشویتز به چاپ رساند که برای مخاطبان نوجوان است.

الکس اومیست نیز تصویرگر این مجموعه و ساکن شهر بارسلون، پیش از این کتاب‌های کودک و نوجوان زیادی را به تصویر کشده است، اما مجموعه کارآگاه سیتو آخرین و محبوب‌ترین مجموعه تصویرگری او است. وی همچنین در سال ۲۰۱۰ جایزه جهانی لاتین «اپل‌لس مستر» را بخاطر طراحی‌های خلاقانه‌اش در بخش کودک و نوجوان دریافت کرده است.

رضا اسکندری، مترجم این مجموعه است که غیر از این مجموعه، کتاب‌های داستان‌های شاهزاده، انتقام دروغگو، انتقام مرده نیز از این مترجم در این انتشارات به چاپ رسیده است.

پدید آورندگان:

تصویرگر: آلکس اومیست 
آلکس اومیست در رشته‌ی طراحی گرافیک در دانشگاه الیسابای شهر بارسلون تحصیل کرده. برای شرکت‌های تبلیغاتی و ناشران بسیاری تصویرگری کرده، اما از سال 2009 شرکت تبلیغاتی خودش را راه انداخته و حسابی هم معروف شده است. هنوز هم که هنوز است تصویرگری مجموعه‌ی کارآگاه سیتو بهترین و محبوب‌ترین اثر او در تمام اسپانیا است.

کتاب های آلکس اومیست

 

نوسنده:آنتونیو ایتوربه
آنتونیو ایتوربه، متولد 1967 در شهر ساراگوسای اسپانیا، بیشتر از هر چیز یک روزنامه‌نگار است و با بسیاری از روزنامه‌ها و مجله‌های اسپانیا همکاری می‌کند. چندتایی هم کتاب برای بچه‌ها و بزرگ‌ترها نوشته که مجموعه‌ی کارآگاه سیتو از همه‌ی آن‌ها معروف‌تر است. این کتاب تا حالا به چند زبان ترجمه شده. آنتونیو این مجموعه‌ را برای بچه‌های خودش نوشت که آن زمان پنج و هفت‌ساله بودند و عاشق داستان‌های پلیسی. اما کم‌کم بسیاری از کودکان در سراسر دنیا شیفته‌ی کارآگاه سیتو و پرونده‌های مرموزش شدند.

کتاب های آنتونیو ایتوربه

 

مترجم:رضا اسکندری

متولد سال گاو و کمی حواس‌پرت، مترجم کتاب‌های بچه‌ها و بزرگ‌ترهاست. خودش هم نمی‌داند چطور شد که مترجم شد، اما از سال 1388 مشغول ترجمه است. حالا دیگر تعداد کتاب‌هایش از سال‌های عمرش هم بیشتر شده! برای نشر هوپا کتاب‌هایی از اسپانیایی ترجمه کرده، می‌کند و خواهد کرد. کتاب‌هایی مثل پاداش شاهزاده، داستان‌های دروغگو و مجموعه‌ی کارآگاه سیتو که در دست شماست. او عاشق ادبیات و البته غذاهای آمریکای جنوبی هم هست.

کتاب های رضا اسکندری

کلمات کلیدی: کاراگاه سیتو، کتاب سیتو، صیتو، ثیتو، سیتو و دستیارش


1396-08-08
  • چرا برا بعدي تخفيف ميده اهههه


    1395-12-28
  • گرونه اما می خرم


    1395-12-28
  • عالی بود