بخرید و 1,900 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

طولانی ترین آواز نهنگ

این کتاب نوشته ی جکلین ویلسون برای گروه سنی 9 تا 12 سال ( و حتی بیشتر) بوده که توسط نسرین وکیلی ترجمه شده و نشر افق آن را منتشر کرده است.

داستان برای نوجوانانی که با مشکلات گوناگون روبرو هستند پیشنهاد می شود. این داستان همچنین به اهمیت موسیقی درمانی و نیروی قوی عشق نیز اشاره دارد.

تولید کننده
نشر افق لوگوی تولید کننده

99 قلم

معرفی کتاب:

به همه ی آن نهنگ هایی فکر می کنم که سلطان دریاها بودند و در
دریاها با شادی شنا می کردند. غیراز ماهی های مرکب غول پیکر دشمن
دیگری نداشتند. بعد یک مرتبه انسان ظالم شروع کرد که به کشتن آن ها،
قرن ها و قرن ها و قرن ها. هزار تا هزار تا شکارشان کرد تا بالاخره چند
نوع آن ها تقریبا از بین رفت. بی خود نیست که این جانوران بیچاره این هم ناله و شکوه می کنند.

___________________________________________________________________________________________________________________________

معرفی نویسنده:

جکلین ویلسون.

____________________________________________________________________________________________________________________________

تصویرگر: نیک شارت

_________________________________________________________________________________________________________

 مترجم: نسرین وکیلی

تهران: افق، ١٣٩١. ٣۶۴ صفحه. ١٠۵٠٠ تومان. گروه سنی ١٢ سال به بالا
الا دختری هشت ساله که پس از ازدواج دوباره مادر با جک و بارداری او اکنون با دو رقیب روبروست: ناپدری و نوزاد جدید. به همین خاطر پیوسته در حسرت و آرزوی روزهایی است که با مادرش تنها زندگی می کرد و مادر فقط برای او بود. مادرهنگام زایمان دچار تشنج می شود و به کما می رود و الا ناچاراست با جک ناپدری خود زندگی کند. نگرانی او از سلامتی مادر، زندگی با ناپدری که دوستش ندارد، فاصله گرفتن دوستش سالی از او به دلیل این که چند روزی به مدرسه نرفته و اضافه شدن کارهای برادر کوچک و خوکچه هندی اش، همه و همه شرایط ناخوشایندی را برای او فراهم می کند. او پس از برخورد با پدر خود متوجه می شود که جک هم نامهربان نیست. الا با کمک جوزف همکلاسی دیگرش بر روی پروژه نهنگ ها کار می کند و پی می برد که برخی از نهنگ های نر برای جفت خود ساعت های طولانی آواز می خوانند. او پس از به دست آوردن سی دی آواز نهنگ ها آن را برای مادرش می برد. سرانجام پایداری و مقاومت و عشق و موسیقی معجزه می کند و مادر از کما بیرون می آید و به زندگی لبخند می زند.
داستان برای نوجوانانی که با مشکلات گوناگون از این دست روبرو هستند پیشنهاد می شود. این داستان همچنین به اهمیت موسیقی درمانی و نیروی قوی عشق نیز اشاره دارد.


کلمات کلیدی:طولانی ترین آواز نهنگ-آواز طولانی نهنگ- طولانی ترین آواز-نهنگ-طولانی